Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? polska policja. Ktoś zrobił włam na FB mojej znajomej. Po pierwszych słowach przywitania się domyśliłem się, że to nie ona. Jak już pojawil się tekst o problemie z wypłatą kasy i czy mogę podać BLIK, od razu wiedziałem co się święci.
Podałem BLIK, żeby sprawdzić gdzie znajduje się oszust.
Przytrzymałem go dosyć długo żeby czekał przy bankomacie.
Międzyczasie zadzwonilem na 112 gdzie przekazano mi info, że to nie oni zajmują się tego typu sprawami i podali mi nr na losowy komisariat w Łodzi.
Dodzwoniłam się na wskazany przez nich komisariat, gdzie powiedziano mi, że mam dzwonić na 112. Jak im powiedziałem, że oszust czeka przy bankomacie na Piotrkowskiej i że już dzwoniłem na 112 to powiedzieli mi, że to nie ich rejon i dali numer na odpowiedni komisariat.
Zadzwoniłem….. i co? I nikt przez 10 min nie odebrał telefonu.
#policja #niewiemjaktootagowac #zalesie #oszukujo
czehuziom - Jak mnie #!$%@? polska policja. Ktoś zrobił włam na FB mojej znajomej. Po...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czehuziom: im sie nie chce pracowac i sobie sprawy narzucac na glowe, wiesz ile to roboty pozniej? do komendanta trzeba chodzic, wypelniac, wypisywac a wielu z nich nawet nie wie jak wypelnic pismo, a zaden z nich nie bede lazil do komendanta i sie osmieszal, a kolegow prosil tez nie bedzie stad takie sytuacje i znam to z autopsji
  • Odpowiedz
  • 5
Czekaj, czekaj, z racji, że w Polsce nie mieszkam nie wypłacałem nic za pomocą blika, ale czy na screenie nie jest potwierdzenie, że on wypłacił "przelane" przez ciebie 500zl ;D? Po drugie najpierw napisales domysliLEM się a później dodzwoniLAM, to w końcu Sławek czy Edek i czy przesłałeś te 500zl xD?
  • Odpowiedz
@czehuziom: W sumie to banki mogłyby zautomatyzować takie próby oszustw od razu odpowiedni oddział policji zawiadamiany, wysyłany adres i elo, oszustwo na blika by padło po miesiącu.
  • Odpowiedz
@czehuziom nawet jeśli dasz wszystko na tacy tej patologicznej formacji to i tak #!$%@? zrobią.

Mojemu kumplowi dwóch dzikusów wybiło okno, dostarczyliśmy nagrania z monitoringu gdzie widać jak to robią i adres budynku gdzie obaj mieszkają, jakoś ostatnio chyba przyszło umorzenie ze względu na niewykrycie sprawców xd
  • Odpowiedz
@czehuziom: zrobiłem dokładnie tak samo 2-3 late temu, mam konto w mbanku do podpisu elektronicznego bez kasy i akceptowalem bliki, jeszcze go zwodziłem ze limit mam i dzwoniłem na psy w tym czasie, zakończenie takie jak u ciebie XD
  • Odpowiedz
@FTNewbie: No tak, klikasz przycisk "próba oszustwa BLIK", dostajesz kod podajesz typowi, bank przedłuża "transakcję" i od razu przekazuje info na policję.
  • Odpowiedz
@FTNewbie: No tak, klikasz przycisk "próba oszustwa BLIK", dostajesz kod podajesz typowi, bank przedłuża "transakcję" i od razu przekazuje info na policję


@Czysto: albo żeby bankomat wyplacal plik ze schowanym środkiem ładunkiem rozpylajacym farbe na zlodzieja aby nie mógł uciec niepostrzeżenie
  • Odpowiedz