Wpis z mikrobloga

  • 116
@affairz: Bo ten protest organizują też skrajne grupy jak np. Czerwoni i ludzie nie chcą być z tym kojarzeni. Prawdziwy protest ma moim zdaniem szansę zorganizować się na spontanie gdyby np. przechnęli to przez Sejm.
  • Odpowiedz
@affairz: A czemu się nie chce? Zapytaj znajomych czy uważają, że przepchną 0% - większość wciąż nie wierzy. Co innego gdyby przeszła taka ustawa - to by mogło obudzić więcej osób.
  • Odpowiedz
mysle, ze bardziej ludziom nie chce sie d--y ruszyc jednak.


@affairz: Jakbyś tam był, popatrzył i posłuchał to byś przyszedł, zakręcił się na pięcie i poszedł do domu. Skąd wiem? No byłem xD Ale ja tam poszedłem protestować przeciwko dopłatom, bo ja się nie identyfikuję z płaczami o czyszczenie lokali z niepłacących lokatorów albo że "mieszkanie prawem nie towarem", bo dla mnie to nadal towar, choć towar pierwszej potrzeby i
  • Odpowiedz
  • 160
A przepraszam, KTO ma urządzać protest przeciwko kapitalizmowi?


@Filipterka25: Jakiemu k---a kapitalizmowi XD Od kiedy subsydiowanie popytu przez państwo to kapitalizm? XD BK0 to nie jest żaden kapitalizm tylko zwykła korupcja i jest s------------m z perspektywy zarówno kapitalizmu jak i socjalizmu.

Przecież przeciwko dopłatom są także turbokapitaliści jak Petru czy Mentzen, bo z perspektywy kapitalizmu to jest ingerencja w wolny rynek i to z debilnej w dodatku strony, bo od
  • Odpowiedz
@Satan_Was_a_Babyboomer: Ja byłem krótko, bo wiedziałem że i tak c--j z tego będzie. Jak zaczęły wchodzić za mocno czerwone postulaty to nie było dalej sensu tego ciągnąć, bo i tak było jasne że protest już przegrał na własne życzenie. Przerabialiśmy to już przy protestach kobiet i za każdym razem zawsze będzie tak samo gdy jeden postulat ponad podziałami próbuje się zanieczyścić ideologią.
  • Odpowiedz
@Khaine: Ja na protestach kobiet byłem bardziej jako support tj. miałem apteczkę i chusteczki czy płyn do dekontaminacji gazu pieprzowego ale fakt przestałem chodzić jak już wjechały mocno odklejone postulaty (czyli od kiedy z fali obywatelskiego w----u stał się miejscem do agitacji politycznej)
  • Odpowiedz
@Khaine: ależ to jest kapitalizm i to czystej wody. Wolny rynek nigdy nie był etapem końcowym, tylko przejściowym.

Końcowym jest zawsze monopol. W tym przypadku to oligopol firm deweloperskich, które nawet nie udają, że ze sobą konkurują, bo płyną pod jedną banderą Polskiego Związku Firm Deweloperskich. I jak każda taka duża, monopolistyczna organizacja lobbują intensywnie we władze, by im przepychała korzystne prawo.

W waszym wyidealizowanym świecie wolny rynek to anarchia
  • Odpowiedz
@Khaine: to jest kwintesencja kapitalizmu: każdy kto pod byle jakim pretekstem wyciągnie łeb ponad powierzchnię zaraz leci do polityków żeby temat utemperować. I żadne zaklęcia petruw i mencenów tu nie pomogą. To jest dokładnie to samo co 700 miliardów dla bankierów w 2008.

Inna sprawa, że nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem - ale żeby ów w ogóle istniał to wbrew wyżej wspomnianym zaklęciom musi istnieć silne państwo
  • Odpowiedz
W waszym wyidealizowanym świecie wolny rynek to anarchia pozbawiona jakiejkolwiek regulacji przez państwo i prawo. Coś, co w dzisiejszym świecie nie istnieje i istnieć nie będzie.


@Antorus: No nie, w naszym świecie należy bronić wolnego rynku aby nie zamienił się w monopole. Widziałeś kiedyś protesty przeciwko regulacjom antymonopolowym? Nawet w USA które słynie z wolnego ryneczku masz przymusowe rozbijanie firm gdy spełnią kryteria monopolowe.

I tutaj widać wasz kolejny problem - nawet jak w danym momencie macie wspólne cele z tymi "obrzydliwymi kapitalistami", to nie jesteście w stanie na chwilę zakopać topora wojennego, tylko przy pierwszej okazji będziecie się do tych (nawet jeśli tymczasowych) sojuszników p-----------ć i wyganiać ich ze swoich inicjatyw xD Bo widzicie, ja np. mimo że jestem libkiem z paroma socdemowymi skrętami, to mimo tego że protest organizowały środowiska które są TOTALNIE mi nie po drodze, to w tej kwestii dotowania milionerów publicznymi pieniędzmi mamy wspólne zdanie - i dlatego przyszedłem z nadzieją, że może tym razem będzie inaczej. No niestety było jak zwykle, czyli praktycznie natychmiastowo nastąpiło rozwodnienie postulatów i kto nie lewak niech s-------a
  • Odpowiedz
  • 1
KTO ma urządzać protest przeciwko kapitalizmowi? Drobni przedsiębiorcy?


@Filipterka25: to jest ten cały kapitalizm jak państwo dopłaca prywatnym przedsiębiorstwom, żeby mogły gonić swój towar? chyba inaczej było w teorii
  • Odpowiedz