Wpis z mikrobloga

W systemach komputerowych oraz w programach komputerowych ergonomia spada cały czas (zwiększa się liczba niezbędnych kliknięć, przestają działać skróty klawiaturowe itd.).

Kolejny przykład – chcę ustawić wydarzenie w terminarzu np. na przyszły piątek i zamiast kalendarzyka mam jakieś bębenkowe cudactwa i zgaduj sobie albo licz, kiedy będzie ten piątek.

Już w dwóch aplikacjach widziałem takie cudo. Samo przewijanie tych cyferek też jest niewygodne.

#ui #ux #komputery #windows #android #yandex #ciekawostki
jednorazowka - W systemach komputerowych oraz w programach komputerowych ergonomia sp...

źródło: 1000000464

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ty się chłopie raczej ciesz. Często nie można scrollować kółkiem myszki, tylko trzeba klikać na strzałki, a to jeszcze bardziej upierdliwe.
  • Odpowiedz
@jednorazowka: Tylko do jakiego API level jest ta aplikacja?
Wygląda jak Android 3 Honeycomb.
O ile dobrze kojarzę, to w 5 Lolipop dla programistów dano metodę wprowadzania czasu w postaci tarcz zegarowych (pierwsza godzinowa, druga minutowa) i dla daty w postaci kalendarza.
Tyle że ta metoda z Android 5 Lolipop w praktyce wymaga wyświetlacza o dość dużych rozmiarach rzeczywistych i jakimś minimalnym DPI dla zachowania czytelności i użyteczności.

Przy 4
  • Odpowiedz