Wpis z mikrobloga

@Wielka-Polska-Betonowa: no tak, bo Ty masz mieć lekko, każde pokolenie musiało zapierdzielać ale teraz przyszedł ziomek z tiktokiem i on chce mieszkanie. Poczytaj chłopie trochę książek, naucz się czym są cykle w gospodarce, jakieś podstawy ekonomii. Zamiast beczeć to weź się za pracę i zacznij coś wnosić do społeczeństwa. Jak Ci się w końcu uda kupić mieszkanie to jest szansa, że za 30 lat będzie więcej warte i myślę, że
  • Odpowiedz
@Cybe nie przeznaczasz tyle samo pieniędzy na utrzymanie pustostanu co na mieszkanie w którym mieszkasz, nie oszukujmy się. Pustostany nie przyczyniają się do obiegu gotówki w minimalnie bliskim stopniu do mieszkań zajętych. Trochę pasożytnictwo. Inwestowanie w beton, według mnie to żadna ciężka praca, ale jak kto woli nazywać.
I ten argument, że kupując mieszkanie napedzasz gospodarkę, uwaga osoby kupujące to mieszkanie żeby w nim żyć, a nie żeby dojrzewało dorzucają się
JamrajPasiasty - @Cybe nie przeznaczasz tyle samo pieniędzy na utrzymanie pustostanu ...

źródło: 1000006899

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: Analogią jeśli chodzi o mieszkania to byłoby gdyby deweloper postawił bez pozwolenia bloki na wszystkich dostępnych działkach w mieście z pogwałceniem przepisów budowlanych, np. zasłonił wszystkim w okolicy okna swoimi kurnikami. Nie wyszło, ale próbuj dalej.
  • Odpowiedz
@JamrajPasiasty: na podstawie Twojego wykresu możemy zauważyć, że:

- wynagrodzenie wzrosło o 120%
- cena za m2 wzrosła o 114.2%

Łatwiej teraz kupić mieszkanie niż wcześniej :)
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: i gdzie go źle odczytałem? napisałem nieprawdę? Czy raczej tobie jest ciężko spojrzeć prawdzie w oczy i wolisz beczeć niż spojrzeć na fakty?

Info dla innych o poglądach lewicowych - Ceny wzrosły, nie będzie głupich kredytów 0% to ceny spadną, wystarczy nie jęczeć, poczekać, odkładać na wkład. Wasza chęć dokładania kolejnych podatków to tylko strzał w kolano, niech to w końcu to tych małych móżdżków dotrze
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: odnoszę się do wykresu, który ktoś podał i ten wykres przeanalizowałem, to ja jestem upośledzony czy Ty bo nie rozumiesz?

Od początku wykresu do 2024:

Wzrost wynagrodzenia - 188.51%
Wzrost ceny m2
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@JamrajPasiasty: Wrzuciłeś wykres od 2006 do 2022 a teraz wybierasz sobie korzystną dla swojej tezy datę od 2013 :D To ja też sobie wybiorę korzystną dla swojej tezy datę od 2008 do 2009 gdzie:

- cena za m2 spadła o blisko 9%
- a wynagrodzenie wzrosło o 7%

Przestań wybierać sobie okres korzystny dla własnej tezy bo to tylko świadczy o twojej niedojrzałości i braku logiki
  • Odpowiedz
  • 0
LEWAKU XD


@Wielka-Polska-Betonowa: kolejny lewacki przygłup. Co ma PANSTWOWA własność (miejsce parkingowe) z prawica? Ja jestem za prywatyzacja ulic tj oddaniem ich w ręce ludzi, opłata za każde miejsce do parkowania. Jak ty nie to nie udawaj że to prawicowy postulat byś mógł kosztem innych ludzi robić na 'wspolnej' własności co ci się podoba.
  • Odpowiedz