Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko101
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

673

8 proc. w 2026, 20 proc. w 2027. Podatek opakowaniowy uderzy w każdy paragon

8 proc. w 2026, 20 proc. w 2027. Podatek opakowaniowy uderzy w każdy paragon

Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) to podatek od opakowania. W teorii ma on na celu zmniejszenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko naturalne oraz przeniesienie kosztów gospodarowania odpadami z samorządów na producentów.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
msn.com
dodany: 10.05.2026, 08:02:46
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (140)

najlepsze

staryjednaknowy
staryjednaknowy
staryjednaknowy
10.05.2026, 08:13:33 via Wykop
  • 424
przeniesienie kosztów gospodarowania odpadami z samorządów na producentów.


a producenci przeniosą te koszta na swoją klate, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

eco - sreko a Ty robaczku płać
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

haohao
haohao
haohao
10.05.2026, 09:51:03 via Wykop
  • 76
@staryjednaknowy: Przeniosą, kiedy tylko rząd wprowadzi cenę maksymalną na wszystko. Proste? Proste :-) Jak za starych dobrych czasów.
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
10.05.2026, 09:53:16 via Wykop
  • 76
a producenci przeniosą te koszta na swoją klate, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@staryjednaknowy: Oczywiście, dokłądnie tak samo jak banki podatek bankowy, serwisy streamingowe podwyższenie podatku na biednych artystów, a producenci smartphonów nową opłatę reprograficzną.
Wszyscy biorą dodatkowe opłaty na klatę i nie protestują, a końcowy użytkownik nie jest obciążany( ͡° ͜ʖ ͡°)
elo345 - >a producenci przeniosą te koszta na swoją klate, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@stary...

źródło: Screenshot 2026-05-10 at 11-53-00 Google Facebook i Uber zapłacą w Polsce Gawkowski ogłasza datę nowej daniny - Gospodarka - PR24.PL

Pobierz
  • Odpowiedz
AlbertWesker
AlbertWesker
10.05.2026, 09:19:50 via Wykop
  • 243
Pamiętajcie, że krytykowanie systemu który wszystkie koszty przerzuca na konsumenta, to onucyzm.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
10.05.2026, 12:55:44 via Wykop
  • 61
@AlbertWesker: w psychiatryku zwanym wykop.pl jak zwrócisz uwagę na jakikolwiek "problem" z tym co wyczynia rząd to mają dla Ciebie tyle epitetów jakbyś im matkę opluł.
  • Odpowiedz
QuickCharger
QuickCharger
10.05.2026, 14:38:47 via Wykop
  • 31
@AlbertWesker:

to onucyzm

To dezinformacja i wkrótce "dezinformacja" będzie wpisana do kodeksu karnego. Wcześniej to może być zakwalifikowane jako "mowa nienawiści", a to już jest w KK.
  • Odpowiedz
Dezodorant93
Dezodorant93
10.05.2026, 09:08:15 via Android
  • 144
Ekologia stała się już wymówką na dosłownie wszystko, jak policja złapie naćpanego typa za kółkiem to niech powie, że ekologicznie było spożyć proszek zamiast wysypać.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApoIIo
ApoIIo
10.05.2026, 13:05:26 via Wykop
  • 56
@Dezodorant93:
ApoIIo - @Dezodorant93:

źródło: f388ec49cf7d7e16dcbab2effeceb0148e44186b3d7b14df1bc455d46744984b

Pobierz
  • Odpowiedz
bastek66
bastek66
10.05.2026, 15:28:30 via Wykop
  • 22
@Dezodorant93: Jeszcze ochrona dzieci to druga wymówka na wszystko
  • Odpowiedz
krzysztof-marcin
krzysztof-marcin
krzysztof-marcin
10.05.2026, 08:21:43 via Wykop
  • 86
I cyk,kolejny wałek na miliardy w narracji pt,dla waszego dobra i w trosce o środowisko,aby nam (nierządowi) żyło się lepiej!!!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
10.05.2026, 14:16:42 via Wykop
  • 24
@krzysztof-marcin: Cholerna konfederacja. Wszędzie sieją dezinformację i ruską propagandę. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Z artykułu:

