Wpis z mikrobloga

Dodam jeszcze ciekawostkę dla autystyków. Do początku lat 2000 na początkowej stacji kolejki linowej można było spotkać elektrowozy EL2 które obsługiwały cementowanie Bielawy
wanghoi - Dodam jeszcze ciekawostkę dla autystyków. Do początku lat 2000 na początkow...

źródło: el2-20

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qql3l3: ok, ale w każdym z tych przypadków masz szynę a lina stanowi jedynie napęd. A piechcińskiej wózek trzyma się na linie i to ona przenosi obciążenia.
  • Odpowiedz
@Krupier dziwne że jeszcze żaden wioskowy mistrz kierownicy nie zatrzymał się na tym słupie podpierającymi platformę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier: a nurkowalem ostatnio w Piechcinie, kilka razy tam bylem, o kolejce nie wiedzialem, dzieki!

Kapac sie w kamieniolomie mozna na wlasna odpowiedzialnosc natomiast skakac z klifow tych najwyzszych juz nie bo jest straznik z lornetka i potem kaze wypierpapier (nie pytaj skad wiem)
  • Odpowiedz
@Krupier: Podoba się dla mnie. Niedaleko mnie, w kamieniołomie w Nowej Górze też była taka, bodajże do pierwszej połowy lat siedemdziesiątych.
  • Odpowiedz
@Krupier: W Kozach koło bielska białej (btw największa wieś w Polsce) była podobna wożąca urobek z kamieniołomu na stację kolejową. Ale ja rozebrali huje.
  • Odpowiedz