Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
PiterCK

PiterCK

Dołączył 17 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6240
  • Znaleziska 1762
  • Mikroblog 4478
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 62
nieocenzurowany88
nieocenzurowany88
04.01.2022, 23:27:13 via Android
  • 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 05.01.2022, 05:39:56 via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Ant7: programista pisze program > wpisuje dane wejściowe > program wypluwa wynik > hehe, to był jego wolny wybór
  • Odpowiedz

450

Kosmiczny Teleskop Hubble'a żegna 2021 rok efektownym zdjęciem.

Kosmiczny Teleskop Hubble'a żegna 2021 rok efektownym zdjęciem.

Głównym. bohaterem odległa galaktyka. NASA i ESA podzieliły się niecodziennym widokiem: eksplozją supernowej oddalonej o 57 milionów lat świetlnych od Ziemi. Można uznać, że w ten sposób Kosmiczny Teleskop Hubble'a żegna się z 2021 rokiem.

sznaps82
z
chip.pl
dodany: 01.01.2022, 12:11:48
  • 94
  • #
    nauka
  • #
    astronomia
  • #
    kosmos
  • #
    zainteresowania
  • #
    liganauki
PiterCK
PiterCK 01.01.2022, 21:42:37 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomywacz: minusują Cię (i słusznie), ale nie piszą łopatologicznie o co chodzi. Otóż zdjęcia z teleskopu Hubbla (i wielu innych teleskopów) rejestrują dużo większe spektrum światła niż ludzie oko. Robi się zdjęcia czarno białe w różnych spektrach, potem w sofcie przypisuje się im kolory. O ile dla światła widzialnego nie ma żadnego problemu, to dla innych zakresów trzeba "oszukać" i nadać im jakaś barwę widzialną dla oka. Dlatego też gdybyś
Soczi
Soczi
27.12.2021, 08:08:44
  • 20
Aż sobie nagrałem wczorajsze wygranko, bo rywalizacja była do ostatniego metra. Jeśli to ktoś z was, to mam nadzieję, że nie rozwaliłeś/aś klawiatury/pada o ścianę ;)
Uwaga, bo trochę buczy przez mikrofon.
#forzahorizon5 #forza
Soczi - Aż sobie nagrałem wczorajsze wygranko, bo rywalizacja była do ostatniego metr...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 27.12.2021, 09:07:20 via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@doeros: @Soczi: właśnie przez te jazdy na przełaj ta gra wydaje mi się słaba online. Jako lekka ścigałka na singlu to może być, ale online to zbyt duża doza absurdu jak dla mnie
  • Odpowiedz
PiterCK
PiterCK 27.12.2021, 21:21:54 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZlodziejBilonownic: między jazdą po torze, a zapieprzaniem 240 po polu kukurydzy jest jednak sporo miejsca na coś wypośrodkowanego. :) Osobiście wolałbym żeby gra mocniej karała za jazdę poza drogą, a trzymanie się drogi było bardziej opłacalne. Ale to moje zdanie, jak ktoś lubi tak to niech gra.
  • Odpowiedz
LuckyStrike
LuckyStrike
24.12.2021, 07:04:41
  • 68
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 24.12.2021, 08:17:49 via Wykop Mobilny (Android)
  • 108
@LuckyStrike: a czy tańcem odtwarzają scenę "czołg na placu"?
  • Odpowiedz

4962

Policjantka przykłada pistolet do głowy

Pokaż treści 18+

Policjantka przykłada pistolet do głowy

Stój Policja będe strzelać ! Na glebe ! Na glebe k***o ! Kładź się ! Policja ! Po czym gościu się kładzie milicjantka go kopie i przykłada pistolet do głowy XD

