Wpis z mikrobloga

Lubię te wątki o mieszkaniach boomerów, jak się zlatują i piszą na szybciocha, że za PRL to było bagno, nie było łatwo z mieszkaniami. Najczęściej z mieszkania, które właśnie dostali za darmo i mieszkają w nim do dziś XD

Tak, PRL to było bagno, trudno dyskutować. Lata 90. też. Ale polityka mieszkaniowa jakaś była, a dzisiaj jej nie ma wcale.

Do tego świat poszedł do przodu. Trudno oczekiwać, żeby dzisiaj standard był jak za PRL. A nie tylko nie jest jak za PRL, nie ma żadnego XD Hiszpanie jak do nas przyjeżdżają to dziwią się, że u nas rodziny mieszkają na 60 metrach i w zasadzie nie ma mieszkań 140 metrowych w normalnych cenach.

wy-tak-żyjecie.jpg XD

Tutaj brakuje boomerom pokory. Masa dostała za frajer mieszkanie komunalne / zakładowe / służbowe / jak zwał - podczas gdy im się to w żaden sposób nie należało, bo ich praca wnosiła może z 20$ do PKB. Technicznie to uwłaszczyli się na majątku kolejnego pokolenia, które teraz jeszcze robi na ich emerytury.

No i gitara, mogłoby tak nawet być. Gdyby istniała w tym kraju jakakolwiek polityka mieszkaniowa, a nie na zasadzie, że pan deweloper buduje i wycenia, a państwo dopłaca, aby ktoś kupił XD Tym bardziej, że ten kraj stać na budowę w zasadzie każdej ilości mieszkań, ale tego nie robi bo uderzyłoby to w bardzo wąską grupę kolegów z deweloperki.

#nieruchomosci
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl:

A nie tylko nie jest jak za PRL, nie ma żadnego XD


Dziwnym trafem średni m2 na osobę w kraju od upadku PRL wzrósł prawie
  • Odpowiedz
  • 192
Polska jest w ścisłej czołówce mieszkań posiadanych na własność w UE


@revente: Polska jest też w ścisłej czołówce najmniejszych metraży w UE.
  • Odpowiedz
które właśnie dostali za darmo


@mickpl: A moi starzy głupi wpłacali na książeczkę mieszkaniową i czekali naście lat na przydział 49m2 na 3 osoby, w dodatku na strasznym wypizdowie gdzie do sklepu były ze dwa kilometry (w mieście wojewódzkim). Szkoda że nie wiedzieli że mogą dostać mieszkanie za darmo
  • Odpowiedz
Ale polityka mieszkaniowa jakaś była


@mickpl: tak, owszem, była polityka: jesteś komuchem to jakieś mieszkanie dostaniesz.

Masa dostała za frajer mieszkanie komunalne / zakładowe / służbowe / jak zwał - podczas gdy im się to w żaden sposób nie
  • Odpowiedz
@mickpl:

Polska jest też w ścisłej czołówce najmniejszych metraży w UE.


No ale to myślisz że się wyczaruje z kapelusza te metraże? I tak urosły prawie
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz:

a nie jest tak że m2 na osobe to twoje 30m i 1200m twojego szefa co daje średnią?


Ale nawet jeśli to średnia nie jest tylko ze mnie i mojego szefa. Ale też z 50 innych pracowników biura, ochroniarzy, sprzątaczek i dostawców.

W Polsce jest bardzo mało klasy wyższej porównując z zachodem.
  • Odpowiedz
mieszkania, które właśnie dostali za darmo


@mickpl: będzie do kompilacji kompromitacji xD choć lista już przekracza limit znaków na mikroblogu
  • Odpowiedz