Wpis z mikrobloga

Miraski wiem, że to może okazać się dziwne, ale nigdy jeszcze nie miałem smartfona #oswiadczenie #gorzkiezale

Od lat używam starej Nokii 6020 (hellyeah!!!) bo telefon ma być do dzwonienia a nie do innych pierdół. Jednakże #nokia się już sypie i zauważam z wiekiem, że fajnie byłoby mieć np. internet. Widzę, że jest ostry antagonizm pomiędzy zwolennikami Androida i WindowsPhone. Mam pytanie: dlaczego? Co jest wg Was lepsze? Co ma jeden czego nie ma drugi? Doradźcie!

#android #windowsphone #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #smartfon #telefony
Pobierz wentynski - Miraski wiem, że to może okazać się dziwne, ale nigdy jeszcze nie miałem ...
źródło: comment_wV2Ug1B7gvyMshZJbYYj631Ad8liDM4z.jpg
  • 52
@kaskaderMike:

Kupując telefon z Androidem skazujesz się na jedną, oficjalną wersję androida a po zakupie producent ma Cię w dupie :)


Bzdura. Może w przypadku tanich low-endów tak jest. Ja miałem ze 4 czy 5 aktualizacji (jak nie więcej) w Xperii Z. A to jeszcze nie koniec :)

Do tego Sony stale wypuszcza aktualizacje swoich apek.

Wadą telefonów jest to, że są powolne, niestabilne.


Jak wyżej, dotyczy głównie taniego szajsu. Z
Jak wyżej, dotyczy głównie taniego szajsu. Z flagowcami nie widziałem żadnego problemu, a na codzien mam styczność z kilkoma różnymi :)


@epi: Miałem SGS 2,3,4, SGT 2 10.1, Xperie J i Wildifre - wszystkie z nich kupiłem maksymalnie 4 miesiące po premierze i po dwóch miesiącach użytkowania we wszystkich instalowałem CM (aby działały szybciej) tracąc gwarancję. Także odczucia mam zgoła inne.

Może w przypadku tanich low-endów tak jest. Ja miałem ze
@wentynski: Bo ja wiem. Mam ten telefon i dobrze mi się przeglądało strony(choć oczywiście nie tak wygodnie jak na dużym dotykowym telefonie) Działa endomondo, darmowe nawigacje nokii (bardzo dobre), klient poczty i bateria, która trzyma baaaardzo długo. Gdyby nie to, że potrzebuję ekranu dotykowego to dalej korzystałbym z tego telefonu.
@kaskaderMike: Samsungi mają tonę bloatware, nic dziwnego, że moga zamulać. Ale imho to wina samsunga a nie google. Dlatego między innymi ja wolę Sony :)

Co rozumiesz przez aktualizację od google? Wszystkie aktualizacje do xperii wypuszcza Sony. Aktualizacji systemu miałem ze 4. Aktualnie mam 4.3 a kit kat ma być w tym kwartale. Wolałbym wcześniej, ale i tak dobrze, że będzie :) Aktualizacji apek sony nie liczyłem ale co jakiś czas
@wentynski: android z czasem będzie sie wieszać, mulic albo robic to co uwielbia, zwieche na kilka do kilkunastu sekund, potem krótka smierć i "OJEJ, juz wstałem, na chwileczkę tylko straciłem przytomność. Poczekaj jeszcze przez 30sekund bede przywracać pulpit do stanu używalności" miałem SG1, siostra ma SG3 a jej chłopak SG2, wszystkie sie wieszają xD ja używając Lumie dopiero zobaczyłem co to jest telefon który działa , #!$%@? i nie ma humorów.
@wentynski: Wg mnie jeśli Android to tylko flagowce, a te jak wiadomo są dość drogie. W przypadku WP nie musisz kupować najlepsiejszego i najdroższego, bo na wszystkich system chodzi świetnie, a budżetowe smartfony z Androidem to kupa. Nie jestem fanboyem ani jednego ani drugiego, ale większość narzekań na lagi Androida bierze się z tego, że po prostu ludzie kupują gówniane telefony za 1zł i potem narzekają że chodzi to cienko. Niestety
@epi: Kolego spamujesz ta swoja xperia z, ale to nie jest low end a to do nich odnosi sie lagowanie itp. Zreszta Ztka jest olbrzymia i jedyne co w niej fajnego to wodoszczelnosc ;p.
@BaRi: Aha, rozumiem, że wszyscy inni uzywając nazwy telefonu w komentarzu tez spamują? :)

Imho rozmiarowo jest akurat. Dla mnie olbrzymie są 5.5"+. Za to 4" jest za małe.

Wodoszczelność to bajer, w sumie fajnie że jest, ale jakoś nie wsadzam telefonu pod kran codziennie, by się tym jarać. Mi się bardzo podoba kształt, uwielbiam te kanciatości. Wiekszość androidów jest brzydka, z zaokrągleniami, bleh. Nakładka sony też jest ładna i lekka,
@wentynski: Nie ma "lepsze", jest inne. Każdy system z zaletami i wadami. Nie podałeś budżetu, podejrzewam więc trolowanie. Ale jeśli się mylę, to napisz na forum pdaclub, ja tam uzyskałem niejedną cenną poradę.