Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? polska policja. Ktoś zrobił włam na FB mojej znajomej. Po pierwszych słowach przywitania się domyśliłem się, że to nie ona. Jak już pojawil się tekst o problemie z wypłatą kasy i czy mogę podać BLIK, od razu wiedziałem co się święci.
Podałem BLIK, żeby sprawdzić gdzie znajduje się oszust.
Przytrzymałem go dosyć długo żeby czekał przy bankomacie.
Międzyczasie zadzwonilem na 112 gdzie przekazano mi info, że to nie oni zajmują się tego typu sprawami i podali mi nr na losowy komisariat w Łodzi.
Dodzwoniłam się na wskazany przez nich komisariat, gdzie powiedziano mi, że mam dzwonić na 112. Jak im powiedziałem, że oszust czeka przy bankomacie na Piotrkowskiej i że już dzwoniłem na 112 to powiedzieli mi, że to nie ich rejon i dali numer na odpowiedni komisariat.
Zadzwoniłem….. i co? I nikt przez 10 min nie odebrał telefonu.
#policja #niewiemjaktootagowac #zalesie #oszukujo
czehuziom - Jak mnie #!$%@? polska policja. Ktoś zrobił włam na FB mojej znajomej. Po...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czehuziom Z Polską policją jest taki problem, że wydaje ci się że cię chroni do momentu jak się z nimi zetkniesz. Wtedy się okazuje że tam nic nie działa. Szczególnie ostatnie 10 lat to ewidentny upadek tej służby.
  • Odpowiedz
trzeba było powiedzieć, że dobra, nie wazne bo zastrzeliłeś już tego faceta i się rozłączyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert nieprawda, w Warszawie dzwoni bezpośrednio do komendy. Wiem bo dzwoniłem ostatnio na pały i gadałem z policjantką, która potem słyszałem jak na radiu rozmawia z funkcjonariuszami na miejscu
  • Odpowiedz
@czehuziom: no spoko akcja i pomysl dobry ale zbyt w stylu amerykanskich filmow sensacyjnych, w praktyce taki oszust nawet zlapany za reke pod bankomatem powie, ze nie wie o co chodzi, z kims go pomylono, telefonu nie odblokuje bo tak (a policja przy sprawie za 500 zl nie odda tego do specow od lamania zabezpieczen), operator bankomatu tez sie wypnie, że logi/nagrania kto jaki blik wposywal i koedy to moze
  • Odpowiedz
naprawdę myślałeś że policja może coś zrobić? W ogóle pierwsza rzeczą jaką się robi to się ostrzega znajomych i resetuje konto, bo przecież ci włamywacz wysyłają wiadomości do wielu osób na raz. Nie no szkoda ze to jest bezkarne, ale jak ktoś siedzi na moim koncie i rozsyła wiadomości do dużej ilości moich znajomych, to telefon na policję nie jest moja pierwsza myślą. @czehuziom
  • Odpowiedz