Wpis z mikrobloga

  • 29
jak taki bojowy ten obywatel Mołdawi to dlaczego nie odbijają Nadniestrza XD


@Oltwk93: a po co mają odbijać? Żeby później przez lata płacić im social i wpuścić do siebie setki prorosyjskich ludzi? Niemcy po połączeniu do dziś zmagają się różnicami ekonomicznymi i mentalnymi.
  • Odpowiedz
@galonim Skąd wiadomo, że to granica ukraińsko-mołdawska? O ile pamiętam, to granica z Naddniestrzem jest zamknięta. Czy to nie jest granica mołdawsko-naddniestrzańska? Tam takie posterunki właśnie stoją.

Plus ci żołnierze to w ogóle nie muszą być Rosjanie z Rosji, a lokalsi. W Naddnietrzu rozmawiałem z chłopem, który był w mundurze, a mówił, że jest lokalsem.
  • Odpowiedz
@Oltwk93: jak taki bojowy ten obywatel Mołdawi to dlaczego nie odbijają Nadniestrza XD
30 lat temu dostali oklep i siedzą cicho.
Beka z Mołdawi

Jak ruskie takie bojowe to czemu Ukrainy nie potrafią zająć? Kijów w 3 dni mordo :)

Czemu Nadniestrze jeszcze istnieje? Bo ruskie trzymają tam wojsko a na bieda Mołdawie to wystarczy. Dlaczego 30 lat temu Mołdawi nie udało się odbić Nadniestrza? Bo ruskie szykowały się wojny
  • Odpowiedz
a po co mają odbijać? Żeby później przez lata płacić im social i wpuścić do siebie setki prorosyjskich ludzi? Niemcy po połączeniu do dziś zmagają się różnicami ekonomicznymi i mentalnymi.


@galonim Naddniestrze wcale nie jest biedniejsze jakoś poza tym mieszkańcy Naddniestrza są obywatelami Mołdawii i mogą normalnie poruszać się po całym kraju, a nawet głosować w wyborach w Mołdawii (z czego za bardzo nie korzystają).
  • Odpowiedz
pewnie naddniestrze-moldawia. Ale granica z Ukrainą normalnie otwarta


@Hamburk Mołdawia-Ukraina jest otwarta (ale nie nazwałbym tego normalnie, bo dawali przepustki na teren przygraniczny i sporo mnie kontrolowali - od strony Odessy - bo od strony Czerniowców luźniej). Ale Naddniestrze- Ukraina jest zamknięta z tego co mi mówili.
  • Odpowiedz