Aktywne Wpisy
Whiskeyjack29 +76
Napisałem sobie posta że zarabiam 13 500 netto, czyli 22 000 brutto a pracodawca daje 26 500 + benefity pozapłacowe powiedzmy łącznie 27 000 i ciężko z zakupem mieszkania w Warszawie (w której pomimo mojej niechęci do tego miasta dla bezpieczeństwa zostać muszę, bo zdalna to 5% obecnego rynku). Ile się wylało boomerstwa że wcale nie jestem w top 10% zarobków, że co ze mnie za IT skoro dostaje takie grosze, że

lubie-sernik +57
Minęły kolejne dni mojego pobytu w Azji, więc pora na kolejny wpis (ʘ‿ʘ)
W czwartek umówiłem się z @Arcane89 i jego byłą dziewczyną Jaruwan na p--o przy Khao San Road. To miejsce pełne knajp, dyskotek i wszelkiego rodzaju lokali. W jednej z knajp wypiliśmy po kilka piw, a przy okazji zamówili mi Pad Thaia (zdjęcie w komentarzu), który okazał się najlepszym posiłkiem, jaki do tej pory jadłem w Tajlandii.
W czwartek umówiłem się z @Arcane89 i jego byłą dziewczyną Jaruwan na p--o przy Khao San Road. To miejsce pełne knajp, dyskotek i wszelkiego rodzaju lokali. W jednej z knajp wypiliśmy po kilka piw, a przy okazji zamówili mi Pad Thaia (zdjęcie w komentarzu), który okazał się najlepszym posiłkiem, jaki do tej pory jadłem w Tajlandii.
źródło: 1
Pobierz





Jakiś czas temu w Internecie natknąłem się na taki wpis co do Renault Dauphine czyli dalekiego przodka Laguny. I tak o to czego się dowiadujemy. Mamy rok 1957 raptem 12 lat po wojnie, większość kraju jest jeszcze w ruinie, posiadanie samochodu jest wręcz niebotycznym luksusem (w roku 1960 na polskich ulicach było raptem 117 tysięcy samochodów prywatnych). A rząd PRL-u co robi? Kupuje 300 francuskich samochodów średniej klasy , dla kogo? Oczywiście dla wielce zasłużonych górników. Ktoś ma jakieś wątpliwości jeszcze, że w tym kraju to nie lekarze są najbardziej pasożytniczą kastą, a właśnie górnicy? Pracę górnika jest w stanie wykonywać 18latek !! Od lat barbórki, 13ki, 14ki , ołówkowe, deputaty , odpraw to już chcą po 200 tysięcy dawać. Czy naprawdę istnieje jakaś branża mniej uprzywilejowana w tym kraju? Żeby zobaczyć poziom intelektualny zdecydowanej większości górników wystarczy obejrzeć serial "Serce z węgla".
#gornictwo #prl #wegiel #historia #gornicy #gornicycwele #zebractwo #kasta