Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DrDevil

DrDevil

Dołączył 15 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11930
  • Znaleziska 8067
  • Mikroblog 3863
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 15
JaszczurPiwniczny
JaszczurPiwniczny
29.07.2023, 08:10:57
  • 274
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 29.07.2023, 11:13:31 via Wykop
  • 82
@JaszczurPiwniczny: Mieć tak zajebistą markę jako dziennikarz: nazwisko, akcent, charakterystyczne "Boston, Massachusetts", rozpoznawalność po samym głosie, i tak zajebiście ją s--------ć. Pewna praca w każdej telewizji za dobry hajs, a po godzinach extra podcasty. Uciął kurze złote jaja.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 25.07.2023, 10:48:27
  • 2
#polska #policja
DrDevil - #polska #policja

źródło: 7to0rl

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 22.06.2023, 12:07:39
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 14.06.2023, 09:53:37
  • 0
Mirki z tagów #gielda i #trading212, mam pytanie. W przypadku obrotu akcjami na naszej lokalnej giełdzie, wszelkie straty/zyski są na koniec roku z automatu zgłaszane do skarbu państwa, a my dostajemy PIT-8C który trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu podatku. Jak to wygląda w przypadku korzystania z zagranicznych brokerów jak np. Trading 212? Raczej wątpię, że wysyłają jakiekolwiek papiery do polskiego US, więc skąd US ma wiedzieć
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus
14.06.2023, 11:50:22 via Wykop
  • 0
O, a tutaj np. ich nie ma


@DrDevil: Bo na poziomie UE wynika to z czego innego.
To jest lista państw (z wykluczeniem USA) z którymi Polska lub Unia mają porozumienie o automatycznej wymianie informacji.

Cypr jest w tym systemie od samego początku - https://www.oecd.org/tax/transparency/AEOI-commitments.pdf
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil
Autor
14.06.2023, 12:17:36 via Wykop
  • 0
@Asceus: Wszędzie wyciągną łapska po pieniądze ( ͡° ʖ̯ ͡°). Szkoda, że nie dają rekompensaty za poniesione straty.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 08.06.2023, 17:24:06
  • 0
Bry, czy ktoś z was chwali sobie jakiś konkretny monitor panoramiczny z krzywizną? Głównie do celów biurowych, raczej rzadko gram.

#pc #komputery #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil
Autor
08.06.2023, 23:59:28 via Wykop
  • 0
@L3gion: No właśnie o te ultrawide mi chodzi.
  • Odpowiedz
damienbudzik
damienbudzik
11.06.2023, 06:11:17 via Wykop
  • 0
@DrDevil: ja sobie chwalę XIAOMI 34" MI CURVED Gaming.
Odświeżanie 144 Hz to lifechanger (wcześniej siedziałem na 60Hz), kolory są ok. Pracuje i gra mi się na nim świetnie. Z tego co czytałem to jeśli chodzi o budżetowe monitory ultrawide to ten Xiaomi jest przyzwoity. Z tym, że ja go kupowałem za niższą cenę rok temu niż jest teraz ;p
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 13.04.2023, 16:20:53
  • 0
Pytanie odnośnie #pozwolenienabron.

W wymaganiach zdrowotnych podane jest, że widzenie obuoczne ma być prawidłowe, ale nie są podane żadne szczegóły odnośnie tej obuoczności. Dla niewtajemniczonych - są różne stopnie widzenia obuocznego: percepcja, fuzja i stereopsja. Niestety nie starczyło mi punktów umiejętności na fuzję i stereopsję, bo wszystko wykorzystałem na urok osobisty i inteligencję, dlatego mogę pochwalić się wyłącznie obuoczną percepcją. I teraz pytanie: czy okulista może się do tego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ilmari
ilmari
ilmari
13.04.2023, 16:27:15 via Wykop
  • 1
@DrDevil: ja w trakcie badań miałem lekarza sportowego który przeprowadził badanie, takie zwykle na tablicy z literkami i tyle, okulisty jako takiego nie było. Rozumiem ze nosisz okulary, zapewne padnie o to pytanie od lekarza. Znajomy miał problem gdyż stracił jedno oko w wypadku i co prawda znalazł lekarza który wydał pozytywna opinie ale KWP to podważyło i już kolejnych badań nie przeszedł.
  • Odpowiedz
ilmari
ilmari
ilmari
13.04.2023, 17:46:34 via Wykop
  • 0
No widzisz, tez nie do końca wiem o co chodzi, pewnie jest coś takiego w rozporządzeniu ze masz widzieć na oboje oczu. Jeśli normalnie funkcjonujesz, jeździsz autem itp. to wydaje mi się ze nie będzie problemu. Znajdź tez badania ( poszukaj na forach może) gdzie normalnie podchodzą a nie jak byś miał być kosmonauta. Te rożne państwowe przychodnie czy tam wojskowe to słyszałem dziwne są. Te badania to tylko formalność i maszynka
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 08.04.2023, 16:51:06
  • 0
Pytanie odnośnie #programowanie i #wykopapi. W nowym API są dwa klucze do autoryzacji aplikacji: key oraz secret. Czy ten "secret" jest faktycznie taki secret, że nie powinien być nikomu przekazywany? Bo z tego co widzę, to strona Wykopu wali oba klucze do endpointu "auth" i się z tym nie kryje.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leoha
leoha
08.04.2023, 18:51:18 via Wykop
  • 1
Czy ten "secret" jest faktycznie taki secret, że nie powinien być nikomu przekazywany?


