Wpis z mikrobloga

Miraski wiem, że to może okazać się dziwne, ale nigdy jeszcze nie miałem smartfona #oswiadczenie #gorzkiezale

Od lat używam starej Nokii 6020 (hellyeah!!!) bo telefon ma być do dzwonienia a nie do innych pierdół. Jednakże #nokia się już sypie i zauważam z wiekiem, że fajnie byłoby mieć np. internet. Widzę, że jest ostry antagonizm pomiędzy zwolennikami Androida i WindowsPhone. Mam pytanie: dlaczego? Co jest wg Was lepsze? Co ma jeden czego nie ma drugi? Doradźcie!

#android #windowsphone #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #smartfon #telefony
wentynski - Miraski wiem, że to może okazać się dziwne, ale nigdy jeszcze nie miałem ...

źródło: comment_wV2Ug1B7gvyMshZJbYYj631Ad8liDM4z.jpg

Pobierz
  • 52
@wentynski:

Android to kombajn - masa aplikacji, możliwość dostosowania do swoich potrzeb, zmiany wyglądu, wszystkiego, ale często kosztem wydajności (ale bez przesady, lagi to wroga propaganda)

Windows Phone - działa szybko, dobry dla 'zwykłego' usera, który nie potrzebuje wiele, a oczekuje wygody i płynności w podstawowych funkcjach - internet, dzwonienie, smsy. Mniejszy wybór aplikacji i mniej opcji konfiguracji pod siebie.
@wentynski: Ogólnie chodzi o to, że android to straszny syf który pchają teraz do każdego telefonu - od tych najtańszych (za 200 zł nówka) do najdroższych (za 3000), jego plus jest taki, że możesz sobie wgrać ROM, Kernela, Launchera, skompilować jakieś jąderko siedząc, proszę ja Ciebie, na przykład na kiblu. Wadą telefonów jest to, że są powolne, niestabilne i istnieje duży syf w sklepie, gdzie np. kopii popularnej ostatnio gry Flappy