Wpis z mikrobloga

Jak przygotować się do ślubu?
Chciałbym wziąć ślub jakoś za rok może dwa ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i na co zwracać uwagę.
Kto ma już to za sobą może mi powiedzieć od czego zacząć, co lepiej mieć a co jest zbędnym wydatkiem oraz z jakimi kosztami trzeba się liczyć. #slub #wesele #zwiazki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xXxPu55ySl4y3RXxX:
punkt 1 - znaleźć dziewczynę

a potem pójdź do urzędu stanu cywilnego i zapytaj co i jak,
podejrzewam że umówią was na jakiś termin, trzeba będzie przyjść z dowodami osobistymi i świadkami i tyle
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX zależy jakiego typu ślub chcesz. Jesli chcesz mega przyoszczędzić to zrób ślub cywilny w urzędzie ze świadkami i najbliższą rodziną (rodzice i rodzeństwo z rodzinami) po czym obiad w jakieś knajpie obok.

U mnie ślub to była uroczystość plenerowa (najlepiej zrobić w budynku to wtedy urzędnik nie odmówi Ci wyprawienia ślubu jeśli będzie duży wiatr czy deszcz) + 6 godzin imprezy bez tańców gdzie były podane 3 gorące posiłki a
  • Odpowiedz
@heniek_8 nie polecam pójść do lokalnego urzędu stanu cywilnego pytać co i jak bo Ci nigdy nie wiedzą realnie co i jak bo tylko przerzucają papierami. Obecnie jest tak że USC mają jakieś główne siedziby które mają pod sobą inne podległe USC które służą tylko sala do ślubu i złożeniu papierów przez parę, ale realne zarządzanie, ustalanie zasad jest w lokalnej centrali (np. W gminie jeden USC jest centrala a reszta
  • Odpowiedz
@lunaria: znaczy że będzie 4 razy taniej niż wyliczy?

@xXxPu55ySl4y3RXxX
1. znajdujesz zespół jaki chcesz i pytasz o terminy, jak dobry to będzie mniej dostępny niż sale weselne (dj tak samo)
2. szukasz sal, rozstrzał cenowy może być duży. Ja w 2022 klepałem sale na 2023 i były ceny od 230 do 380 za łba.
3. kościół klepiesz (ale to nie wiem jak to wygląda bo nie miałem), albo idziesz do usc i umawiasz się na ślub najlepiej w plenerze (musisz sali też zapytać czy udostępniają jakieś miejsce, albo ogródek z krzesełkami), koszt przyjścia w plener urzędniczki to 1000zł, przygotuj sobie jakąś przemowę będzie fajnie (to też jest
  • Odpowiedz
@hadrian3: znaczy, że swoje wyobrażenie o tym weselu niech podzieli na 4 :D bo ludzie często myślą, że to tańsze rzeczy, a im się np. marzy ścianka z kwiatów i girlandy zwisające z lamp, a myślą o budżecie na florystkę 2000 :D

dodałabym do twojej listy jeszcze foto, też potrafią mieć długie terminy.
a co do reszty setki pierdół, które wypada załatwić, a o których można zapomnieć że są, to
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX najpierw odpowiedz sobie na pytanie co chcesz.
Ślub kościelny czy cywilny? W plenerze czy w urzędzie albo w kościele? Chcesz duże wesele czy małe wesele? Może w ogóle brak wesela?
  • Odpowiedz