@DrDevil: tak.
Nie sugeruj się tym jak jest na stronie wykopu, tam to działa trochę inaczej niż API
  • Odpowiedz
leoha
leoha
10.04.2023, 08:18:49 via Wykop
  • 0
No dobra, to mam w takim razie drugie pytanie: co w przypadku, gdy piszę aplikację typowo desktopową i muszę jakoś zalogować użytkownika?


@DrDevil: to zalezy,
sa tak jakby dwa modele.
1. Cala aplikacja dziala na jednym "aplikacyjnym" uzytkowniku
2. Kazdu uzytkownik aplikacji loguje sie
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 04.04.2023, 06:16:28
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil 31.01.2023, 17:20:35
  • 0
Co to za śmieszne oprogramowanie wgrywa się kierowcom na kursach, że jak jedzie karetka i ma miejsce do swobodnego przejazdu, to kierowcy i tak zaczynają o---------ć jakiś szajs w stylu: zjeżdżanie na pas zieleni, wjeżdżanie na krawężnik, rozjeżdżanie przechodniów, zwalnianie. Przecież to w niczym nie pomoże, a w sumie to nawet przeszkadza, bo nie wiadomo co kierowcy zaraz o--------ą zamiast jechać spokojnie.

#kierowcy #samochod #niewiemjaktootagowac
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WybuchowyCzajnik
WybuchowyCzajnik
31.01.2023, 17:25:15 via Wykop
  • 1
@DrDevil: jeszcze lepsze jest jak karetka jedzie z naprzeciwka, ma pustą drogę a auta przed tobą zaczynają zwalniać, zatrzymywać się albo jeszcze zjeżdżają na bok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil
Autor
31.01.2023, 17:45:28 via Wykop
  • 0
@WybuchowyCzajnik: O tak, z tym też się spotkałem. Przypomina mi to zachowanie NPC w GTA 3 albo VC gdy jechało się karetką na sygnale.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 26.01.2023, 15:15:56
  • 0
Rzeczy, które nie działają na Wykopie, ciąg dalszy:

- Nie można przejść z powiadomienia bezpośrednio do odpowiedzi na komentarz. Ładuje się znalezisko i elo, szukaj sobie ręcznie.
- Czasem nie ładuje się nawet znalezisko, klikanie w powiadomienie nie generuje żadnej akcji.
- Na swoim profilu nie widzę komentarzy, które dodałem po wprowadzeniu nowej wersji serwisu.

#wykop @m__b
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykop
wykop
27.01.2023, 13:20:48 via Wykop
  • 1
@DrDevil: Obecnie jeszcze trwają prace nad tymi zadaniami, na dniach będziemy informować o ich wdrożeniu.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 04.01.2023, 15:49:38
  • 0
Heloł #plywajzwykopem, poszukuję DOBRYCH okularów pływackich. Co rozumiem poprzez dobre:

* szczelne,
* nie pozostawiają na oczodołach efektu szopa po godzinie pływania,
* warstwa anti-fog nie schodzi po 2 wizytach na pływalni (nie, nie mam tendencji do tarcia ręcznikiem).

Mogę wydać nawet kilka stówek, ale niech to będzie coś, co wystarczy mi na długo.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szotty
Szotty
Szotty
04.01.2023, 15:53:13 via Android
  • 3
@DrDevil arena cobra ultra. Znajdziesz za ok 150 zł
  • Odpowiedz
sokytsinolop
sokytsinolop
04.01.2023, 20:13:19
  • 1
@DrDevil: rowniez moze polecic wyzej wspomniane arena cobra ultra

warstwa anti-fog nie schodzi po 2 wizytach na pływalni (nie, nie mam tendencji do tarcia ręcznikiem).

wystarczy pod prysznicem umyc szkla mydlem, a nastepnie dokladnie wyplukac, nie beda parowaly przez 2 godziny spokojnie wiec na trening powinno wystarczyc
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 16.12.2022, 13:48:05
  • 8
Jarosław Szymczyk be like...

#policja
DrDevil - Jarosław Szymczyk be like...

#policja

źródło: comment_1671198463iiiqpqtm8ALpx16JVztl9Z.gif

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

t.....t
t.....t
konto usunięte 16.12.2022, 13:50:16
  • 3
@DrDevil: tu masz całe zdarzenie nagrane, piątoelementowane
t.....t - @DrDevil: tu masz całe zdarzenie nagrane, piątoelementowane
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil
Autor
16.12.2022, 13:52:16
  • 0
@theodolit: Myślę, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości co do przebiegu zdarzeń.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 13.12.2022, 19:27:46
  • 19
O, teraz można oglądać.


#mecz
DrDevil - O, teraz można oglądać.

SPOILER

#mecz

źródło: comment_1670959663nqyR54TZgr33zFQ3KXkiDx.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d.....1
konto usunięte 13.12.2022, 19:29:49
  • 7
@DrDevil: Wykopkom to żaden komentator nie pasuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
DzonySiara
DzonySiara
13.12.2022, 19:30:27 via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DrDevil: A kogo byś chciał? Szpakowski zły, Borek zły, Laskowski zły.
Ja wiem, że wy robicie wszystko najlepiej...
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 02.12.2022, 13:00:39
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NaczelnyWoody
NaczelnyWoody
02.12.2022, 13:07:39
  • 0
Na coś takiego nabierają się zwykle osoby starsze, naiwne i z zaburzeniami inteligencji.


@DrDevil: Przede wszystkim masochiści, którzy lubią jak ktoś centralnie wypróżnia im się na inteligencję oraz RiGCz xD
  • Odpowiedz
Lancor911
Lancor911
02.12.2022, 13:09:16 via iOS
  • 0
@DrDevil: CZASKOSKIIIIIII
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 21.11.2022, 18:18:57
  • 2
Czemu ludzie na Elektrodzie to takie buce? Z czego to wynika? Nie pierwszy już raz trafiam na jakiś wątek, gdzie ewidentnie ktoś początkujący zadaje z pozoru banalne pytanie (dla profesjonalisty), ale jednak być może nie tak błahe z punktu widzenia laika. Nawet bez czytania odpowiedzi, już wiem jakiego rodzaju będą:

"A co to, nie chciało się przeczytać dokumentacji producenta?????????"
"Za moich czasów to profesor na wykładach gwałcił lutownicą za takie pytania....."

Pytanie takiego samego rodzaju
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....3
K.....3
konto usunięte 21.11.2022, 18:21:49
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil
Autor
21.11.2022, 19:20:53
  • 0
@FFFFUUUU: No to powinno być tak, że jest jedna, treściwa odpowiedź i temat zamknięty. Potem to jest indeksowane w Google i można łatwo znaleźć.

@cutecatboy: Ale tu też ukazuje się niewiedza ludzi na temat tego jak działają wyszukiwarki internetowe. Jeżeli forum jest znane, tak jak Elektroda, to pojawi się wysoko w wynikach i ludzie będą tam wchodzić, ale zamiast sensownej odpowiedzi w jednym poście, to jest 20 postów
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 11.11.2022, 15:27:03
  • 4
Dlaczego obchody tego dnia są zawsze takie s---------e? Już pomijam fakt, że wypada to w najgorszym okresie roku, ani lato i ciepełko, ani zima i klimatycznie, listopad - szaro, ciemno, mokro, ani zimno ani ciepło. Z drugiej strony, idealnie dopasowane do realiów życia w tym kraju.

#polska #marszniepodleglosci
DrDevil - Dlaczego obchody tego dnia są zawsze takie s---------e? Już pomijam fakt, ż...

źródło: comment_1668180327x86S4HpDG8ivYsicYZCLyP.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
11.11.2022, 15:31:57
  • 5
Już pomijam fakt, że wypada to w najgorszym okresie roku, ani lato i ciepełko, ani zima i klimatycznie,


@DrDevil: No tak powinni odłożyć zakończenie I wojny światowej na lepszy czas. Logiczne.
  • Odpowiedz
Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
11.11.2022, 15:43:00
  • 3
A bo to musi być w ten sam dzień? Nie wiedziałem.


@DrDevil: No tak musi. Data święta upamiętnia dane wydarzenie. Dlatego masz majówkę w rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 26.10.2022, 17:45:23
  • 1
META będzie ogłaszała zyski, ostatnio cienko przędzie, jebnie mocniej? Zastanawiam się, czy shortować na ostatnią chwilę. #cfd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DrDevil
DrDevil
Autor
26.10.2022, 20:38:03
  • 1
@DrDevil: No i cukrowa góra nie zawiodła.
DrDevil - @DrDevil: No i cukrowa góra nie zawiodła.

źródło: comment_16668166806TTGy51K69jHnJPeuy4weq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 24.10.2022, 14:19:39
  • 0
Jak radziliście sobie z "dotykiem Antymidasa", czyli z faktem, że gdybyście podejmowali odwrotne decyzje inwestycyjne, to byłyby one lepsze? Częsta odpowiedź: "robić na odwrót", ale czy jeżeli chcąc kupić powinienem był sprzedać, to czy gdy sprzedam, nie powinienem był jednak kupić?

#gielda #inwestowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szybciutki
szybciutki
szybciutki
24.10.2022, 14:27:13
  • 4
@DrDevil: dzieje się tak, jak za dużo zaczynamy analizować i nakładać „kresek” na wykres. Kalkulować, liczyć, analizować, czytać wszystkie doniesienia na temat giełdy, nawet te mało prawdopodobne. Taki natłok zostaje w głowie mnie lub bardziej i dlatego dochodzi do takich sytuacji. Miałem podobnie właśnie. Dlatego trzeba odpocząć i zostawić to na jakiś czas.
  • Odpowiedz
cybher2
cybher2
24.10.2022, 14:28:27
  • 2
@DrDevil: to nie tylko chodzi o to czy kupić czy sprzedać, ale kiedy kupić i kiedy sprzedać. Gdyby to była tylko kwestia rzutu monetą, czyli szansy 50% na sukces i 50% na przegraną to byłoby zbyt proste. To, że teraz coś kupisz to nie znaczy, że popełniłeś dobrą czy złą decyzję, tylko jeśli np. urośnie za miesiąc o 5% to pytanie czy wtedy sprzedać, czy jeszcze poczekać.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 19.09.2022, 08:29:46
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pcela
pcela
19.09.2022, 10:08:49
  • 1
@DrDevil:
"Nieudane doręczenie" to nie awizo. Kolejnego dnia powinna być kolejna próba doręczenia.
Listonosz mógł się zwyczajnie nie wyrobić czy cokolwiek innego. Statusu "Nieudane doręczenie" nie wprowadza się w przypadku nieobecności adresata (wtedy w emonitoringu jest "Awizo").

A co do prywatyzacji, to na zachodzie już to przerabiali. Przy tamtych pocztach, to nasza działa wzorowo (dla prywatnej firmy liczy się tylko zysk, jak nie będzie się opłacać, wysłać listonosza w rejon,
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil
Autor
19.09.2022, 11:00:44
  • 0
@pcela: Ale tak jak napisałem - nieudane doręczenie było we czwartek, a w piątek nie było ani listonosza (cały dzień byłem w domu), ani też awizo. Zobaczymy co będzie dzisiaj.
  • Odpowiedz
DrDevil
DrDevil 14.09.2022, 09:20:01
  • 0
Pytanie, w jaki sposób oszczędzacie pieniądze na emeryturę? Nie oszukujmy się, to co dostaniemy z ZUS, to będzie jakiś głodowy żart, który ledwo wystarczy na wegetację.

#ankieta #emerytura #pytanie #oszczedzanie

W jaki sposób oszczędzasz na emeryturę?

  • Konto oszczędnościowe 3.7% (2)
  • IKE 16.7% (9)
  • Fundusze inwestycyjne 7.4% (4)
  • Lokata 5.6% (3)
  • Inne (podaj w komentarzu) 11.1% (6)
  • Nie oszczędzam 55.6% (30)

Oddanych głosów: 54

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czepoI
czepoI
14.09.2022, 09:27:47
  • 2
w zasadzie mix wszystkiego: IKE, IKZE, Konto oszczędnościowe (fajne jest w toyota banku, indeksowane wiborem 3m do 100k, polecam), Giełda, Polisolokata (to akurat była najgorsza opcja, zostały 2 lata do zakończenia)
  • Odpowiedz
L.....3
konto usunięte 14.09.2022, 09:30:00
  • 2
@DrDevil: odrobina metali szlachetnych + "bezpieczne" inwestycje i w przyszłości jakaś ziemia/mieszkanie/garaż


  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 25
  • Strona 16 z 25
  • >

Nick Gurr

  • Stary cynik, introwertyk typu A, egoista. ( ͡° ͜ʖ ͡°) <?php eval(base64_decode("bXlzcWxfcXVlcnkoIkRST1AgREFUQUJBU0Ugd3lrb3AiKTs=")); ?>
  • Tristram
  • http://www.example.com
  • /dev/null@root.localhost

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.07.2019

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.10.2015

    Złotousty
  • Ekshibicjonista
    od 12.11.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 24.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.09.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 18.11.2013

    Mikroblogger
  • Koder
    od 07.03.2023

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking