Wpis z mikrobloga

  • 114
Żal mi was ATEIŚCI. Nie jestem jakiś tam zagorzalym katolikiem, czasem chodzę do kościoła czasem nie, ale jak czytałem w gorących, że któraś matka tłumaczyła dziecku, że "ludzie nie wykształceni wymyślili sobie takiego Pana żeby im ułatwil ich brak odpowiedzi na naukę" to aż mi jej żal. Ateizm to dla mnie opieranie się prawdzie która oni doskonale znają. Żaden ateista mi nie wytłumaczył swoją nauką fizyka i chemia JAK TO WSZYSTKO POWSTALO.


#religia #oswiadczenie #bekazpodludzi #gorzkiezale #ateisci
  • 168
@Linux__Shines: no właśnie . Potwierdza to tezę, że naukowcy potrafią największy shit o powstaniu świata obrać w piekne nowo nabyte/wymyślone słowa aby taki typowy Janusz mówił Woow jaki on ma bogaty zasób słów to ja się boję wypowiadać. Nadal i tym madro-brzmiacym językiem nie przekonuje i nie odpowiada na pytanie
@SoNuS: No niestety i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Ludzie prości nie rozumieją mądrych słów które dla nich w większości są nowe, obce. Nie rozumieją języka nauki. Są prości. Rozumieją proste rzeczy. Nieskomplikowane.

I właśnie po to wymyślili sobie boga by odpowiedzieć sobie na pytania które dla ich prostych umysłów były zbyt trudne. Czyli dlaczego sie robi noc po dniu, jak powstał świat, i jak powstaje człowiek. Wszystko w sumie chowali
@SoNuS: No co jak co ale taka jest prawda... Cytuję :

"Korelację między wykształceniem naukowym a niewiarą w Boga odzwierciedla też fakt, że według statystyk podczas gdy 1/3 amerykańskich naukowców nie wierzy w Boga (37.6% dla przedstawicieli nauk ścisłych, 31,2% dla przedstawicieli nauk humanistycznych)[15], wśród przeciętnych obywateli USA odsetek ten wynosi od 8%[13] do 14%. Wnioski te potwierdza badanie Pew Research Center z 2009 roku[16]."

Ateiści są inteligentniejsi od ludzi wierzących
@blubi_su: no właśnie ja nie chce się skupiać na dochodzeniu prawdy czy ta Matka Boska się objawila ludziom czy też nie bo ten temat będzie się toczył do końca świata. A propos dlaczego jest noc po dniu to chyba logiczne i na to nauka daje odpowiedź. Więc wg mnie nauka będzie drazyla temat dając ludziom znak że są blisko odpowiedzi jak to wszystko powstało z naukowego punktu widzenia ale tak na
@SoNuS: Heh więc cała prawda religii opiera się obecnie na tym że do czasu kiedy nauka nie udowodni jak powstał wszechświat, religia będzie twierdzić że to był bóg. A co potem ja się pytam? Zawsze mnie to zastanawiało. Czy gdy nauka wreszcie dokładnie wytłumaczy jak powstał wszechświat to ludzie wreszcie przestaną wierzyć w mitologię i zacznie się nowa era oświecenia?
@blubi_su: era oświecenia już była :-) Już powiedzialem że nauka będzie udowadniala że coś składa się z czegoś innego mniejszego i bardziej lub mniej złożonego im będzie miała lepszy sprzęt to będzie zaglebiala się coraz mocniej i bardziej wymyślając przy tym zasób nowego słownictwa który będzie przerazal zwykłego Janusza do dyskusji. Na moje rozumowanie gdzie nie mam wyksztakcenia dr, ale jednak jakieś mam nigdy nie dojdą do tego finalnego materiału lub
@blubi_su: już wolałbym aby tamtą matka dziecku swojemu odpowiedziała że to wszystko się wzięło z DUPY jakby miała pewność, że to nauka stworzył wszechświat
@blubi_su: wiesz póki co ja próbuje wypowiadać się i dyskutować z Tobą w sferze naukowej czyli na twoim terenie . Zaś jeżeli chodzi o to kto stworzył Stwórcę ja jako wierzący mogę tylko i wyłączne odwołać się do pisma świętego.
@SoNuS: No właśnie nie bardzo widzę dowodów. To że wydaje Ci się że to "ktoś musiał stworzyć bo jest takie złożone" to żaden dowód. Równie dobrze mogło to być efektem jakiegoś naturalnego procesu.
@SoNuS: Jestem ateistą i nie wiem, jak powstał świat. Może teoria wielkiego wybuchu jest prawdziwa, a może naukowcy się mylą i za kilkadziesiąt lat uznanie zyska nowy pogląd? Może tak być. A więc: nie wiem, skąd to wszystko się wzięło. Natomiast wiem, skąd prawie na pewno się nie wzięło - praktycznie niemożliwe jest, żeby wszechświat został stworzony przez istotę podobną do pewnego gatunku zwierzęcia zamieszkującego pewną planetę orbitującą wokół pewnej gwiazdy.
@Blyszczoncy-Paledz: pierwsza odpowiedź która szanuje. Bo nie skupiłes się tym by nazywać tych którzy wierzą idiotami tylko powiedziales tak jak Ty to widzisz. Właśnie tak widzę prawdziwego ateiste. A nie tych którzy twierdzą że dojdą kiedyś do odpowiedzi skąd powstał cały świat.