Wpis z mikrobloga

Chwale sie końcem budowy, a przynajmniej jej oficjalną częścią bo papiery ogarniete a pracy w środku czy na zewnątrz jeszcze sporo mimo że już sie mieszka. Specjalnie zostawiałem jakieś drobne poprawki zeby szybko lecieć z robotą a drobnice zostawić na koniec.
Dokładne wyliczenia ile wyniosła budowa domu 63m2 od poczatku do konca zrobie na dniach ale na pewno całkość pod klucz to jest ponizej 200k zl. Z czego tak naprawdę to koszt samych materiałów bo wszystko wykonałem sam, nie bralem ani elektryka, ani hydraulika ani dekarza, ani murarza itd. Obserwując znajomych i otoczenie to myśle, że zaoszczedzilem przynajmniej 150k na samej robociźnie co cieszy ale z drugiej strony nie powtórzyłbym tego ponieważ pod koniec już nie mialem motywacji i mialem dość tej budowy.

Na początku wiele osób sie smialo ze dom 63m2 to kurnik i słabizna ale teraz gdy juz stoi i jest wykończony w środku to mogę powiedzieć, że nie potrzeba niczego wiecej. O ile z zewnątrz wygląda na skromny domek o tyle w środku jest przytulnie, miło a miejsca jest wystarczająco. Ciesze sie ze nie przedłużałem budynku jak pierwotnie mialem w planach a proporcje domu 6mx12m są bardzo dobre. Jak na projekt domu z internetu za 1k zl to niczego wiecej ( po za gotówką) do szczęścia nie potrzeba :)

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
kucma19 - Chwale sie końcem budowy, a przynajmniej jej oficjalną częścią bo papiery o...
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kucma19:

Dokładne wyliczenia ile wyniosła budowa domu 63m2 od poczatku do konca zrobie na dniach ale na pewno całkość pod klucz to jest ponizej 200k zl.


Okolice 200k to chyba dość dużo robiąc wszystko samemu.
Ale gratki, też zawsze buduje samemu (poza elektryką ze względu na gwarancję)
  • Odpowiedz
  • 2
@PiotrFr: no to już jest kwestia względna. Stan surowy zamkniety wyniósł mnie 105k zl z czego 24k same koszty przylacza wody i kanalizacji. Czy da sie taniej? Z pewnością tak ale jest to trudne nie mając doswiadczenia i budując sie w okolicy której sie nie zna.
Dziele sie po prostu stanem faktycznym ile mnie wyniosło.
  • Odpowiedz
  • 27
@kucma19: jaki jest sens budować dom 63m? Przecież jakby się dorzuciło te 20m więcej to koszty jakoś znacząco by nie wzrosły a przynajmniej miałbyś trochę więcej miejsca niż w mieszkaniu w bloku
  • Odpowiedz
  • 7
@pwone: Też na początku myślałem zeby wydłużyć budynek o 2-3metry co dałoby dodatkowe kilkanaście metrów kwadratowych ale teraz widze to inaczej. Mam sypialnie w ktorej sie wyspie a i szafa sie zmieści, mam miejsce do wypoczynku i miejsce do konsumowania posiłków i przyjmowania gości, przenocuje też 4 dodatkowe osoby oraz pokój z którego moge zrobic biuro lub pokój dla dziecka. Wystarczy? Dla mnie tak, Czy potrzebuje wiecej? Dla mnie nie.
  • Odpowiedz
@pwone: generalnie takiego samego zdania bylismy z żoną i wyszło 300mkw i obecnie pękła nam bańka. Mieszkamy, wiekszość wykończona (góra i dół) ale ostatnie 2,5 roku to niesamowite poświęcenie życia dla tego projektu. W międzyczasie postawiłem garaż 60mkw który zamknął się w 20tys. Żeby go idealnie wewnątrz wykończyć na pewno wpadnie kolejne 20k lekko ale to już przyszły rok.
  • Odpowiedz
  • 0
@benedek: jeśli dobrze pamietam to była to lakierobejca a potem dodatkowo zabezpieczalem je lakierem bezbarwnym do drewna. Ocieplenie tradycyjne - styropian, klej, siatka.
  • Odpowiedz
jaki jest sens budować dom 63m? Przecież jakby się dorzuciło te 20m więcej to koszty jakoś znacząco by nie wzrosły


@pwone: widac jakie masz pojecie piszac taki komentarz xDD myslisz ze jak budujesz dom 40m2 a 80m2 to koszty ci ida x2? xddd
  • Odpowiedz
@kucma19: Leci plusik, oglądał będę później, ale już podziwiam za ciężka pracę i wytrwałość :) Z ciekawości o to za projekt? 63m nie wydaje się dużo, a z opisu brzmi bardzo rozsądnie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Grzesiek_astronaut2: Tak, na kanale wrzuciłem dokladne podsumowanie kosztów stanu zero i stanu surowego zamknietego. Podsumowanie calej budowy wrzuce za tydzień

@Grzesiek_astronaut2 nie tylko ocieplenie, fundamenty, murowanie, dach, wszystkie instalacje tynki itd. rowniez robilem sam. Na kanale wrzuciłem całą budowe w przyspieszonym tępie z kazdego etapu
kucma19 - @Grzesiekastronaut2: Tak, na kanale wrzuciłem dokladne podsumowanie kosztów...
  • Odpowiedz