Wpis z mikrobloga

#l-------------j #wakacje #pogoda #polska #takaprawda

Wole 30 stopni temperatury niż:
-5 i deszcz przez pół roku,
-brak słońca,
-ciemno o 16,
-brak liści na drzewach,
-brak śpiewających ptaków,
-wszędzie szaro,
-opłaty za ogrzewanie,
-błoto,
-skrobanie szyb w aucie,
-czekanie aż auto się zagrzeje,
-marznące dłonie,
-idziesz do roboty ciemno/wracasz ciemno,
-smutne mordki Polaków z depresją zimową

Każdy kto lubi polską zimę ma coś nie tak z deklem.
My nie mamy zimy jak z filmów amerykańskich, gdzie wszyscy uśmiechnięci brodzą w skrzypiącym śniegu, jeżdżą na łyżwach czy sankach z dzieciakami

My mamy słote, wiatr, deszcz i ciemno. I brak śniegu!
Jest szaro buro i ponuro.
pangkor - #l-------------j #wakacje #pogoda #polska #takaprawda

Wole 30 stopni tempe...

źródło: change-my-mind

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pangkor: Każdy kto lubi polską zimę ma coś nie tak z deklem.
My nie mamy zimy jak z filmów amerykańskich, gdzie wszyscy uśmiechnięci brodzą w skrzypiącym śniegu, jeżdżą na łyżwach czy sankach z dzieciakami

To Ty chyba na wsi nie byłeś. Jakbys się przeszedł po skrzypiącym śniegu w pełnię, kiedy wszystko wyglada jak obsypane srebrnym brokatem, to byś zmienił zdanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
deszcz przy -5? I jesteś kolejnym co spał na geografii.


@Rasteris: To ty chyba spałeś jeśli nie słyszałeś o inwersji temperatury i gołoledzi.
  • Odpowiedz
@not_me: czytam komentarz taki jak Twój i zastanawiam się czy w środkowej i południowej Polsce faktycznie jest tak tragicznie gorąco.

Najgorsze upały jakie mnie dobijały w zeszlym roku i dwa lata temu to właśnie jak pojechałem z pomorza do Wielkopolski.
  • Odpowiedz
  • 0
@not_me wszystko co tu napisane i tak nie jest tak złe jak brak słońca od końca listopada do stycznia. Mnie osobiście to najbardziej dobija. Wszystko inne mieszkając w mieście idzie się przyzwyczaić. Ale brak kontaktu z fotonem to jest coś co niszczy. Wolę się spocić pięćset razy niż monologować wewnętrznie na tematy straszne
  • Odpowiedz
@pangkor: 20 stopni i jest ideolo. Zima też jest milion razy lepsza od lata. Zimą jak mi jest zimno to ubiorę się cieplej i problem z głowy. Latem upoce się jak j----a świnia i po wzięciu prysznica znów jestem spocony, a nie minie 5 minut.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: co to za klimatyzator we/wy podaj modele bo głupoty piszesz. Chyba że w trybie wentylator ale to równie dobrze możesz stać i robić śmigło fiutem a nie pisać ze masz klimatyzację włączoną
  • Odpowiedz
- na blokowiskach i tak nie ma śpiewu ptaków


@not_me: Ale to w nowym budownictwie gdzie jest wszystko wyrżnięte do zera aby upchnąć jak najwięcej bloków a potem posadzą kilka badyli udających drzewa i posieją trawę to ptak tam nawet nie ma po co lecieć. Na starych osiedlach gdzie są ludzkie przestrzenie między blokami i normalne drzewa i krzewy, żywopłoty między nimi to wróble i reszta miejskiego ptactwa n--------a całymi
  • Odpowiedz
Wole 30 stopni temperatury niż


@pangkor: ja jednak nie i to z jednego powodu, mój organizm znacznie gorzej znosi upał. Po prostu mam okropne bóle głowy od tego i nie mogę spać w nocy więc mimo wszystko jakbym miał wybrać zima/lato to wolałbym zimę bo mimo wielu problemów mogę żyć normalnie a tak jestem wrakiem przez kilka miesięcy - zero produktywności, poddenerwowanie, zmęczenie, migreny...
  • Odpowiedz
@pangkor: a mnie tam w sumie mało która pogoda w Polsce naprawdę przeszkadza. Upały nawet dobrze wytrzymuję o ile są w "suchej" wersji i nie są jakieś ekstremalne typu 35-38 stopni ułożone w dwutygodniową falę jak w sierpniu 2015. Do wiosen i jesieni nie mam się co czepiać, choć nie lubię tam takich ochłodzeń jak w tym roku w kwietniu, kiedy temperatura ledwo zero w dzień przekracza, choć jeszcze tydzień
  • Odpowiedz
@pangkor @not_me nie rozumiem waszego problemu ze jak wstajecie ciemno wracacie ciemno róbcie jak ja idzie do roboty na 2 w nocy wracajcie o 12 i problem z głowy o 2 zawsze ciemno o 12 zawsze jasno niezależnie od pory roku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz