Wpis z mikrobloga

3 tygodnie temu wróciłem do zdrowej diety i treningu siłowego, głównie w celu redukcji wagi i ogólnie lepszej sylwetki, mam problem z trądzikiem, wiecie może czym może to być spowodowane? Problemy z trądzikiem mam zawsze kiedy tylko wracam na silke, przez ostatnie miesiące się upaslem, jadłem sporo przetworzonego jedzenia, mało białka (nabiału prawie w ogóle) a-----l i mało aktywności fizycznej a trądziku 0. 3 tyg temu wróciłem na silke+redukcja+nie przetworzona dieta+160g bialka dziennie (głównie nabiał + mięso) i tak mnie wysypało na twarzy, że szok. Odrazu odstawiłem nabiał całkowicie + jem węgle niskie ig i produkty pelneziarno, trądzik trochę znikł ale wczoraj znów zaczął narastać... Już jest pół z tego co było 3 tyg temu... I pytanie czy możliwe jest że to przez dużą ilość białka ? 2g/kg ? Nie jem nic przetworzonego, białko mięsa/jajka. Węgle około 200-250 dziennie chleb żytni razowy, kasza pęczak , ryż brązowy, makaron niski ig 38 (pszenica i mąka Łubinowa), dużo warzyw i jeden maks dwa owoce dziennie więc to chyba nie przez węgle.. czy może to być spowodowane treningiem siłowym? Może jakieś hormony idą do góry i dlatego? Zawsze tak mam jak żyje 'zdrowo', jak jem jak śmietnik 0 syfow.... Myślałem że przez nabial ale trądzik trochę ustał ale znów wraca... Jak myślicie w czym może być problem ? Nie jem nabiału już 2 tyg, może organizm potrzebuje więcej czasu by się oczyścić? Nie chcę rezygnować z białka ogólnie bo trochę mięśnia się kiedyś zbudowało i teraz jak ograniczę jeszcze białko na redu to same kości mi zostaną...

#mikrokoksy
#silownia
#tradzik
#medycyna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Kasahara: też brałem to pod uwagę ale raczej nie, bo jak żyje zdrowo higiena u mnie jest ma wyższym poziomie, poza tym po silce zawsze biorę prysznic. Wychodzi na to że od dużej ilości białka... 2g/kg. Nabiału nie jem 2 tyg, jest mniej trądziku ale pojawia się nowy :/ spróbuję nie jeść tego nabiału jeszcze z miesiąc, może będzie coś lepiej. Jeśli chodzi o tescia to mam 500 przy nie
  • Odpowiedz
@Waldemarrr najczęściej trądzik to są potówki po prostu. Zwróć uwagę na to żeby się dokładnie umyć po treningu. Tylko naprawdę porządnie. Biały Jelen sobie kup. Każdy z nas dba o higienę i nikt nie mówi żeś brudas ale zwróć na to szczególną uwagę i zobacz czy coś się nie zmieni.
  • Odpowiedz
  • 0
@MamMalegoSiurka:
Możesz mieć też rację bo te moje pryszcze wyglądają jak potówy, głównie wielkie skupiska podbródek/szyja. Jakiś konkretnie ten biały jeleń? Bo widzę, że jest sporo rodzajów. Zawsze przy wyborze żelu pod prysznic skupiałem się głównie na ładnym zapachu xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Waldemarrr też tak mam byczq, taka uroda. Mi różowa bardzo pomogła z pielęgnacją, mianowicie produkty basiclab zrobiły u mnie robotę. Na plecach miałem wysyp syfow, stosuje specjalny żel do mycia od nich a dwa razy w tygodniu również kwas. Tak samo mają prebiotyczny spray do psiukania się po prysznicu.
Musiałem wydać niestety na to trochę siana ale po żelach pod prysznic z drogerii miałem wysyp na plecach i klacie.
Plus, częste
  • Odpowiedz
@Waldemarrr wychodzi na to, że to jednak od nabiału, a konkretnie od białek mleka bo to one są największym alergenem. Wiem, bo miałem podobnie. U mnie pomogła zamiana WPC na WPI i rezygnacja że wszystkiego z mlekiem w składzie (mleko w proszku też się liczy, czytaj składy)
  • Odpowiedz
  • 0
@BeDoEl: Zamawiam ten spray prebiotyczny + krem prebiotyczny wyciszjacy z Basiclab. Plecy mam też zasyfione to będę stosował tam spray a twarz krem+spray. W takiej kolejności stosować ?
Dzisiaj po mocniejszym treningu siłowym znów mnie wysypało na szyji... No cóż... Może uda mi się to trochę redukować albo będę musiał zrezygnować z siłki bo masakra.
  • Odpowiedz
  • 0
@Waldemarrr tak, ogólnie no kremy to już po wyczyszczeniu skóry, bo mycie wysusza. Tak samo np. po nałożeniu jakiegoś kwasu.
Ogólnie produkty mają spoko pod takie cery, ale ważne to regularnie stosować
  • Odpowiedz
Nie chcę rezygnować z białka ogólnie bo trochę mięśnia się kiedyś zbudowało


@Waldemarrr: nie Można zrezygnować z białka bo ono jest potrzebne do życia xD
Chyba nabiał tu miałeś na myśli ale to nie jest jakiś problem. Możesz jeść więcej miejsca i będziesz miał swoje białko na budowę mięśni a jak chcesz w proszku to wersję vege rośline
  • Odpowiedz