Wpis z mikrobloga

@Notes: U naszych zachodnich sąsiadów funkcjonuje np podatek spekulacyjny. Jeśli sprzedasz nieruchomosc w ciągu 10 lat od daty zakupu to zaplacisz słony podatek od zysku. W 2025 Niemcy wprowadzają podatek od gruntow niezabudowanych, dzięki któremu nie będzie się opłacało tworzyć banków ziemi, spekulowac itd. Jeśli chodzi o rynek najmu, to poczytaj sobie jak wygląda ustalanie czynszów za pomocą Indexmiete, zdziwisz się bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Metylo: oj robaczku głupi xD mam kopię tego co zapisałem i mogę stworzyć osobny wpis, boisz się konfrontacji ze swoimi chłopskimi poglądami we wpisie w którym coś krytykujesz?
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku masz w pełni rację! Wszystko co napisałeś się zgadza.
Podatek od sprzedaży można obejść ;) i to bardzo łatwo. To pozorny bat dla frajerów inwestycyjnych. Ale jak już ktoś bawi się w bardziej profesjonalny wynajem lub obrót nieruchomościami to zakłada spółki i holding ;)
Przy większej ilości mieszkań jest to po prostu opłacalne.

Jeśli chodzi o Mietspiegel to uważam, że to rozwiązanie bardzo dobre ale to nie jest też tak, że właściciel mieszkania nic na nim nie zarabia ;) ot po prostu jest ograniczenie ale jest ono bardzo elastyczne. Widełki bardzo się różnią między miastami.
  • Odpowiedz
@affairz: Zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś, kto się dorobił swoimi rękami miałby być lepszy od tego, co mu ojciec hajs dał... Jeden i drugi ma hajs i to jest w sumie istotne.


@GOHAN: prawda? gorzej jest dopiero wtedy, jak ten co dostał hajs od ojca myśli, że pozjadał wszystkie rozumy i zaczyna uczyć innych jak zarabiać i inwestować ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tak to
  • Odpowiedz
@vanschout @vanschout

@steamy_window @meister_chlepka Jego ojciec był lekarzem a matka tłumaczką (na jakimś live mówił, ale mogłem pokręcić)


I pokręciłeś, jego starszy nie był lekarzem, a matka nie była tłumaczka. Nie pisz głupot jeśli nie jesteś pewien. Zapewniam Cię natomiast, że pochodzi z dość zamożnej rodziny. Faktem jest również, że wystartował sam, jednak inaczej się startuje wiedząc, że jak coś niewypali to masz poduszkę w postaci bogatych starych.
  • Odpowiedz