Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #dieta jestem od paru lat na przemian na diecie keto i zbilansowanej przy w miarę regularnym treningu siłowym. Cykl się dzieje co około 3 miesiące:

1. Będąc na keto ładnie się wycinam i odsłaniam mięśnie ale one się kurczą (1800 kcal)
2. Wchodząc na węgle szybko zwiększam masę mięśni ale tyję nawet 10 kilo i robi mi się opona na brzuchu i robię się nabrzmiały. (2200 kcal 160 b 80 t 260 w)
3. Wtedy wracam na keto bo nie mogę zaakceptować takiego wyglądu
4. Powtarzam cykl

Chciałbym jeść normalnie (zbilansowanie) i nie nabrzmiewać, czy to jest wogóle możliwe?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panpegin:
Tyjesz (nabrzmiewać???) jak masz za dużo kalorii, albo zmniejszasz michę albo zwiększasz ruch.
Jak ci mięśnie się kurczą to masz za mało białka w diecie.

Może być jeszcze tak, że na tym keto 1800kcal poprostu mniej pijesz wody i stąd wrażenie "nabrzmiewania" na 2200
  • Odpowiedz
@panpegin

1. Być może za mało białka w diecie

2. Zwiększysz węgle, więcej wody w organizmie + glikogen wraca ( samego glikogenu jest z 3-4 kg to nic dziwnego że tyjesz szybko) a oponka bo za mały deficyt, musisz być cały czas na -5% wtedy jest idealnie.

( Ja jestem cały czas na keto od 3 lat, nie wracałem na węgle dlatego nie mam tego problemu, jedynie czasem cheat meal )
  • Odpowiedz
@panpegin: może lowcarb?
A tak naprawdę to czemu nie możesz zostać w równowadze dietetycznej, wygląda to tak, że jak wypadniesz z reżimu diety to zajadasz się emocjonalnie
  • Odpowiedz
w tym momencie 76 kg 174 cm


@panpegin: i tyjesz na 2k kcal? Cos nie tak, ja staram się przytyć na kaloryczności w przedziale 2140 do 3500kcal (zaleznie od treningu) i idzie jak po gruzie a waze ok 68kg przy 171cm, chce dobic do 70 na początek. Skonsultuj to z kims rozsądnym, szczegolnie to 1800kcal mogło narobić zamieszania z metabolizmem - przynajmniej tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@panpegin: czyli na keto się nie wycinasz tylko gubisz wodę i masz mniej widoczna oponę. Pamiętaj, że dla organizmu 1800kcal z tłuszczu to nie to samo co 1800kcal z wegli. I nie chodzi o jakieś magiczne procesy, tylko na tłuszczach możesz mieć mniej energii, ochoty na ruch i wtedy twoje zero idzie w dół co powoduje, że deficyt jest realnie mniejszy niż Ci się wydaje.

Inna sprawa, że coś musisz
  • Odpowiedz
@panpegin: jeżeli chcesz coś zmienić to musisz przede wszystkim przestać świrować ze zmienianiem diety co 2-3 miesiąc - nie wiem czy ważąc 76kg przy 174 cm jesteś na swoje myślenie docięty czy nie, ale poświęć może chociaż rok na budowanie masy bez redukcji? Możesz spróbować masować na keto jak odczuwasz, że taki styl jedzenia bardziej Tobie odpowiada i zobacz efekty.

Jak nie zbudujesz więcej mięsa/nie zmienisz znacząco stylu życia i
  • Odpowiedz