Wpis z mikrobloga

@sakiro12: A ile książek przeczyta taki mokbiak, czy ciapaty abdul xD
Co najwyżej koran i to po łebkach xD
ps. przez waksy przeczytałem pięć książek i jakoś nie widzę tej kolejki różowych, a powinna być, bo skoro tylu Polaków nie czyta, a jak tak, to najpierw chyba powinny się do Polaka ustawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czytanie poprawia naszą znajomość ortografii i interpunkcji


@kt13: Każdy w Polsce po odbyciu obowiązkowej edukacji powinien znać zasady ortografii jak i interpunkcji. To nie są umiejętności które z czasem ulegają poprawie. Myśle że średnia czasu przed ekranem to aż nadto by zapamiętać wszelkie znaki we wszystkich formach

nie chodzi o przyswajanie informacji


@kt13: Bo chodzi o jakość treści. Czy masz książkę w formie papierowej czy audiobooka to ma
  • Odpowiedz
@sakiro12: Czytam książki cały czas, ale nie zauważyłem żeby to jakkolwiek rzutowało na powodzenie u płci przeciwnej :V Coś mam dziwne podejrzenie że tu o coś innego chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1 we Francji jest coś takiego jak "negre aux lunettes" co oznacza "czarnuch w okularach" otóż zaobserwowano takie zjawisko że jak Bambo umie coś więcej niż jako tako czytać to od razu wskakuje w okularki żeby inne czarnuchy wiedziały że ten jest mądry xD
  • Odpowiedz
@maad: To nie są umiejętności, które z czasem ulegają poprawie.
Absolutnie się nie zgodzę :) Oczywiście, ze szkoły wynosimy pewne zasady ortografii i interpunkcji, ale mamy na tym polu wiele wyjątków, które trzeba... zapamiętać. I czytanie to ułatwia, znacznie.

Myśle że średnia czasu przed ekranem to aż nadto by zapamiętać wszelkie znaki we wszystkich formach

Treści w internecie mają za dużo błędów, jeśli będziemy widzieć tylko je i je utrwalać, zamiast to równoważyć książkami, czy artykułami, które powinny przejść korektę i być napisane poprawną polszczyzną, to nasze rozpoznawanie błędów będzie
  • Odpowiedz
@sakiro12: Zazwyczaj największe zesransko i podejście "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka" maja ludzie czytający wybitne dzieła które można porównać do seriali typu "Trudne Sprawy" i do podobnych gniotów tego typu, ale sam fakt ze jest to napisane, podnoszą do rangi "uczy intelektualnej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: Ale to mowa o czytaniu czegokolwiek. 60% Polaków, nie czyta niczego. Niczego, nawet ebooka czy audiobooka. Z jednej strony jest to dla mnie zastanawiające i trudne do wyobrażenia. Z drugiej: być może oglądają dużo filmów lub pochłaniają inne dzieła kultury.
  • Odpowiedz
@sakiro12: M----n z Afryki który nie potrafiłby czytać i pisać, a który uciekłby ze swojej wioski, bo gwałcił małe dzieci by się od p0lek nie mógł odpędzić, na ulicy mógłby wybierać wskazując palcami - a jedna z drugą będą bredzić o czytaniu książek. Tak działają mechanizmy obronne, p0lka szuka argumentów które będą usprawiedliwiały jej kur-estwo i redukowanie swojej wartości i człowieczeństwa do bycia workiem dla nasienie dla zagranicznych przybyszów. Że
  • Odpowiedz