Kostan32
z
facebook.com
dodany: 20.12.2021, 13:38:29
  • 698
  • #
    polska
  • #
    policja
PiterCK
PiterCK 20.12.2021, 16:17:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zlitujsieniebanujczlowieku: nie możesz się bardziej mylić. Nawet naćpany szczypior może być sporym problemem dla 4 rosłych byków. Większość chwytów którymi obezwładnia się typa polega na bólu, jeżeli typo nie czuje bólu lub ma go w dupie to baaaaardzo trudno go obezwładnić. I nie mówię tu oczywiście o zielsku. Naćpany = najgorzej
Mortadelajestkluczem
Mortadelajestkluczem
18.12.2021, 16:53:12
  • 419
Czas na sobotni #dowcipsurowowzbroniony - edycja, wyjątkowo, czteroczęściowa, wiadomo, gdzie szukać kolejnych
Zapewne ktoś z Szanownych Państwa ma dziś urodziny, więc wszystkiego najlepszego życzę
Mortadelajestkluczem - Czas na sobotni #dowcipsurowowzbroniony - edycja, wyjątkowo, c...

źródło: comment_1639846391JsQTpxV4peKCwpSwQ4oSpU.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 18.12.2021, 23:26:44 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
PiterCK
PiterCK 18.12.2021, 21:58:04 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#prawo #motoryzacja #pytanie
Chcę sprzedać auto (w rodzinie) ale chyba zgubiłem dowód rej. Mam wyrabiać na szybko nowy, czy to nie problem skoro nowy właściciel i tak będzie przerejestrowywać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
18.12.2021, 22:21:02
  • 2
@PiterCK: Dowód papierowy jest potrzebny nabywcy.
  • Odpowiedz
piwakk
piwakk
piwakk
18.12.2021, 22:31:37
  • 1
@PiterCK: Jak chcesz szybko to oświadczenie o danych z dowodu. Dostajesz od ręki.
  • Odpowiedz

400

Sonda NASA dotarła do górnych warstw atmosfery Słońca

Sonda NASA dotarła do górnych warstw atmosfery Słońca

Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii badań kosmosu. NASA właśnie ogłosiła, że 28 kwietnia sonda Parker Solar Probe z powodzeniem dotarła do Słońca, przeleciała przez jego górne warstwy atmosfery i zebrała oczekiwane pomiary. Jest to milowy krok do zrozumienia budowy Słońca.

elektryk91
z
kosmogadka.pl
dodany: 17.12.2021, 21:03:35
  • 47
  • #
    nauka
  • #
    kosmos
  • #
    zainteresowania
  • #
    astronomia
  • #
    swiat
  • #
    gruparatowaniapoziomu
PiterCK
PiterCK 18.12.2021, 13:26:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muminek77: promieniowanie, głównie podczerwone. Mówi to Panu coś?

1352

Filmik słońca, który nagrałem teleskopem

Filmik słońca, który nagrałem teleskopem

Słońce przez mój teleskop, tak mnie to zdumiewa, te „płomienie” plazmy są większe niż planeta Jowisz!

starnak
z
streamable.com
dodany: 17.12.2021, 16:25:53
  • 144
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    slonce
  • #
    plazma
  • #
    astronomia
  • #
    kosmos
PiterCK
PiterCK 17.12.2021, 18:41:19 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: tak naprawdę to białe, a gdyby się uprzeć którego koloru emituje najwięcej to przeważa zielony.
PiterCK
PiterCK 17.12.2021, 19:21:32 via Android
  • -1
@pretendin można, wygooglaj sobie. Ja to chyba czytałem w książce Neila deGrasse Tysona, ale na bank znajdziesz to w różnych artykułach.

