Wpis z mikrobloga

#wykop #moderacjacontent #gorzkiezale

Ten portal po prostu umiera. Spadek użytkowników widać najlepiej po rankingu. Gdzie parę lat temu mieć bordo to było wyzwanie wymaganego dodawania dziesiątek znalezisk lub setek komentarzy. Teraz wystarczy wejść dwa razy na główną żeby być w rankingu najbardziej aktywnych osób.

Ale najbardziej mnie boli brak jakiegokolwiek wartościowego kontentu. Czasami, z przyzwyczajenia, odpalam wykop żeby po 5 minutach przewijania go zamknąć. Jałowe komentarze i durne obrazki w gorących. Dzięki działalność moderacji najbardziej wartościowi użytkownicy dawno uciekli, a wraz z nimi ciekawe treści. Nikomu nie opłaca sie tworzyć jakiś ambitnych, ciekawych treści, gdy w każdej chwili może dostać bana bez powodu.
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nusantara @Hilalum po prostu na patologii i heheszkach Białek może łatwiej zarobić niż na wartościowym kontencie. A kogo tak naprawdę obchodzi, że portal powoli się zwija. Na pewno nie Białka. Jak zacznie przynosić straty, to się po prostu go zamknie i tyle.
  • Odpowiedz
@Nusantara są grupy interesów, którym na rękę byłoby zamknięcie tego portalu, głównie chodzi o partie polityczne i deweloperów. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te wszystkie niekorzystne zmiany ma Wykopie były celowe i dążyły to wygaszenia portalu. Po co kupować farmy botów, jak można kupić Wykop i go wyłączyć?
  • Odpowiedz
  • 15
@jutokintumi: W czasie COVID wykop dostał olbrzymie dofinansowanie z rządu, potem promowano znaleziska z Orlenem, a teraz magicznie są problemy z tagiem nieruchomości. Powiedzmy w prost - Michał Białek sprzedaje się za pieniądze. On w dupie treści i użytkowników, liczy się zysk dla portalu. Wczoraj PiS, dziś deweloperzy, a może jutro Rosyjska ambasada? Pieniądze nie śmierdzą!
  • Odpowiedz
@Nusantara: Tu się już nic nie dzieje. Ostatnio dałem na czarno kilku debili co ciągle postowali te z-----e zielone żaby i teraz często rano mam brak treści xD.
  • Odpowiedz
widać najlepiej po rankingu. Gdzie parę lat temu mieć bordo to było wyzwanie wymaganego dodawania dziesiątek znalezisk lub setek komentarzy. Teraz wystarczy wejść dwa razy na główną żeby być w rankingu najbardziej aktywnych osób.


@Nusantara: To akurat nie wina odpływu użytkowników, tylko zmienili algorytm na z-----y, który nabija punkty i teraz faktycznie wystarczy, że wrzucisz jedno znalezisko i masz bordo.
  • Odpowiedz
  • 11
@Nusantara: Umiera głównie przez użytkowników, dosłownie każdy bardziej wartościowy twórca jest tu wcześniej czy później hejtowany.
Oczywiście moderacja też ma swoje za uszami. Np do dziś nie doczekałem się odpowiedzi na prośbę o tag autorski.
  • Odpowiedz
są grupy interesów, którym na rękę byłoby zamknięcie tego portalu


@jutokintumi: ale to nie tak działa.

Na rękę im jest jak ludzie toczą wojenki polityczne lub ideologiczne. Jedyne czego chcą, to cenzury, bo to może im się opłacać.
  • Odpowiedz
Gdzie parę lat temu mieć bordo to było wyzwanie wymaganego dodawania dziesiątek znalezisk lub setek komentarzy


@Nusantara: to akurat nie prawda. Miałem bordo parę razy, raz nawet w top20. Pierwsze bordo wbiło mi sie zaraz po przejściu z zielonki. 12 lat temu to wystarczyło dodać parę dobrych komentarzy na wykopalisku które akurat spodobają się publice i dodać z 3 znaleziska które się wybiją.

Bordo nigdy nie było ciężkie do uzyskania.
  • Odpowiedz
@Nusantara: dokładnie tak jest. Ten portal stał się miejscem do politycznych przepychanek i propagandy, a pamiętam jak ludzie śmiali się tutaj z reddita... Teraz jest nawet gorzej. Na reddice są miejsca gdzie są się znaleźć coś wartościowego, tutaj wszędzie ludzie wpychają politykę i wojenkę polsko-polską. Smutne
  • Odpowiedz
Teraz wystarczy wejść dwa razy na główną


@Nusantara: u mnie wystarczy, że coś wpadnie na główną i jest bordo, a czasami dostaję bo tak, w sumie bez zasług xD
  • Odpowiedz
@Nusantara: Ja jestem starym dziadem, ale nawet ja tracę cierpliwość do tego portalu. Jestem na odwyku od sociali, FB i tego całego shitu który tam się znajduje. Tutaj było fajnie, trochę wartościowego kontentu po czarnolistowaniu tagów typu famemma i podobnych. Ale widzę, że trzeba sie też ewakuować z tej łodzi. Tylko gdzie? Nie mam problemu z angielskim, ale przydałoby się też miec kontakt z polskim bagienkiem. Jakieś polecenia?
  • Odpowiedz
Ale najbardziej mnie boli brak jakiegokolwiek wartościowego kontentu


@Nusantara: to jest dość powtarzalny proces "erozji portali" , entropia w praktycznym , społecznym działaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie migrują do innych , nowszych miejsc , które ich na jakiś czas zatrzymują , po czym proces powtarza się od nowa,,,,,,
  • Odpowiedz