Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko151
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
TenSpokojny

TenSpokojny

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1521
  • Znaleziska 1250
  • Mikroblog 271
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 7

896

Afera że krewetka to luksus, ale nikt nie widzi że woda w butelce to też luksus.

Afera że krewetka to luksus, ale nikt nie widzi że woda w butelce to też luksus.

Po ostatnich aferach z pizza z krewetkami, śmieje się bo nikt nie krzyczy że idąc do restauracji czy żabki kupując butelkę wody, płacimy 23% VATu. Przecież woda powinna byc dobrem podstawowym

michal-polikowski
z
podatki.biz
dodany: 19.06.2026, 15:50:48
  • 110
  • #
    vat
  • #
    afera
  • #
    podatki
TenSpokojny
TenSpokojny 20.06.2026, 10:46:01 via Wykop
  • 3
Czekam na VAT od tlenu xDDDDDDDDDDDDDDDD
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TenSpokojny
TenSpokojny 21.06.2026, 07:59:41 via Wykop
  • 0
@potrzebie: oho! Zaczeło sie!

265

Emerytura dla Polaków pracujących w Niemczech. 5 lat wystarczy, żeby dostać.

Emerytura dla Polaków pracujących w Niemczech. 5 lat wystarczy, żeby dostać.

Może u nas coś takiego wprowadzić.

jestesmytylkotrybami22
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 19.06.2026, 04:08:41
  • 111
  • #
    polska
TenSpokojny
TenSpokojny 20.06.2026, 00:21:06 via Wykop
  • 0
Dawno temu czytałem, że jeśli jest się obywatelem UE to wystarczy przepracować rok w innym kraju UE by mieć z tego tytułu emeryture. Można pobierać kilka emerytur równocześnie. Natomiast jaka to będzie kwota to już pewnie zależy od tego ile zarabialiśmy w danym kraju i jak długo tam pracowaliśmy. Nie wiem czy obecnie te warunki się pozmieniały. Wydaje mi sie, że nikt nikogo nie okrada, raczej dostajesz tyle na ile sobie zapracowałeś.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TenSpokojny
TenSpokojny 07.05.2026, 13:29:55
  • 1
Zdarzają się Wam sytuacje w których hetero kolega rzuca w Waszą stronę jakimś dwuznacznym tekstem czy żartem?
Jak na to reagujecie?? Ja mam zawsze takie "czekaj, co?!" Ta granica pomiędzy żartem i głupkowatym nastrojem a "podrywaniem" jest dla mnie zbyt rozmyta. Nigdy nie wiem o co do końca komuś chodziło, dlatego zawsze zakładam tą pierwszą opcje. Ale co jeśli to nie miał być do końca żart?? Czy tylko mi jest trudno to
TenSpokojny - Zdarzają się Wam sytuacje w których hetero kolega rzuca w Waszą stronę ...

źródło: wait-a-minute

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny
Autor
07.05.2026, 19:35:41 via Wykop
  • 0
@edwolf: Hmm a co w sytuacji w której dopiero co poznana osoba pozwala sobie na taki żart? Eskalacja czy raczej deeskalacja??
  • Odpowiedz
Kapiusek
Kapiusek
04.05.2026, 23:04:56
  • 1
Gdzie najlepiej szukać chłopaka? Chodzę na dużo lewackich spędów - taka moja natura - ale już któryś raz nowy poznany gość z którym mam vibe jest heterykiem. Fajnie, ze nowe kontakty ale już czas kogoś znaleźć... POMOCY, lvl 23, ulany nie jestem, coś tam się uspartawiam, czy Tinder to jedyne wyjście?