Edit: o tu jest o tym:
http://alekosmos.pl/slonce-nie-jest-zolte/

1142

"Polska straż graniczna zastrzeliła co najmniej dwóch polskich wolontariuszy"

Pokaż treści 18+

"Polska straż graniczna zastrzeliła co najmniej dwóch polskich wolontariuszy"

Emil opowiada o tym jak "polska straż graniczna zastrzeliła co najmniej dwóch polskich wolontariuszy, którzy próbowali pomóc migrantom". Problem białoruskiej propagandy polega właśnie na tym, że w przeciwieństwie do rosyjskiej nie ma umiaru

Koner1391
z
streamable.com
dodany: 17.12.2021, 14:08:04
  • 423
  • #
    polska
  • #
    bialorus
  • #
    strazgraniczna
  • #
    granica
  • #
    wojsko
  • #
    imigranci
PiterCK
PiterCK 17.12.2021, 18:35:18 via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@tothu: a czemu jego rodzinie?
T.....y
T.....y
konto usunięte 10.12.2021, 16:35:13
  • 54
#jedzzwykopem #pytaniedoeksperta stara kazała kupić majonez, który lepszy bo się nie mogę do niej dodzwonić, a spieszy mi się bo auto zostawiłem na kopercie
T.....y - #jedzzwykopem #pytaniedoeksperta stara kazała kupić majonez, który lepszy b...

źródło: comment_1639154095ZTzktMAjOZBLU6zviJtrqR.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 11.12.2021, 12:07:19 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TrzyWesoleOgorasy: ogólnie to choć sam jestem team kielecki, rozumiem ludzi, którzy Kieleckiego nie lubią bo ma faktycznie taki ostrzejszy smak. Ale tego, że Winiary jest równie popularny to nie jestem w stanie pojąć, przecież już te dyskontowe czy inne najtańsze majonezy są lepsze. Winiary jest taki jak w nazwie, "dekoracyjny", sztywniutki, można ładne różyczki z niego porobić no i wszystko. Jedno wielkie zwycięstwo marketingu.
  • Odpowiedz
P.....z
P.....z
konto usunięte 09.12.2021, 01:04:23 via Wykop Mobilny (Android)
  • 145
W Abu Zabi po modyfikacji toru będą użyte te same tarki co w Katarze, te które powodowały problemy z oponami.

Pirelli nie wiedziało o tych tarkach więc po przybyciu na tor czekała ich niespodzianka. W Katarze były wykorzystywane najbardziej twarde mieszanki opon C1, C2, C3. Do Emiratów Arabskich Włosi przywieźli najbardziej miękkie mieszanki C3, C4, C5

Żeby nie okazało się, że mistrzostwa skończą się na przebitej oponie xD

https://twitter.com/motorsportcomtr/status/1468679601560121347
P.....z - W Abu Zabi po modyfikacji toru będą użyte te same tarki co w Katarze, te kt...

źródło: comment_1639011863kwcljMkwWgowXyFzqVBZZz.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 09.12.2021, 05:18:58 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Prychacz: a po co te tarki są takie duże i ostre? Po co w ogóle to są tarki zamiast malunków? To jest tak żeby zniechęcić kierowców do wjazdu na nie, czy jak? Pytam jako laik.
  • Odpowiedz
urarthone
urarthone
29.11.2021, 22:56:32
  • 139
Zapraszam na #garscnewsow na 29 listopada

TXT tutaj
urarthone - Zapraszam na #garscnewsow na 29 listopada

TXT tutaj

źródło: comment_1638226454SYzXdLdqXpsewDc5MLfkRu.jpg

Pobierz

News dnia to...

  • Wręczono Złotą Piłkę 8.9% (51)
  • Zmarł Apetor 47.9% (273)
  • Nowe obostrzenia 4.6% (26)
  • Rowerem na poród 4.6% (26)
  • Obietnice firmy wiceministra 9.6% (55)
  • Proces byłego senatora 15.1% (86)
  • Legia wygrała, kibice zrobili pożar 9.3% (53)

Oddanych głosów: 570

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 30.11.2021, 04:10:20 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@urarthone: 5 nie wiadomo o co chodzi, "wiceministra Łukasz Mejza", "z rodzicami kontaktowali się"

7 też napisane niechlujnie, kto spalił barwy kogo? Nie ma słowa kto był gospodarzem.
  • Odpowiedz
PanCylinder
PanCylinder
21.11.2021, 19:36:03
  • 1545
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 21.11.2021, 23:53:54 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanCylinder: ale wiesz, że można zakończyć zdanie inaczej niż "xD"?
(Przeczytaj swoje komentarze w tym wpisie)
  • Odpowiedz

