Kurna już nie wiem, stoję przed dylematem zakupu roweru gravel. Jeżdżę 60% kostka/asfalt i 40% żwir leśne twarde drogi. Zdecydowany byłem na Triban RC520 na Shimano 105 albo RC500 na Shimano Sora + 35mm opony. Byłem wczoraj w sklepach rowerowych zapytać się czy mają w tych pieniądzach coś lepszego to usłyszałem trzy propozycje. 1. 105 w gravelu za 4300 zł to nie ma się co zastanawiać tylko trzeba brać bo będzie tylko drożej. 2. Gravel
@KanapkaPL: Jeśli chodzi o grupę napędowa to różnica jest ale pomijalna. Jak chcesz tylko jeździć to na obu rowerach będzie fun. Mam 2 szosy, jedna na sorze jedna na 105.
@veracholera: Każdy Ci poleci tego co używa. W moim przypadku sprawdziłem kilka par okularów i najlepsze były EKOI perso evo (180zł). Decathlon mi średnio leżał, Robrock (fotochrom) słabo przyciemniał. Z wynalazków to są jeszcze tripouty i może Siroko.
Mirki, co ubieracie na #rower #szosa przy temperaturach 5-10 stopni? Chodzi mi o dół. Ubieracie tylko spodnie z wkładką, czy spodenki z wkładką i na wierzch spodnie czy coś innego? Polećcie jakieś spodnie do 200 zł.
@Polinik: @matec: Mam/miałem taca Smart flow i na normalnej oponie (gp4000) da się jeździ bez opisanych przez ciebie wrażeń. Nic nie śmierdzi a gumy z opony było minimalnie. Faktem jest że rolka bardzie się ślizga przy mocnym nadepnięcie pedału. Po sezonie będzie widać że jeździła na trenazerze. Taxc flow wytrzymał u mnie 4 sezony zimowe. W tym czasie zdarzało mu się zrywać połączenie ant+ by wkoncu całkowicie zdechnąć.
Jestem na etapie rozliczania pitów. Chciałbym rozliczyć się razem z żoną ale wtedy nie mogę rozliczyć pitu 8C. Czy w takim wypadku mogę rozliczyć go osobno? Czy muszę rozliczyć się sam uwzględniając pit 8C?
@wuwuzela1: ale w programie do pitów jest możliwość dodania go za jednym razem jeśli rozliczam się sam. Z rodziną już nie ma takiej możliwości. Czyli pit 37 mogę rozliczyć teraz z rodziną a 8c za miesiąc dodać i będzie git? Dla mnie to wszystko to jest piniądz - dochód.
Do routera światłowodowego(nie mogę nim zarządzać) mam podpięty mój router Asus Ax20. Połączenie lan-lan. Działa wszystko dobrze. Chce dołączyć jeszcze 1 router (mi3g padavan) i wyciągnąć go na balkon. Czy jest różnica do którego routera się podłącze?
@Colek: tak na szybko podpiąłem kablem LAN LAN Asusa z Mi3g i działa internet ale mam 2 osobne sieci Wi-Fi. Nie potrafię za to zalogować się na nowy ruter. IP nie pokazuje strony logowania. Nie wiem jak to działa.
Jakis czas temu podpytywałem o olejaki, lecz kilku Mireczków zachęcało do DD, że czym przędzej czym później zechcę właśnie coś takiego. Obecnie zastanawiam się już konkretnie pomiędzy dwoma modelami: ELITE Suito-T vs TACX Flux S Smart Testował ktoś z Was obydwa i byłby w stanie wymienić jakiekolwiek różnice pomiędzy nimi? Cena praktycznie taka sama, ale jestem ciekawy co cichsze, prostsze w obsłudze etc etc #trenazer #rower
@macias0526: wynajmij sobie w Decathlon Rent i sprawdź. Różnice pewnie są minimalne. W Decathlon ach można pojeździć na elitach. Ja bym brał tańszego i tyle
Zastanawiam sie czy uda mi sie go pokonac rowerem typu szosa endurance (Triban RC500) z oponami 35c (np takimi jak te).
Znalazlem w necie kilka relacji z jazdy gravelem po tym szlaku, ale nie dokopalem sie do info na jakiej grubosci oponach jezdzili. Jesli chodzi o nawierzchnie to podobno dominuje asfalt (jakies 70-80%), reszta to szuter i drogi
@piesnababy: przejechałem ten szlak na Kanads Maestro z opona 40 i załadowany 2 torbami. Start w Częstochowie. I jeśli jedziesz na lekko to przejedziesz to bez problemu chyba że wcześniej popada. W Małopolsce czasami trzeba szukać szlaku i jest trochę piachu, błota na polach.
@wi1qqqq: Mi tacx smart flow wytrzymał 4 lata. Obecnie nie utrzymuje obciążenia a nie ma gdzie go serwisować. Sam trenażer jest głośny ale jak masz gdzie kręcić to nie powinno to być problemem.
@wi1qqqq: W bloku? Myślę że wieczorem możesz przeszkadzać bo to się niesie po ścianach. Czasami stoją trenażer w Decathlon. Podjedz i zobacz czy ci odpowiada.
Czy jesteście w stanie ze zdjęcia ocenić czy coś się przyjaralo? Pacjent to trenażer tacx Smart flow. Objawy - nie utrzymuje mocy lub zrywa połączenie z urządzeniami połączonymi po ant+, bt. Wygląda jakby przy zasilaniu było przypalone.
@Hipodups: ręce mi latają. Zalany nie był, co najwyżej wilgotność duża z otoczenia. Brudny wew bo sezonowane w kotłowni. Na żywo kondensatory wyglądają identycznie ale coś brązowego jest na tych pinach pomiędzy ( z drugiej strony jest wtyczka
@Warzywo: mam te latki i trzymają awaryjnie tz. dojedziesz do miejsca przeznaczenia ale potem warto wymienić dętkę bo nie wiadomo kiedy puszcza. Raz trzyma tydzień, raz miesiac. Pewne jest że kiedyś puści.
Może ktoś z Was szuka kół do szosy / gravela pod tarcze (centerlock) i sztywne osie 12mm? Mavic Allroad, tubeless ready (założone fabryczne taśmy), szerokie obręcze 622x23c, oddam za 500+ złotówek. Koła kupowałem w rosebikes.de, dołączam rachunek. Z ciekawszych rzeczy - tylna piasta ma stalowy bębenek i mechanim ratchet - bardzo podobna budowa jak w DT240 czy DT350.
Ew. do kompletu tarcze Shimano SM-RT70 IceTech, świeżo muśnięte klockami, kilkaset km przebiegu, +130zł za obie (160mm+140mm).
Polećcie jakiś router wifi 6 / ax. Będę przechodził na światłowód 600mb więc nie musi być najlepszy ale mam w domu monitoring, nas(WD my cloud), 6 tel i 4 łapki, skromny Smart Home. Do tego dom i działka są duże.
@dktr: Tak na szybko sprawdziłem ceny sprzętu który polecasz i niestety wszystko ponad budżet wynoszący 300-500zl za wszystko. Działkę ogarnę obecnym routerem mi 3g bo tam to po prostu internet ma być. W domu skoro i tak wymieniam router to chciałbym coś lepszego
Jeżdżę sobie rowerkiem to tu to tam. Czasami pływam... i biegam.
Jeżdżę 60% kostka/asfalt i 40% żwir leśne twarde drogi.
Zdecydowany byłem na Triban RC520 na Shimano 105 albo RC500 na Shimano Sora + 35mm opony.
Byłem wczoraj w sklepach rowerowych zapytać się czy mają w tych pieniądzach coś lepszego to usłyszałem trzy propozycje.
1. 105 w gravelu za 4300 zł to nie ma się co zastanawiać tylko trzeba brać bo będzie tylko drożej.
2. Gravel
źródło: comment_1647415724ZeH62GklLklC9FVXFyVXJX.jpg
PobierzMam 2 szosy, jedna na sorze jedna na 105.