Wpis z mikrobloga

Chwale sie końcem budowy, a przynajmniej jej oficjalną częścią bo papiery ogarniete a pracy w środku czy na zewnątrz jeszcze sporo mimo że już sie mieszka. Specjalnie zostawiałem jakieś drobne poprawki zeby szybko lecieć z robotą a drobnice zostawić na koniec.
Dokładne wyliczenia ile wyniosła budowa domu 63m2 od poczatku do konca zrobie na dniach ale na pewno całkość pod klucz to jest ponizej 200k zl. Z czego tak naprawdę to koszt samych materiałów bo wszystko wykonałem sam, nie bralem ani elektryka, ani hydraulika ani dekarza, ani murarza itd. Obserwując znajomych i otoczenie to myśle, że zaoszczedzilem przynajmniej 150k na samej robociźnie co cieszy ale z drugiej strony nie powtórzyłbym tego ponieważ pod koniec już nie mialem motywacji i mialem dość tej budowy.

Na początku wiele osób sie smialo ze dom 63m2 to kurnik i słabizna ale teraz gdy juz stoi i jest wykończony w środku to mogę powiedzieć, że nie potrzeba niczego wiecej. O ile z zewnątrz wygląda na skromny domek o tyle w środku jest przytulnie, miło a miejsca jest wystarczająco. Ciesze sie ze nie przedłużałem budynku jak pierwotnie mialem w planach a proporcje domu 6mx12m są bardzo dobre. Jak na projekt domu z internetu za 1k zl to niczego wiecej ( po za gotówką) do szczęścia nie potrzeba :)

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
kucma19 - Chwale sie końcem budowy, a przynajmniej jej oficjalną częścią bo papiery o...
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@Napleton: niestety, pracuje normalnie na etacie a budowa była oddalona 54km w jedną strone od mojego miejsca pracy/zamieszkania. Powodowalo to spore koszty paliwa na dojazdy. Dodatkowym utrudnieniem bylo to ze do stanui surowego zamknietego plus tynki w środku wykonałem bez wody, wszystko zwoziłem w bańkach autem ( z przyłączem wody byly duze problemy). Na filmach widać w niektórych momentach jak walają sie puste butelki 5L które wiatr przewraca. Dodatkowo cała
  • Odpowiedz
  • 1
@apeee: Bardzo różnie. Dla przykladu od gołej ziemi do stanu surowego zamknietego zajeło mi 8 miesięcy gdzie kończyłem dach w zimie, Generalnie nie brałem urlopów bezpłatnych wykorzystywałem w całości platne oraz do momentu łacenia więźby nie pracowałem w niedziele, ale musialo sie to zmienić bo w grudniu jak była pogoda to trzeba bylo wykorzystywać
  • Odpowiedz
  • 1
@Kruppe: 90% youtube reszta to tekst pisany w internecie. Sporo roboczogodzin spędzonych przed kompem na doktoryzowanie sie z danego tematu ale da sie :)
  • Odpowiedz