#teczowepaski
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 05.05.2026, 20:00:05 via Wykop
  • 0
@edwolf: +1 i dopytałbym Cie jeszcze o sexting. Jak ktoś zaczyna to robić gdy jeszcze się nie do końca dobrze znamy to jest to dla mnie delikatnie zniechęcające. Zastanawia mnie jak inni na to patrzą? Jeśli szukasz kogoś do zabawy to raczej będzie to ok, ale co gdy oczekujesz poważnej relacji?
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 05.05.2026, 20:31:19 via Wykop
  • 1
@Kapiusek: próbowałem troche na lento xDD ale jak ktoś to dobrze kiedyś ujął - czego można się spodziewać po portalu z ogłoszeniami? Czasami bywało średnio, czasami bardzo źle, a czasami po prostu mieliśmy różne oczekiwania.
Najgorsze dla mnie były sytuacje w których ktoś sensownie opisał swoje ogłoszenie, a po wymianie kilku wiadomości okazywało się, że tej osobie zależy tylko na jednym.

wykop jest zaskakująco dobrym miejscem - są tutaj fajni
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 05.05.2026, 22:57:29 via Wykop
  • 0
@edwolf: chyba pominąłeś moje pytanie..
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 06.05.2026, 07:10:13 via Wykop
  • 1
@edwolf: sprytne podejscie, dzięki za odpowiedź. ;-)
  • Odpowiedz
Sophos
Sophos
Sophos
30.04.2026, 23:13:34
  • 18
Najgorszy stan depresji nie wygląda tak, jak myślisz. To nie jest leżenie w ciemnym pokoju z zamkniętymi roletami i „nic nie czuję”. W tym stanie z prawdopodobieństwem bliskim pewności i tak nic sobie nie zrobisz.

Najgorsze jest coś zupełnie innego. Wstajesz rano. Odwozisz dzieci. Idziesz do pracy. Odpowiadasz na maile. Na pytanie „wszystko ok?” rzucasz „ok” i dorzucasz uśmiech, bo tak trzeba.

Z zewnątrz – maszyna działa bez zarzutu. W środku – już dawno
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 30.04.2026, 23:39:27 via Wykop
  • 2
@Sophos: prosze mi wybaczyć moj lekki autyzm, ale.. po co strzelać samo**** jak już sie spłaci kredyt i odchowa dzieci? Jesteś wtedy w endgejmie życia - odwalileś kawał dobrej roboty i teraz możesz chillować. Chyba poszedłbym na spacer i rozkminiał nad kolejnym celem. Zawsze chciałem nauczyć się robić meble. Praca z drewnem może być ciekawa, uspokajająca i satysfakcjonująca. A do tego można jeszcze zarobić. No i za chwilę można mieć
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 30.04.2026, 23:50:22 via Wykop
  • 0
@Sophos: w sumie może być też tak, że ludzie to dostrzegają, ale nie chcą zwracać na to nikomu uwagi. Niektórzy naprawdę świetnie czytają innych, tylko równocześnie mają taki mankament że przenoszą tę aurę na siebie. Wtedy dopytywanie o negatywne rzeczy oddziałuje na Was obu. Takie osoby wolą grać pozytywniejszą karte, by oszczędzić sobie na wzajem cierpienia. Trzeba mieć dużo siły mentalnej i zasobów, by wziąć problemy drugiej osoby na bary.
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 01.05.2026, 08:21:06 via Wykop
  • 1
@Zupa2255: w takiej sytuacji chcialbym trafic pod skrzydla lekarza, ktory by mi pomogl z tego wyjść.
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 01.05.2026, 20:55:43 via Wykop
  • 0
@toolonge: Tru. To jest najgorsze..
  • Odpowiedz

