Wpis z mikrobloga

MRiT nie udzieliło odpowiedzi na mój wniosek o wydanie informacji publicznej ws. wskazania fragmentów expose i umowy koalicyjnej, które obligują MRiT do pracy nad kredytem 0%. MRiT uznało, że to o co pytam ot nie jest informacja publiczna w rozumieniu ustawy. @Watchdog_Polska czy jest sens skarżyć to do sądu? A moze lepiej wysłać ponowny wniosek z inaczej sformułowanym pytaniem? Treść wniosku dostępna jest tutaj:

https://wykop.pl/wpis/77554787/ostatnio-mrit-mowilo-zarowno-w-oficjalnym-pismie-j

Sam rzecznik MRiT w wywidze dla Interii stwierdził dzisiaj, że umowa koalicyjna zobowiązuje politycznie koalicję rządowa do wprowadzenia dopłat do kredytów:

https://twitter.com/MNiedorozwoju/status/1821597435715530827

#nieruchomosci
Jankowalski715 - MRiT nie udzieliło odpowiedzi na mój wniosek o wydanie informacji pu...

źródło: answer mrit_BLURRED_page-0001

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jankowalski715: No ale przecież odpowiedzieli zgodnie z literą prawa. Informacja publiczna nie polega na interpretowaniu czy wskazywaniu. Weź treść ekspose i sobie sam poszukaj czy jest tam informacja obligująca do pracy nad kredytem. Jak nie ma, to trzeba oszustów j---ć.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: W zasadzie to nie jest informacja publiczna. A nawet jakby była, to pytanie jest głupie, Ministerstwo działa w ramach obowiązującego prawa jako przedłużenie Rady Ministrów, która ma inicjatywę ustawodawczą, która nie musi się słuchać ani exposé, ani żadnych umów.

Co do skargi, to bez sensu biorąc pod uwagę potencjalna koszty i korzyści, zwłaszcza że wyrok zobaczysz może za kilka lat.
  • Odpowiedz
czy jest sens skarżyć to do sądu? A moze lepiej wysłać ponowny wniosek z inaczej sformułowanym pytaniem?


@Jankowalski715: Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz ?
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: ale trochę mają rację. Informacją publiczną są dokumenty i te są publiczne, a nie ich interpretacja i motywacja. I dokumenty dostałeś. Twoje zgłoszenie nadaje się bardziej na interpelację poselską, znajdź jakiegoś posła i niech wystosuje pismo.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: Niestety mają rację. Nie muszą tłumaczyć się ze swojej interpretacji czyichś słów, albo motywacji do działania. Powód podali. Jeśli go kwestionujesz, to rzeczywiście musiałby wjechać sędzia, bo od tego właśnie jest - od interpretacji przepisów.

Więc tak, sąd. Ale tak jak kolega wyżej napisał, łatwiej byłoby przez jakiegoś polityka.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: Interpretacji nie mogą znaleźć XD Czyli nic nie było, ale pan sobie tak zinterpretował i powiedział w wywiadzie dla ogólnopolskiego medium. Ja też sobie mogę interpretować umowy i generalnie wszystko? xD
  • Odpowiedz