Wpis z mikrobloga

Czy kiedykolwiek zostałeś zwolniony z pracy z nie swojej woli i winy?

  • Tak, zdarzyło się jestem na B2B 15.9% (33)
  • Tak, zdarzyło się jestem na UOP 16.8% (35)
  • Nie, nigdy nie zostałem zwolniony, jestem na B2B 28.4% (59)
  • Nie, nigdy nie zostałem zwolniony, jestem na UOP 38.9% (81)

Oddanych głosów: 208

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Romska_Palo_Ul_Laputa:

póki co wychodzi, że ten UoP jakąś tam stabilność statystycznie jednak daje

Ja na B2B mam 3 miesiące wypowiedzenia, więc też jak co to zawsze mam te 3 miesiące na znalezienie roboty. Firma się tego trzyma.
  • Odpowiedz
@siemankooo: w jednej firmie w której pracowałem zrobili wielki projekt cięcia kosztów i pozbywali się ludzi. Proponowali wcześniejsze emerytury, dogadywali się za porozumieniem stron, parę osób na UoP po prostu poleciało. Jak ludzie z oburzeniem pytali czemu wywalają tylko UoP, a nie tykają B2B to firma powiedziała że jak chcą się kogoś pozbyć z B2B to mogą to w sumie zrobić w każdej chwili bez problemu, a dla ludzi z
  • Odpowiedz
@peoplearestrange a ja widziałam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Maly startup, mila atmosfera, babka poszla na 3tyg urlopu i pojechała na jakis mega wypasiony urlop do azji czy ameryki południowej.
Szefowi gul skoczył i jej wreczyl wypowiedzenie za porozumieniem stron pierwszego dnia po powrocie ()
Tłumaczył, ze skoro jej nie było 3tyg i firma
  • Odpowiedz
@E_v_e_l: jezeli nie mowimy tu o venture-backed startupie gdzie dev dostaje wiecej niz senior manager w f500 bo wszyscy wierza ze to unicorn ktory wystrzeli, to nie ma nawet co rozpatrywac tego w kategorii realiow bo w takich przybytkach idzie sie pracowac za kare albo jako pierwsza praca

Rok 2018, jeszcze praca biurowa, przyszedl do nas do zespołu nowy i po tygodniu smignal do azji na 1,5 msc, z onboardingiem
  • Odpowiedz
@siemankooo: u mnie w firmie były takie zwolnienia i ludzie na UoP dostawali normalne wypowiedzenie, że dostawałeś odprawę i mogłeś iść do sądu kłócić się o coś więcej albo mogłeś wziąć za porozumieniem stron i jedna odprawa gratis.
  • Odpowiedz