Wpis z mikrobloga

@zielonykszak: Ogólnie google się s---------o ostatnio. Wpisuje w wyszukiwarkę frazę w języku angielskim, a to z-----e g---o sobie automatycznie tłumaczy na polski i próbuje mi usilnie polskie źródła wyświetlać, w których wartościowych informacji, których poszukuje jest niewiele. Autentycznie pierwszy raz w życiu myślę nad zmianą wyszukiwarki (tylko na co?).
  • Odpowiedz
  • 879
@Smerfiasty: UE nie narzuciła Googlowi usunięcia zakładki z mapami tylko równego traktowania wszystkich serwisów mapowych w wynikach wyszukiwania ale to dla Google było za dużo i stwierdzili że zesrają się ale nie dadzą się xD
  • Odpowiedz
@Otter gadka Unii przypomina mi raczej coś w stylu korpo "nie wiem, wymyślcie coś, ale tak żeby było dobrze". To chyba oczywiste, że lepiej odciąć wszystko niż wywracać cały proces do góry nogami bo od razu wiadomo, że nikomu nie będzie pasowało. Już ja znam dobrze takie sytuacje.
  • Odpowiedz
Przepis dotyczy UE. Żeby to obejść w ustawieniach jako region chyba należy wybrać Wielką Brytanię i powinno działać jak kiedyś. Przynajmniej w czerwcu jeszcze tak było.
  • Odpowiedz
@Otter: no i po jakiego grzyba UE to zrobiła? ciekawe czy innym mapom zrobiło się od tego lepiej. I teraz popatrz, ile codziennie jest miliardów nowych niepotrzebnych kliknięć (choć i tak dużo mniej, niż z tymi debilnymi ciasteczkami).
  • Odpowiedz
@kwark64: NIEEEE PROSZE NIE OBRAZAC WIELKIEJ KORPORACJI I NIE ROBIC JEJ POD GÓRKĘ.

No mogli na przykład zrobić to tak samo jak wyszukiwarkę w google chrome. Przy pierwszym odpaleniu po aktualizacji pojawiał się wybór wyszukiwarek z krótkimi opisami i losową kolejnością, można było sobie wybrać. To samo powinno być z mapami.
  • Odpowiedz
ciekawe czy innym mapom zrobiło się od tego lepiej


@kwark64: pewnie nie bo google robi na zlosc wszystkim dookola i nadal probuje monopolizowac wszystkie obszary w ktorych sie obracaja
  • Odpowiedz