Wpis z mikrobloga

  • 4
@sakiro12
widzę ze polki preferują obcokrajowców, ale "te polki" których polacy nie chcą xd

dla mokebe będzie ważny paszport a nie że Karolinka wygląda jak trzy drzwiowa szafa.
  • Odpowiedz
@sakiro12: Przede wszystkim nie ważne jest, ile czytasz, a ważne jest co czytasz. To przypisywanie sobie odgórnej inteligencji przez osoby czytające książki wyłącznie przez, to, że czytają książki zawsze będzie bawiło dokładnie tak samo, zwłaszcza przy obecnej ilości źródeł kultury wysokiej i masowej.
  • Odpowiedz
@sakiro12: Na marginesie* To nie polki wolą obcokrajowców a ta konkretna polka woli obcokrajowców i próbuje przypisywać wszystkim swoje cechy żeby to usprawiedliwić sobie jakoś szukając aprobaty w internecie.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: I tak i nie. Ja jak najbardziej popieram też czytanie mało ambitnych lektur, bo chodzi o rozrywkę. Ale czytanie ogólnie. Czy to blogi, artykuły, prasa czy książki - ćwiczy obszary mózgu, których przy oglądaniu filmu się nie ćwiczy. Pomaga nam rozwijać pamięć wzrokową, a także wyobraźnię.
  • Odpowiedz
I tak i nie. Ja jak najbardziej popieram też czytanie mało ambitnych lektur, bo chodzi o rozrywkę. Ale czytanie ogólnie. Czy to blogi, artykuły, prasa czy książki - ćwiczy obszary mózgu, których przy oglądaniu filmu się nie ćwiczy. Pomaga nam rozwijać pamięć wzrokową, a także wyobraźnię


@kt13: Również nie uważam, że ludzie powinni czytać same ambitne lektury. Ja na przykład czytałem kiedyś dużo komiksów (muszę do tego wrócić swoją drogą)
  • Odpowiedz
@Cztero0404: komiksy mają jednak mało tekstu, tak jak i mangi, które też są w sumie komiksami. Artykuł w gazecie prawdopodobnie będzie miał więcej słów i znaków niż cały komiks. Ogólnie czytanie komiksów spoko, ale jeśli zależy nam na czytaniu, aby ćwiczyć mózg, być sprawnym umysłowo na stare lata i poprawiać swój zasób słownictwa i poprawność językową to warto czytać dłuższe teksty. Co najmniej artykuły, felietony, opowiadania. Jak ktoś czyta, bo
  • Odpowiedz
Czy to blogi, artykuły, prasa czy książki - ćwiczy obszary mózgu, których przy oglądaniu filmu się nie ćwiczy


@kt13: Bzdura, bo to zależy od treści. Jak słuchasz czy czytasz to jest to ten sam proces przyswajania informacji

  • Odpowiedz
@maad: Jeśli chodzi o ćwiczenie mózgu to równie dobrze można to samo na przykład napisać o grach video zwłaszcza takich starszych bo teraz większość jest robiona pod pokolenie tiktoka gdzie musiałeś wymyślić jak coś przejść wykazać się trochę takim impetem/sprytem.
  • Odpowiedz
Jak słuchasz czy czytasz to jest to ten sam proces przyswajania informacji


@maad: nie chodzi o przyswajanie informacji. Sam wpływ czytania na pamięć wzrokową jest bardzo istotny, czytanie poprawia naszą znajomość ortografii i interpunkcji. Słuchając nie odkryjemy mnogości znaków interpunkcyjnych (nie zobaczymy średników), nie zobaczymy czy dane słowo się zapisuje z "ch" czy "h"
  • Odpowiedz