Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rozglądam się już długi czas za działkami pod budowę domu, ale że ceny ostatnio zaczynają być w moim zasięgu to mam na oku 3 w podobnych pinionszkach.
Na wstępie powiem że mieszkam w mieście wojewódzkim, praktycznie w centrum, pracujemy z narzeczoną stacjonarnie i to się nie zmieni :D Także wchodzą w grę dojazdy. Mamy 2 malutkich dzieci.

1. Działka jest kilka km od miasta, tzw. sypialnia same nowe domy, ale ścieżka rowerowa i autobus do miasta jakiś tam jest. Nowe drogi, nowa szkoła się buduje wieś obok, generalnie wszystko nowe nie ma patologii. Jest dino, kebab jakieś gminne boisko też xD ta mi się podoba najbardziej a narzeczonej najmniej bo ona nie lubi jeździć autem no i żłobek i przedszkole to trzeba wozić do miasta.

2. Działka jest w mieście i jest zdecydowanie najmniejsza. Obrzeża miasta pod lasem ale przy dużym osiedlu mieszkaniowym więc jest też wszystko w pobliżu szkoła żłobki przedszkole przystanki no i las z jeziorem

3. Działka to niby miasto ale już straszne zadupie, duża, płaska przy drodze asfaltowej (jest cicho). Plus i minus. 30m od działki jest budowany przystanek kolei metropolitalnej. Super bo to szybko śmiga, minus że martwimy się hałasem. Nie ma szkoły ani sklepu i są stare domy. Cenowo się najbardziej opyla ale czy dzieci znajdą tam znajomych? Szczerze wątpię. Do obecnej pracy minimalnie dalej niż w przypadku 1 działki

Co wy byście wybrali? Jesteśmy na razie w fazie dyskusji ale ciekawi mnie inny punkt widzenia
#budowadomu #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ta mi się podoba najbardziej a narzeczonej najmniej bo ona nie lubi jeździć autem no i żłobek i przedszkole to trzeba wozić do miasta.


@mirko_anonim: w sensie podoba Ci się robienie w przyszłości dzieciom za taksówkarza?

Tylko 2/3. Żadnych #!$%@? wsi człowieku xD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Sabarolus
no niby tak ale prosta droga 7 km do dużego węzła przesiadkowego w mieście (tramwaje/autobus) to nie brzmi tragicznie. No i jest nowa sciezka rowerowa można śmignąć hulajnogą elektryczną.
Ja mam z tej wsi 14 km do pracy a z tej małej działki w mieście 12km to dla mnie w sumie jeden pies. Druga połówka bierze pod uwagę tę drugą działkę ze względu na dzieci
  • Odpowiedz
drugą działkę ze względu na dzieci właśnie bo do pracy do ma dalej niż ze wsi


@mirko_anonim: i słuchaj różowej, mądrze myśli. Skoro masz dzieci to patrz z ich punktu widzenia. Licza kilometrów ma zerowe znaczenie, chodzi o to czy dziecko moze je pokonać samodzielnie w sposób szybki i bzpieczny.
  • Odpowiedz
Super bo to szybko śmiga, minus że martwimy się hałasem.


@mirko_anonim: To przestańcie się martwić, bo kolej to mniejsza uciążliwość niż zwykłe samochody z UMCA-UMCA na cały regulator jak to jest w modzie w PL
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dziękuję za podpowiedzi, będziemy w tym tygodniu oglądać te działki, ale widzę że większość jest za działką mojej narzeczonej ( ͡° ͜ʖ ͡°) która mi się najmniej podoba ze względu na wielkość :D no ale macie podobne argumenty do niej więc przemyślę to
  • Odpowiedz