452

Tor przeszkód: LEGIONISTA vs PARKOUROWIEC

Pokaż treści 18+

Tor przeszkód: LEGIONISTA vs PARKOUROWIEC

W tym nowym wyzwaniu parkourowiec Clément Dumais zgodził się zmierzyć się z majorem Géraldem z Legii Cudzoziemskiej na jego torze, szturmowym torze przeszkód. Komu wyjdzie to lepiej?

freedomseeker
z
youtube.com
dodany: 16.11.2021, 08:13:37
  • 111
  • #
    parkour
  • #
    sport
  • #
    ciekawostki
  • #
    francja
  • #
    legiacudzoziemska
  • #
    wojsko
PiterCK
PiterCK 17.11.2021, 06:23:48 via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@grzegorz710: to jest dynamiczny sposób lądowania w parkour, pozwala pęd skierowany w dół przekształcić w pęd skierowany do przodu i szybciej ruszyć po lądowaniu.
O ile ma to sens na płaskim, tak tutaj po prostu mógł jak żołnierz zbiegać w dół żwiru, wyszło by na to samo.
Ale pewnie jest przyzwyczajony do tego typu lądowań i robi to z automatu.
PiterCK
PiterCK 17.11.2021, 10:42:47
  • 0
@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: Również.

1933

Polski żołnierz zginął w rejonie granicy z Białorusią

Polski żołnierz zginął w rejonie granicy z Białorusią

Według wstępnych ustaleń nieszczęśliwy wypadek. Żołnierz miał zginąć od wystrzału z broni służbowej bez udziału osób trzecich. Był w odwodzie, tzn. nie wykonywał bezpośrednio działań na samej granicy i nie miał kontaktu z migrantami.

tomasztomasz1234
z
mobile.twitter.com
dodany: 13.11.2021, 19:03:40
  • 211
  • #
    polska
  • #
    bialorus
PiterCK
PiterCK 13.11.2021, 20:39:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • -1
@IvanBarazniew: Beretta ARX160 tak ma, że nawet przy zabezpieczonej broni możesz cofnąć suwadło i wprowadzić nabój do komory. A jest to współczesny karabinek, nie jakiś tam staroć.
PiterCK
PiterCK 13.11.2021, 23:36:50 via Android
  • -1
@Pan__M źródło takie, że używam jej w pracy, więc wiem co nieco.

Generalnie ARX był projektowany z myślą o oddziałach specjalnych, więc wprowadzenie naboju do komory na wciąż zabezpieczonej broni podobno jest szybsze. Ale w codziennym użytkowaniu jest to co najmniej dziwne, rzekłbym nawet, że mało bezpieczne.
PiterCK
PiterCK 13.11.2021, 23:38:55 via Android
  • 0
@IvanBarazniew czy da się przeładować uderzając o beton nie wiem, bo nie próbowałem. Za to na bank nie padnie wtedy strzał.
Bardziej chodziło mi o to, że taki sposób przeładowania to już jest o krok bliżej wypadku.
midcoastt
midcoastt
13.11.2021, 13:56:21 via Android
  • 87
Zespół p----------y
#f1
midcoastt - Zespół p----------y
#f1

źródło: comment_1636811781QmtPKWyHmuoopc5AcA2iQ4.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PiterCK
PiterCK 13.11.2021, 17:58:30 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@midcoastt: hej, a jesteś w stanie tak w dwóch zdaniach napisać o co ta cała afera? Całe Mirko zawalone jakimiś skrzydłami, ale nawet jak szukam na Googlach to mi tak jednoznacznie łopatologicznie nie wyjaśnia o co cho.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 20
  • Strona 7 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.06.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 02.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.04.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.01.2017

    Mikroblogger
  • Honorowy Wampir
    od 07.02.2020

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking