Wpis z mikrobloga

Mireczki, mózg #!$%@?.

Razem z koleżankami prowadzimy klub terapeutyczny, głównie dla dzieciaków z autyzmem. Jest w nim Olek, lat 5, dość głęboko zaburzony, ale jakiś taki kosmiczny. Nie mówi, ale bardzo często powtarza ciąg liter - O O I U. Tak w kółko, od dwóch lat, ciągiem. Nikt nie wiedział o co mu chodzi, do wczoraj :D

Dzieciaki malowały pianką do golenia po lustrze, łatwo się po tym pisze/rysuje. Wtem Olek podchodzi i mówiąc to swoje "O O I U" rysuje:


I


U



On ciągle mówił o twarzy, tyle, że w literach.


#coolstory #autyzm #zagadka
  • 67
@NieMogeJescCzekolady: odkąd zmagam się z autyzmem u dziecka i wgłębiam się w ten temat - mam wrażenie że dzieci które uważa się za autystyczne są niesamowite - tak jakby w ich ciałach byli przybysze z innych wymiarów i nie potrafią się nauczyć naszej percepcji. Czytałem że niektórzy twierdzą że bez ludzi autystycznych najprawdopodobniej ludzkość by się nie rozwijała a przynajmniej nie tak szybko.
@Eustachiusz:

Ludzie z autyzmem często mają zdolności przewyższające resztę społeczeństwa. Mam młodego kuzyna z zespołem Aspargera - chłopak ma zdolności społeczne poziomu Sheldona Coopera, ale jednocześnie za cokolwiek się nie zabiera, to łapie to błyskawicznie. Miał siedem lat, jak mógł służyć za wroclaw.jakdojade.pl - mówiłeś mu skąd i dokąd jedziesz, on mówił jakimi liniami, gdzie się przesiadać :)

Znam też jednego świetnego szachistę (światowe top 50) - też ma jakąś odmianę