Wpis z mikrobloga

Mircy i mirabelki pijcie ze mną kompot i przy okazji małe rozdajo!

Przedmiotem rozdajo jest egzemplarz mojej książki Zrozumieć Ramen, nad którą intensywnie pracowałem przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Książka właśnie trafiła do przedsprzedaży, a już 5 listopada jej fizyczna premiera. Książkę można zamówić na topgar.pl, jest tam też spis treści i trochę przykładowych stron.

Zrozumieć Ramen ma 320 stron i twardą oprawę. Starałem się aby jak najszerzej dotykała ramenu, ale była przy tym odpowiednia dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. W związku z książką pojechałem nawet na ponad dwa miesiące do Japonii, a w środku oprócz przepisów znajduje się też sporo treści społeczno-historycznych dotyczących ramenu. W książce jest 39 QR kodów z przepisami w formie wideo, a oprócz 23 kompleksowych przepisów na różne rodzaje/style ramenu są również przepisy na jego poszczególny składowe.

Starałem się aby książka była nie tylko merytoryczna, ale również była ładna dlatego dużą wagę przyłożyliśmy do zdjęć oraz okładki. Okładkę zaprojektował kielecki grafik Tomek Dąbek (jego prace wykorzystałem również do przygotowania bonusu, dla osób, które zamówią w przedsprzedaży), a zdjęcia są autorstwa mojego różowego (wszystkie oprócz kilku, są tam też zdjęcia dwóch mirków, których nie oznaczam bo są tam podpisani imieniem i nazwiskiem, a może niekoniecznie by chcieli ;d)

Mega się jaram, bo pisanie książki dało mi sporo radości twórczej, a pisanie nie sprawiało mi tyle przyjemności od czasów przedpandemicznych.

Wyniki rozdajo jutro, wszyscy plusujący biorą udział.

#ramen #kuchniamg78 #japonia
MG78 - Mircy i mirabelki pijcie ze mną kompot i przy okazji małe rozdajo!

Przedmiote...

źródło: zrozumiec-ramen-przod

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 225
@odkiedyodzawsze: >streść

Jest o japońskim rosole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to w 100% poświęcona jest ramenowi (takie japońskie danie). Jest tam też fragment o tym czy ramen to rosół z jajkiem.

W skrócie: bulion z rosołu jest podobny do bulionów wykorzystywanych w niektórych rodzajach ramenu, ale aby rosół mógł być nazwany ramenem powinien mieć nie jak wiele osób myśli dodatek jajka czy innych
MG78 - @odkiedyodzawsze: >streść 

Jest o japońskim rosole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio t...

źródło: mem

Pobierz
  • Odpowiedz
@MG78: widziałem już z listy subskrypcyjnej, że wydałeś. Wielkie gratulacje!
Nadal czekam na przepis na makaron ( ͡º ͜ʖ͡º) jak nie udostępnisz to pewnie prędzej lub później kupię książkę :D
Pozdro!
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: Dziękuję! Nie wszystko jest dla każdego i to pewnie ty wiesz najlepiej czy jest dla Ciebie ;d Szczególnie polecam ją osobom, które interesują się gotowaniem, kuchnią japońską albo azjatycką lub po prostu lubią jeść ramen albo interesują się Japonią.
  • Odpowiedz
  • 0
@krolik_wie_lepiej: Ramen w szerszym ujęciu to właśnie makaron, ale w węższym oznacza też danie, o którym pomyśli się gdy słyszy się słowo ramen. Ja mówiąc lub pisząc o daniu używam nazwy ramen, a jak chodzi mi o makaron to wtedy dodaje makaron ramen bo tak jest jaśniej dla odbiorcy.

Samo słowo "ramen" spopularyzowało się dopiero po II Wojnie Światowej po wynalezieniu instant ramenu (który do Polski trafił z Wietnamu i
  • Odpowiedz
@MG78: graty, akurat w niedzielę robiłem Twoją zupę hamburgerową (po 2 latach przerwy xD) i kminiłem jak się masz. Widzę, że dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz