✨️ Dlaczego nie chcemy socjalizmu?Ⓘ mireczki z #nieruchomosci chcecie zeby państwo budowalo tanie mieszkania na wynajem, chcecie decentralizacji, chcecie pomocy państwa chyba w prawie wszystkim, chcecie gospodarke centralnie planowaną i sporo socjalizmu - czemu na Białoruś nie wyjedziecie? czy jesteście od tych który mówią ze "tym razem sie uda" xd
wielu z was ma w rodzinie ludzi walczących z komuną, wielu z nich było katowanych w więzieniach czy poniżanych, być moze tez wielu z was wykopkow pamieta czy jak sie stalo z kartkami w kolejkach. i tego checie? zeby to wrocilo? no chyba ze tym razem sie uda!
cie zeby państwo budowalo tanie mieszkania na wynajem, chcecie decentralizacji, chcecie pomocy państwa chyba w prawie wszystkim, chcecie gospodarke centralnie planowaną i sporo socjalizmu - czemu na Białoruś nie wyjedziecie?
wielu z was ma w rodzinie ludzi walczących z komuną, wielu z nich było katowanych w więzieniach czy poniżanych
@mirko_anonim: tobie się PRL chyba pomylił z okupacją. Po okresie stalinizmu poza kilkunastoma ofiarami ogłupiałych SB-ków nie było żadnego katowania w więzieniach, a 98% obywateli nie było w żaden sposób represjonowanych. Wiekszosc Polaków miała do komuny stosunek ambiwalentny, ale na pewno nie totalnie wrogi. Gdyby nie upadek gospodarki, to zainteresowanie ruchami
@mirko_anonim: Największą różnicą między PRL a RP nie jest to że jedna budowała mieszkania a druga nie. Największą różnicą jest WŁADZA W RĘKACH JEDNEJ PARTII. To zostało obalone w 1989 - dyktatura PZPR. To dyktatura prowadzi do represji, nie mieszkania.
@mirko_anonim: chcą socjalizmu bo w warunkach równych A więc wszystkie chwyty dozwolone nie mają szans i liczą że w socjalizmie słabe jednostki zostaną wyciągnięte za rękę
Oczywiście jest to zludna nadzieja bo w socjalizmie jedyne co się zmienia to że majątek mają kolesie, a nie kapitaluchy
@camelinthejungle: Jeżeli nie przeszkadza ci brak dostępu do podstawowych produktów, rynku światowego, cenzura to możesz zawsze do Rosji wyjechać. Tam będziesz miał namiastkę ukochanego PRL-u u komuny
szlachetny-marzyciel-90: Mylisz socjalizm z jakimś narodowym komunizmem w wersji wschodniej. Równie dobrze mogę zapytać czemu nie chcesz socjalizmu? Nie chcesz drugiej Danii czy Szwecji?
mireczki z #nieruchomosci chcecie zeby państwo budowalo tanie mieszkania na wynajem, chcecie decentralizacji, chcecie pomocy państwa chyba w prawie wszystkim, chcecie gospodarke centralnie planowaną i sporo socjalizmu - czemu na Białoruś nie wyjedziecie? czy jesteście od tych który mówią ze "tym razem sie uda" xd
wielu z was ma w rodzinie ludzi walczących z komuną, wielu z nich było katowanych w więzieniach czy poniżanych, być moze tez wielu z was wykopkow pamieta czy jak sie stalo z kartkami w kolejkach. i tego checie? zeby to wrocilo? no chyba ze tym razem sie uda!
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta
❤️ Projekt mirko.pro działa dzięki wsparciu użytkowników. Wspomóż projekt
@mirko_anonim: bo Białoruś tego nie robi?
@mirko_anonim: tobie się PRL chyba pomylił z okupacją. Po okresie stalinizmu poza kilkunastoma ofiarami ogłupiałych SB-ków nie było żadnego katowania w więzieniach, a 98% obywateli nie było w żaden sposób represjonowanych. Wiekszosc Polaków miała do komuny stosunek ambiwalentny, ale na pewno nie totalnie wrogi. Gdyby nie upadek gospodarki, to zainteresowanie ruchami
Masz jakiś problem z banią i twoje myślenie jest beznadziejne aż nawet nie chce się czytać a co gorsza pisać dobrego komentarza.
Oczywiście jest to zludna nadzieja bo w socjalizmie jedyne co się zmienia to że majątek mają kolesie, a nie kapitaluchy
Golod00piec standardowo z kopem w d00pe
Jeżeli nie przeszkadza ci brak dostępu do podstawowych produktów, rynku światowego, cenzura to możesz zawsze do Rosji wyjechać. Tam będziesz miał namiastkę ukochanego PRL-u u komuny
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta