Wpis z mikrobloga

@Ozjasz_Goldberg_Mk_II

@sakiro12 Ale to przecież kolor czerwony pokazuje 33% kobiet i 59% mężczyzn, więc to więcej facetów czyta książki w Polsce według tej statystyki. To ja jestem głupi czy ona?


Powiem tak, ona nie ( ͡º ͜ʖ͡º) bo na wykresie jest pokazany odsetek osób które NIE przeczytało żadnej książki.
  • Odpowiedz
Ale to przecież kolor czerwony pokazuje 33% kobiet i 59% mężczyzn, więc to więcej facetów czyta książki w Polsce według tej statystyki. To ja jestem głupi czy ona?


@Ozjasz_Goldberg_Mk_II: w tym wypadku niestety ona okazała się mądrzejsza od Ciebie.
  • Odpowiedz
@sakiro12: pierwsza zasada chodzenia po Twitterze: jeśli natrafisz na twórczość osoby ze screena, blokujesz ją automatycznie. Szkoda czasu na czytanie tekstu, od którego można dostać nowotworu gałek ocznych.
  • Odpowiedz
@sakiro12: statystyki czytelnictwa są strasznie głupie, ja czytam np. artykuły chociażby w takim foreign affairs jak ukaże się coś ciekawego czy artykuły naukowe i jestem w tej statystyce wśród tych co nie czytają bo nie były to książki. No ale dziewczyny jak sobie przeczytają jakieś g---o Blanki Lipińskiej to mają ego napompowane jak nie wiem.

Ogólnie nie rozumiem też tego podejścia, że książki to są takie niesamowite, a czytelnicy tacy
  • Odpowiedz
Przeczytałem jakieś 800 książek i wcale się mądrzejszy nie czuje.

Co więcej, większość p0lek z tekstami "nie czytasz nie idę z tobą do łóżka" czyta jakieś durne kryminały, zamiast porządnej literatury.

Czytanie jest bardzo fajne, rozwija naprawdę mocno, się trzeba mieć czas, chęci, zainteresowania itd.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim nie ważne jest, ile czytasz, a ważne jest co czytasz.


@Cztero0404: niby się zgadzam, ale żeby wybierać co się czyta to trzeba w ogóle czytać. Grafika dotyczy odsetka praktycznie nieczytających.
  • Odpowiedz
@kiciek: Czytać można równie dobrze opakowanie po margarynie, mnie bardzo bawi fakt iż nagminnie w takich rankingach i ogólnie przez wielkich literatów nie są brani pod uwagę ci którzy czytają jakieś książki typu Metro, biografie sportowców itp a brane są osoby które na przykład czytają 365 dni.
  • Odpowiedz