2714

Można komentować.Profil Państwo w Państwie udostępnił kolejne okrojone nagrani e

Można komentować.Profil Państwo w Państwie udostępnił kolejne okrojone nagrani e

A my je skróciliśmy LOL: "Twórca internetowy Konfitura opublikował fragmenty wypowiedzi reportera programu Państwo w Państwie, Lecha Dawidowicza. Youtuber zamieścił je na swoim FB"

zawisza
z
facebook.com
dodany: 28.04.2026, 16:23:27
  • 281
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polsat
TenSpokojny
TenSpokojny 29.04.2026, 14:24:43 via Wykop
  • 9
Kłamstwo w kłamstwie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dequstator
Dequstator
05.03.2026, 20:25:37
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 05.03.2026, 20:34:47 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
serniczekwiedensky
serniczekwiedensky
13.02.2026, 14:41:24
  • 5
Jest źle kochani.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 13.02.2026, 15:03:03 via Wykop
  • 0
@serniczekwiedensky: a czy to źle? Możesz się uczyć na błędach i jeszcze zgarniać za to hajs. Gdzie minusy??
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim
29.01.2026, 19:01:55
  • 0
P------e jest to, że Grindr nie usuwa naszych danych po usunięciu profilu, tylko je ciągle przechowuje. Właśnie coś się u nich odwaliło, bo przywróciło moje wszystkie stare profile XD #teczowepaski
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 30.01.2026, 01:03:43 via Wykop
  • 1
@THOgrim: oni zarabiają na tych danych.. :/ dlatego osobiście mocno sie wzbraniam przed apkami. Z drugiej strony szukanie w innych miejscach jest giga trudne, więc chyba nie ma innej drogi. Jak ogarnę kilka spraw w życiu to też sb założę. Jeśli masz jakieś tipy/rady to chętnie posłucham. :-)
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 30.01.2026, 09:48:23 via Wykop
  • 0
@THOgrim: ok.. czasami trochę zazdroszcze tym co umawiają się na fun.. :[ powodzonka w szukaniu :-)
  • Odpowiedz
AnonimoweLwiatko
AnonimoweLwiatko
18.01.2026, 15:57:46
  • 0
Czy to prawda, że znajomość z homoseksualnymi osobami / osobami biseksualnymi jak jesteś w związku nie jest wskazana/może byc problematyczna ze względu na to, że takie osoby nie mają rodziny, dzieci i podobnych priorytetów i może im ewentualnie zacząć zależeć by sprowadzić Cie do swojego poziomu/zniszczyć związek byś miał/a więcej czasu na spotykanie się z nimi, wspólne aktywności czy nawet dla dramy? Miał ktoś taką sytuację w swoim życiu?

#zwiazki
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 18.01.2026, 17:17:45 via Wykop
  • 3
@AnonimoweLwiatko: uważam, że orientacja nie jest powodem takiego zachowania.
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 18.01.2026, 18:14:49 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

755

Olek przed śmiercią błagał o pomoc, kamery zarejestrowały zachowanie medyków

Olek przed śmiercią błagał o pomoc, kamery zarejestrowały zachowanie medyków

Dyrekcja szpitala w Grudziądzu podjęła decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umów z personelem, który przyjechał po Olka.

Yenn_z-Wyspy7Slonc
z
tvn24.pl
dodany: 10.01.2026, 07:48:11
  • 137
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    sor
  • #
    polska
  • #
    afera
TenSpokojny
TenSpokojny 10.01.2026, 13:18:54 via Wykop
  • 14
@admin_wykopu: 2 razy mi sie przewijał ten temat i 2 razy znikał.. WTF
Tozsamosc_prawdziwa
Tozsamosc_prawdziwa
08.01.2026, 14:22:31
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 08.01.2026, 14:37:45 via Wykop
  • 0
@Tozsamosc_prawdziwa: urzędy pracują dłużej niż tylko godziny w których przyjmują petentów. Skończyli robić prawko około 15 i jak tylko było gotowe to wysłali powiadomienie.
  • Odpowiedz
auto_reply
auto_reply
25.12.2025, 16:01:45
  • 0
Moja mama oglądała ze mną i moja siostrą między innymi hunter x hunter, vinland sage, dr stone, monstera, demon slayera. Najbardziej jej się podobał monster, polecicie jakieś anime co by się jej też mogło spodobać? #anime
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 25.12.2025, 16:37:08 via Wykop
  • 1
@auto_reply: death note, psycho pass, death parade.
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 25.12.2025, 18:07:55 via Wykop
  • 1
@auto_reply: The Promised Neverland - tylko pierwszy sezon.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
23.12.2025, 08:14:42
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 24.12.2025, 22:35:20 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: to czemu nie szukasz sobie drugiej połówki?
  • Odpowiedz

326

Microsoft przechodzi na Rust. AI przepisze Windowsa z C/C++ do 2030 roku

Microsoft przechodzi na Rust. AI przepisze Windowsa z C/C++ do 2030 roku

Microsoft zapowiedział jedną z najbardziej radykalnych zmian w swojej historii i planuje całkowite odejście od kodu pisanego w językach C i C++ do 2030 roku, zastępując go rozwiązaniami generowanymi i przepisywanymi z pomocą AI w języku Rust. Przypominamy, że obecne problemy wynikają właśnie z AI

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 23.12.2025, 12:33:26
  • 303
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    informacje
  • #
    programowanie
  • #
    ciekawostki
  • #
    windows
TenSpokojny
TenSpokojny 24.12.2025, 21:24:29 via Wykop
  • 0
Z tego co wiem RUST to bardzo restrykcyjny język, wydajny oraz bezpieczny. Niemniej czy wszystko powinno być napisane w ruście? Teoretycznie nie. Zmiany stają się wtedy dużo bardziej kosztowne. Choć część tych kosztów może dałoby się zredukować przy pomocy użycia AI, ale czy to dobra decyzja? Dużo zależy od jakości AI która będzie nad tym pracować. Na pewno jest to odważny krok. Czy win ma dużo do stracenia? Niby linuxa teraz też
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Frygus96
Frygus96
10.12.2025, 19:04:28
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 10.12.2025, 22:03:00 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
TenSpokojny
TenSpokojny 11.12.2025, 07:58:19 via Wykop
  • 0
@Frygus96:

kilka rozstan przed 30 to chyba wypada normalnie przy hetero.


W mojej bańce Ci ludzie albo są już w kilkuletnim związku/małżeństwie albo tułają się samotnie po świecie.
Wydaje mi się, że ludzie homo bardzo łatwo wchodzą w związki, bez wcześniejszego zbadania gruntu. W normalnej relacji dziewczyny badają grunt, dużo rozmawiają z przyszłym partnerem, budując znajomość/przyjaźń na początku która tworzy podwaliny związku. Dodatkowo chęć posiadania potomstwa czy posiadanie go zespaja
  • Odpowiedz
PanMaglev
PanMaglev
17.11.2025, 19:00:55
  • 5
#teczowepaski
PanMaglev - #teczowepaski

źródło: IMG_0485

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TenSpokojny
TenSpokojny 22.11.2025, 09:41:32 via Wykop
  • 0
@PanMaglev: 6 7 !
  • Odpowiedz

391

Kolejne zmiany w budownictwie. Będzie drożej i to znacząco

Kolejne zmiany w budownictwie. Będzie drożej i to znacząco

Nowe warunki techniczne, które mają wejść w życie w 2026 roku, przyniosą kolejne zmiany w budownictwie jednorodzinnym. W założeniu mają podnieść bezpieczeństwo i efektywność energetyczną domów. W praktyce mogą znacząco podnieść koszty budowy, a korzyści z nich będą minimalne.

Drzepetto
z
money.pl
dodany: 17.11.2025, 05:17:34
  • 188
  • #
    dom
  • #
    budownictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budujzwykopem
  • #
    mieszkanie
  • #
    informacje
TenSpokojny
TenSpokojny 17.11.2025, 19:18:08 via Wykop
  • 0
@KasparHauser: a podatku od 10 mieszkań jak nie było tak nie ma? :D classic
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >
  • Uważam że serowo-cebulowe paluszki są najlepszą przekąską, ale Ty możesz uważać inaczej i pewnie też będziesz miał racje...

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.06.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking