Wpis z mikrobloga

@Krupier: super, dzięki :)
u mnie w wiosce też była taka kolej powietrzna. Tato mi opowiadał, że pracownicy czasami wchodzili do wagonikówj żeby się przejechać xD
  • Odpowiedz
  • 18
@acidd: no tu fizycznie też się da bo jest drabinka, ale nie wiem czy to jakoś monitorują. :P

Obok jest też fajny zalany kamieniołom, ale sporo ludzi przy tych upałach. Teren niby prywatny i zakaz kąpieli, ale chyba nikt się nie przejmował. xD
Krupier - @acidd: no tu fizycznie też się da bo jest drabinka, ale nie wiem czy to ja...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: a to i tak jest tylko połowa tej trasy, bo kiedyś kolejka dochodziła do Mątew, ale potem PKP przebudowało węzeł w Inowrocławiu i wapno z Piechcina zaczęło jeździć koleją do stacji Mątwy Chemia.
  • Odpowiedz
@Krupier na niektórych kopalniach pod ziemią też są podobe kolejki, znaczy się działają na tej samej zasadzie. I też wykorzystywane do transportu pod ziemią. Czasami też nią jeździmy ale jest to bardzo nie bezpieczne bo jak gdzieś złapie tą linę i puści, to jak zabiczuje można nieźle oberwać. Przyznam że zaskoczyło mnie to że to do transportu materiału a nie ludzi. Bo linowych kolejek dla ludzi w Polsce sporoz
  • Odpowiedz