Wpis z mikrobloga

@dorszcz:

taki orzel z drugim uklada menu i za pokrojnego pomidora chce 41zl


No i chce i albo ma klientów, albo upada i sobie głupi ryj rozwala. Skoro knajpa istnieje to a) dopiero wystartowali i zaraz upadną albo obniżą ceny b) są ludzie co kupują pomidorki po 41 zł. Myślę, że jednak to drugie.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret no a jak pójdziesz na targ bożonarodzeniowy w Monachium to zjesz kiełbasę i napijesz się grzanca taniej niż we Wrocławiu. Za to jak chcesz coś wszamać na Hawajach to zostawisz tam pół wypłaty.
Nie jestem z Warszawy ale parę sekund w Google pokazało mi, że taka potrawa jak na zdjęciu od OPa kosztuje wszędzie mniej więcej tyle. Gdzieniegdzie więcej niż 5 dych a gdzieniegdzie powyżej 30 PLN.
Ja doskonale rozumiem,
  • Odpowiedz
@Notes: Te ceny za granicą to też jakiś mit. Wykopki chyba powyszukiwały najtańsze knajpy jakie są (tak robią programiści 15k xD) i potem dają to jako przykład. W tym roku byłem we Włoszech i w Albanii (no i jeszcze na Litwie) i żeby tam było taniej to jakoś nie zauważyłem. Bez wyszukiwania drogich czy tanich knajp w sieci, po prostu wchodziliśmy tam gdzie było po drodze i byli ludzi. Jasne,
  • Odpowiedz
idź pan w c--j, polskie gastro to ostra januszerka i oby szybko padła


@Xuzoun: Ja od kilku lat nie chodzę do knajp, bo nie widzę w tym sensu. Jest horrendalnie drogo, a jednocześnie jakość składników i przygotowania posiłków jest tak niska, że dużo lepiej ugotuję sobie sam.

ludzie nadal myślą że chodzenie do restauracji to sposób na codzienne zywienie

@Hubbabubbastyle: To, w jakim celu chodzić do restauracji? Jest
  • Odpowiedz
@Notes i skoro sporo dan czy drobnych rzeczy jak wino, kawa i lody mamy droższe to są smaczniejsze? Kebaby też chyba droższe niż w Niemczech. Nie wiem starasz się mi udowodnić że jeśli w Pl ceny gastronomii często są wyższe niż na zachodzie i ktoś narzeka to chce jeść parówki z tortexem?

Ośmiorniczki to była jedna z afer i nie chodziło o to że prywatne spotkania były z rządowej kasy?
  • Odpowiedz
@Rad-X @gr100 sprawdź ile kosztuje ser Bufala w lidlu (o ile w ogóle taki tam jest) czy innym Kauflandzie.
Przecież jest w menu napisane że jest też ser bufalo. Ja znalazłem online ceny w okolicach 14-17pln :) oczywiście według p0laka gastronom powinien nic nie zarabiać na podaniu produktu no ale nawet jak sprzeda po cenie zakupu to już sam ser to 1/3 ceny całego dania :)
Eh Polaczki Polaczki

@
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret nagrania od Sowy raczej nie wskazują na prywatne spotkania ;)
Afera była kręcona była dlatego, że politycy jedzą ośmiorniczki a Polacy zdychają z głodu XD

Nic ci nie chce udowadniać. Uważam że cena z tej restauracji za Tatar z pomidorów jest całkiem normalna a wykopki kręcą aferę z d--y. Jak zawsze z resztą
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret rozumiem, że przerobiłeś różne szczeble w tym gastro. Począwszy od budy z hotdogami poprzez bary mleczne i hipsterskie knajpki skończywszy na gwiazdkowych restauracjach dla elit tego kraju :)
Bawi mnie to, że większość z was tutaj ma klapki na oczach i świat interpretuje tylko na podstawie swojej własnej wsi i własnych doświadczeń życiowych
  • Odpowiedz
@Notes widzisz płacisz kilkaset euro za kolacje a obsługuje cie ktoś na minimalnej
To nie gwarantuje właściwej obsługi.

Można też podejrzewać ze skoro obsługa na minimalnej, to produkty też nie z górnej półki, a i kucharz też nie ekstraklasa

Nikt nie broni mieć wysokich cen, ale trzeba dostarczać odpowiednią jakość. W przeciwnym wypadku czułbym się oszukany ...
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że 3/4 wykopków nie wie co to bufala i myśli że to jakaś przyprawa. Jeśli jest to cała kulka to cena w sklepie normalnie wynosi 20 zł.
  • Odpowiedz
@gr100 pozwol, że jakość obsługi ocenie moim portfelem. Jeśli wino jest podane odpowiednio i serwis podczas pobytu w restauracji jest mily a jedzenie wybitnie dobre to nie mam powodów żeby być niezadowolonym. Do takiego miejsca na pewno wrócę. Poza tym opinie o danym miejscu rozchodzą się bardzo szybko pocztą pantoflową więc wiadomo gdzie posiłek jest wart każdego centa
  • Odpowiedz