Wpis z mikrobloga

@b7kj no ale gdzieś ktoś ci coś podpisał, że świat jest sprawiedliwy? Nigdy nie był, nie jest i nie będzie XD nawet jak wprowadzisz ekstremalną komunę to i tak dalej będą lepsi i lepsiejsi XD

A tak serio to jakby nie było to kiedyś te ziemie ktoś kupić musiał. To nie jest też tak, że idziesz sobie bezdrożami i mówisz „oooo tu będzie moja parcela” i uj! Za 50 lat kawałek gruntu z wartości blisko zero szybuje pod niebiosa i jesteś milionerem.
Kolejny aspekt to jakby nie było to trochę oleju trzeba mieć żeby nie p-----------c hajsu. Ilu było takich co mieli działki i mogliby teraz odcinać kupony ale sprzedali (również za bezcen) żeby było na flaszkę?

Równie dobrze możesz nazwać fuksiarzami te osoby które w 2005 kupiły akcje Apple albo kupiły w uj bitcoinow jak kosztowały po kilkanaście centów. Są też tacy którzy kupują akcje czy krypto teraz jak są na górce. Nazwać ich frajerami? A co jak za 10 lat będą mieli zysk 1000x? A co jak
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: no tylko że za parking płacą wszyscy użytkownicy osiedla, a jesli parkujesz na ulicy to właścicielem jest miasto więc może ci pojazd usunąć, a za mieszkanie płacisz sam :)
  • Odpowiedz
  • 3
@Notes pożeniłeś tyle wątków w jednym poście że w zasadzie nie chce mi się odpowiadać na wszystko po kolei, więc odpowiem Ci w dwóch linijkach:

Spekulacja czy akumulacja krytycznego dla społeczeństwa zasobu (a takim jest mieszkalnictwo) powinna być zakazana. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym rozmawiać.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: Ja tam nie żeby coś, ale zanim coś tam postawisz na drodze publicznej to pamiętaj, że...

"Zabrania się postoju na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami."

Także ten... bułki, wędliny.
  • Odpowiedz
jak stoi na twojej działce to co mnie to obchodzi? Jak dla mnie to możesz tam stawiać choćby cyber trucki


@fastmotion: i niestety dlatego Polska to architektoniczny i wizerunkowy potwor, bo mozesz zrobic cco tylko chcesz jezeli masz ochote, bo swinte prawo wlasnosci. Musi wymrzec cale pokolenie 'wolnosciowcow' ppo komunie zeby dotarlo do ludzi, ze krajobraz nie jest prywatny i wcale nie mozesz robic u siebie co tylko ci sie
  • Odpowiedz
@b7kj: kupno dwoch czy trzech mieszkan to nie spekulacja kolego :) w takim razie granie na gieldzie to tez spekulacja i powinna byc zakazana ;) bo przeciez nie moze byc tak, ze samochody drozeja a akcjonariuszom wyplacane sa dywidendy!
aktualnie spekulacja jest po stronie kupujacych bo kazdy chce mieszkac w "warszawie" i chodzic sobie do pracy na piechote i w klapkach schodzic po swoje ulubione sojowe do kawiani pod domem.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: o kurde, ale lewoskręt na wykopie xD Jeszcze jakiś czas temu własność prywatna/Korwin/paróweczki a teraz jak się trochę dorosło i nie stać jednak na mieszkanie to wielki ból d--y i nagle lewicowe poglądy są super xD

Ogarnijcie się ludzie. Ktoś ma prawo kupić co mu się podoba i robić z tym co mu się podoba, c--j wam do tego nieroby :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Cybe niech zaparkuje u siebie w mieszkaniu przy telewizorze i to bezgłośnie bo zakłócanie spokoju jest tak samo nielegalne jak parkowanie tira na parkingu przed blokiem.

O tym że to pasożytnictwo społeczne i cwaniactwo godne potępienia nawet nie wspominam bo dzikie leśne prawaczki nie znają pojęcia społeczeństwa obywatelskiego.
  • Odpowiedz
@JamrajPasiasty niespodzianka, że wszystko wokol drożeje :) pan przedsiębiorca powinen z własnej kasy dopłacać do budowy żeby rozdawać mieszkania za 4k od metra żeby pan klient byl szczęśliwy.
Takie były rządy przez tyle lat które swoja polityką rozdawnictwa wywaliły inflację w kosmos. Więcej minimalnej, więcej 800+ i innych menel+
Aktualny rząd nie robi wcale nic za specjalnie lepiej. Bo za PiS był bk2% a teraz koalicja przepycha 0%
Rządziłby ktoś inny to też byłoby ujowo bo żadna inna partia nie byłaby w stanie utrzymać tego w ryzach.
Taki stan rzeczy buduje się latami jak nie dekadami :) no ale nagle ludzie sie obudzili że rynek nieruchomości jest do d--y.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: Jak już tu jesteśmy to przyznam, że w-----a mnie taka sytuacja irl, gdzie gościu parkuje dwa swoje busy z DPD (jeździ nimi na zmianę) pod blokiem zajmując często 4 miejsca (takie wzdłuż chodnika). Wiadomo, że nie ma limitu pojazdów, jakie możesz postawić, ale k---a mać. Dorzuć do tego, że ma prywatny i jeden typ zjada 5 miejsc. Z tym się nie da coś zrobić w sposób ludzki, a nie
  • Odpowiedz