@outkay Cześć, zapraszamy do nas - https://hostido.pl/polecam/WYKOP WP-CLI, Redis Cache (od pakietu NVME3), LSCache + Litespeed, dyski NVME - wszystko co Woocommerce lubi do szybkiego działania :)
Zachęcam do przetestowania - 30 dni bezpłatnych testów, a z kodem WYKOP lub linkiem wyżej 20% rabatu od obecnych cen
@outkay: Jeśli zastanawiasz się nad ofertą nazwa.pl i masz jakieś pytania, nasza infolinia działa 24/7 pod numerem 22 454 48 10, a z kodem rabatowym pe63-2792-2945 zyskasz dodatkowe 20% zniżki. Zapraszamy!
@outkay: To może być mylące, bo wartość metryki TTFB jest zależna od kilku czynników, o czym zresztą wspominają na tej stronie w zakładce "O projekcie":
serwer jest zbyt wolny/obciążony,
strona może być źle zoptymalizowana.
Ze swojego doświadczenia, zazwyczaj problem jest z tym drugim (Wordpress obładowany wtyczkami, z jakimś ciężkim motywem, bez zastosowanych żadnych technik optymalizacyjnych). W takiej sytuacji nawet mając szybki hosting strona będzie "zamulać", bo aplikacja będzie zajmowała sporo
@outkay: Zacząłbym od identyfikacji problemu, bo może serwer nim nie jest. Nazwy, Home i spółek z grup H88 (CyberFolks) i R22 unikaj jak ognia, ceny potrafią wzrosnąć kilkaset procent w ciągu roku, ceny za pierwszy rok drastycznie inne niż kontynuacja, do tego oczywiście utrudnianie jak się da migracji na zewnątrz.
@januzi: @Krylan Wordpressa optymalizowałem przez 3 tygodnie (jeszcze będąc u cyberfolks). Może po prostu mam jakąś felerną instalacje tego WP, ale po przenosinach do dhostu automatycznie zrobiło się tak 2x lepiej. Ale wciąż czasy ładowania ok 3-4 sek dla statycznych stron+woocommerce mnie niezadowalają, mimo, że już naprawdę mam poblokowane nawet JSy poszczególnych wtyczek na poszczególnych stronach (tam gdzie nie muszą być ładowane).
@outkay: Czy jako czas ładowania masz na myśli czas oczekiwania na zawartość html strony, nie wliczając obrazków/css/js? Jeżeli tak, to lokalnie zainstaluj xampa, wampa, albo pojedynczo apache+php+mysql. Do tego dorzuć xdebuga i ustaw go do profilowania. Skopiuj wp-contents na swój serwer (możesz pominąć podkatalog uploads) i pochodź po stronach. Xdebug wygeneruje pliki cachegrind, które możesz załadować w qcachegrind (jest wersja dla windowsa) i przeanalizować co tak właściwie zajmuje najwięcej czasu.
@outkay: mam tam sporo rzeczy, ale nie będę ukrywał że także współpracuję z nimi. Redisa nie mają bo do 99% witryn nie jest on potrzebny żeby działały jak należy, choć wiele firm hostingowych taką narrację wyprowadziło.
Co do skalowania 72 godziny - chodzi o to że przez 72 godziny w miesiącu możesz wykorzystać więcej zasobów niż przysługuje Ci w pakiecie jeśli chodzi o cpu i ram, czyli jakieś wykop effecty
@outkay: Cześć! W wolnej chwili sprawdź również nasze pakiety z linii Hosting SSD NVMe na https://hostinguj.pl/hosting-ssd-nvme/ Z kodem WYKOP rabat -65% na wybrany plan hostingowy i darmowa rejestracja domeny .PL przy zamówieniu na rok.
@januzi wow brzmi jak dobry kompletny spsosb, czemu nigdzie indziej o tym nie mogłem przeczytać :o dzięki @theqkash Rozumiem, choć nie rozumiem jak wiele zasobów ma się "w standardzie" i jak wiele można zużyć podczas tego skalowania. Ile godzin zużywa ci mały - średni sklep, lub coś podobnego? I dzięki za info z reddisem. Rzeczywiście, kiedyś się dało bez reddisa a nie wydaje mi się, żeby strony były dużo lżejsze
@outkay: w standardzie masz 1vCPU, 2GB RAM, możesz się natomiast rozpędzić bez problemu do 6vCPU i 8GB RAM przez te 72 godziny w miesiącu. Sądzę że bez problemu się "zmieścisz". :)
@outkay: No to jeszcze odnośnie qcachegrinda (jest jakiś klon stricte pod windowsa, wincachegrind czy coś takiego, ale prezentacja danych w nim ssie na maksa) to po załadowaniu pliku będziesz mieć po lewej tabelkę z danymi liczbowymi (ilość wywołań, czas własny, czas podrzędnych rzeczy) oraz graf z 3-5 elementami mającymi największy procentowy udział w czasie. Każdy element, czy to w tabelce czy na grafie, można kliknąć i zobaczyć jak wygląda sytuacja
@outkay: Udało mi się znaleźć zrzut ekranu. Czerwonymi prostokątami zaznaczone są elementy, które wyglądają przyjrzenia się. Unserialize i strreplace znajdowały się w środku "it get settings", które było zaszyte w szablonie i wywoływane w celu pobrania ustawień. Po małej zmianie w tej funkcji czas ładowania strony spadł z 8 sekund do trochę ponad 1s.
@januzi: Dzieki za zaangażowanie! spróbuję z tym powalczyć w wolnej chwili, mam nadzieję, że mi się uda tymczasem tak czy siak przenosze na webh, bo dla testu wrzuciłem tam backup i mimo, że nie jest ekstra, to jednak czas ładowania spadł z ~8sek do ~3sek , dzięki @theqkash !
@outkay super, bardzo się cieszę, ale to i tak paskudny czas i może to wynikać z zawartości witryny. Jak coś to napisz zgłoszenie na support i powołaj się na tą rozmowę to spróbujemy coś zaradzić :)
#bmw #alfaromeo Które auto bardziej podoba się wam wizualnie (BMW 3 330i 258km vs Alfa Romeo Giulia 280km)? I jakbyście mieli wybrać jedno z tych dwóch to dlaczego akurat te?
To na co zwróciłem uwagę - BMW lepszy infotainment, kamery, head-up
znacie jakiś szybki hosting na woocommerce? https://webspeed.pl/rankingi/wordpress czy temu można ufać? W tej chwili dhosting, ale zamuuuulaaaaa.. zastanawiam się nad tym jdm.pl lub nazwa
WP-CLI, Redis Cache (od pakietu NVME3), LSCache + Litespeed, dyski NVME - wszystko co Woocommerce lubi do szybkiego działania :)
Zachęcam do przetestowania - 30 dni bezpłatnych testów, a z kodem WYKOP lub linkiem wyżej 20% rabatu od obecnych cen
Z kodem WYKOP hosting 30% taniej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie - https://seohost.pl/hosting
Z kodem WYKOP2024 zyskasz 35 % na zakup serwera.
Ze swojego doświadczenia, zazwyczaj problem jest z tym drugim (Wordpress obładowany wtyczkami, z jakimś ciężkim motywem, bez zastosowanych żadnych technik optymalizacyjnych). W takiej sytuacji nawet mając szybki hosting strona będzie "zamulać", bo aplikacja będzie zajmowała sporo
Komentarz usunięty przez moderatora
Wordpressa optymalizowałem przez 3 tygodnie (jeszcze będąc u cyberfolks). Może po prostu mam jakąś felerną instalacje tego WP, ale po przenosinach do dhostu automatycznie zrobiło się tak 2x lepiej. Ale wciąż czasy ładowania ok 3-4 sek dla statycznych stron+woocommerce mnie niezadowalają, mimo, że już naprawdę mam poblokowane nawet JSy poszczególnych wtyczek na poszczególnych stronach (tam gdzie nie muszą być ładowane).
@theqkash
Testowałeś to webh? Spoko działa?
Co do skalowania 72 godziny - chodzi o to że przez 72 godziny w miesiącu możesz wykorzystać więcej zasobów niż przysługuje Ci w pakiecie jeśli chodzi o cpu i ram, czyli jakieś wykop effecty
Z kodem WYKOP rabat -65% na wybrany plan hostingowy i darmowa rejestracja domeny .PL przy zamówieniu na rok.
@theqkash
Rozumiem, choć nie rozumiem jak wiele zasobów ma się "w standardzie" i jak wiele można zużyć podczas tego skalowania. Ile godzin zużywa ci mały - średni sklep, lub coś podobnego?
I dzięki za info z reddisem. Rzeczywiście, kiedyś się dało bez reddisa a nie wydaje mi się, żeby strony były dużo lżejsze
źródło: xdebug
Pobierztymczasem tak czy siak przenosze na webh, bo dla testu wrzuciłem tam backup i mimo, że nie jest ekstra, to jednak czas ładowania spadł z ~8sek do ~3sek , dzięki @theqkash !