Konfederacja nie zostawia suchej nitki na Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. A konkretnie politycy Konfederacji. Alarmują, że jego wprowadzenie spowoduje wzrost cen, co odczują wszyscy Polacy.
  • Odpowiedz
Pan_Misio
Pan_Misio
10.05.2026, 12:04:00 via Android
  • 56
Ale was ruchają, a wy się jeszcze w komentarzach płaszczycie jeden przed drugim która partia lepsza a która gorsza. Divide et impera ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dastamit
Dastamit
Dastamit
10.05.2026, 11:39:10 via Wykop
  • 44
Zamiast podwyższyć istniejące podatki, zwłaszcza dla najbogatszych to dokładają pierdyliard nowych niskich podatków, za niedługo kupisz smartfona który ma w sobie podatek VAT, podatek opłata reprograficzna, podatek opakowaniowy a późnej dołoza pewnie podatek ślad węglowy i opłata i co nam zrobisz opłata, jak faktura za prąd.

I nawet nie chodzi o samą opłatę, tylko każda taka opłata to obowiązki dla przedsiębiorcy, księgowości, ustawy do napisania interpretowania i armia urzędników do kontroli. Tłumy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Elitar
Elitar
Elitar
10.05.2026, 14:30:23 via Wykop
  • 2
Zamiast podwyższyć istniejące podatki, zwłaszcza dla najbogatszych


@Dastamit: eh... nie ma znaczenia czy podwyższają podatki dla najbogatszych czy dorzucają nowe. Ostatecznie tych podatków nie zapłacą bogaci tylko my - zwykły plebs. Bogacz, wielka firma, korporacja po prostu przerzuci koszt podwyżki podatków na swoje produkty/usługi
  • Odpowiedz
NaChMiNick
NaChMiNick
NaChMiNick
10.05.2026, 14:42:59 via Wykop
  • 5
za niedługo kupisz smartfona który ma w sobie podatek VAT, podatek opłata reprograficzna, podatek opakowaniowy


@Dastamit: poza opłatą reprograficzną wszystkie podatki które wymieniłeś są doliczane do niemal każdego produktu od wielu lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Vat mamy w Polsce od 1993 a opłatę produktową (za wprowadzanie na rynek produktów w opakowaniach) od 2014.
  • Odpowiedz
haohao
haohao
haohao
10.05.2026, 09:50:18 via Wykop
  • 37
Więcej komuny, kontroli rynku i gospodarki sterowanej. Super.
Do tego powtarzajmy tylko częściej i więcej "TO JEST WŁAŚNIE ZŁY KAPITALIZM!".
Niech głupie dzieci uwierzą w komunizm i znienawidzą wolny rynek i koncepcję prywatnej własności.
W USA to się całkiem nieźle udaje, masa studenciaków ma komunistyczne sympatie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BigCo
BigCo
BigCo
10.05.2026, 13:47:30 via Wykop
  • 12
@haohao: Tak, dokładnie tak ma myśleć statystyczny wyborca, zaangażowany ideologicznie, przekonany o własnej supremacji, ograbiający samego siebie.
  • Odpowiedz
Arnie123
Arnie123
Arnie123
10.05.2026, 16:21:22 via Wykop
  • 33
K---a każde złodziejstwo da się teraz usprawiedliwić ratowaniem planety?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby
10.05.2026, 16:22:47 via Wykop
  • 21
@Arnie123: Na razie tak. Przynajmniej dopóki ludzie się nie buntują.
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
12.05.2026, 10:31:33 via Wykop
  • 0
@Arnie123: Jeszcze są Ruscy :)
  • Odpowiedz
chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
10.05.2026, 12:29:06 via Wykop
  • 27
Polska to już nie jest kraj do życia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kontodoczytaniapozalogowaniu
kontodoczytaniapozalogowaniu
kontodoczytaniapozalogowaniu
10.05.2026, 11:19:49 via Wykop
  • 18
Przeniesienie czegokolwiek na producentów...ta jasne.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4409
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3232
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking