Wpis z mikrobloga

@Defined: Też mnie to wkurza. Jest to bezczelne robienie clickbaitów. Robi się tak. Bierzesz model prognozy GFS i patrzysz na prognozę na 10 dni do przodu (to chyba max ile dają). Ten model na długie prognozy cechuje się małą dokładnością i skłonnością do podawania skrajnych wyników. No i robisz artykuł OLABOGA, BĘDZIE 40 STOPNI! Gdyby naprawdę było 40 stopni no to byłoby o czym pisać i nad czym rozpaczać. To
  • Odpowiedz
@ashwaganda: a gdzie te 40 stopni, dco moi znajomi mi mówili że wszędzie o nich Pisą i pół sierpnia ma być do 40 stopni w cieniu, bo temperaturę się podaje w cieniu prawda? dlatego w tych stacjach metodologicznych są białe skrzynki metr nad ziemia...
  • Odpowiedz
Co ciekawe zasze biora ten model GFS


@Kris1910: Bo to jest mało precyzyjny globalny model poglądowy raczej nastawiony na zerojedynkowe ciepło-zimno sucho-mokro, a nie precyzyjna prognoza dla Polski. Mamy swoje i europejskie nowcastingowe modele, też udostępniane za darmo, dużo bardziej precyzyjne - ale po co. ;)
  • Odpowiedz
@ashwaganda kolejną sztuczką, którą stosują jest wysychanie zbiorników wodnych na świecie. Tak zawsze było w pewnych porach roku. Następnie po miesiącu już nie raczą poinformować, że poziom tego zbiornika jest już w normie. Jadą z tą propagandą klimatyczną po trupach. Ostatnio grzali temat upałów w Atenach i to, ze szkoły i Akropol zamknięty. Kilka dni wcześniej, grek który mieszka w Polsce akurat mówił na swoim youtubowym kanale, że odkąd pamięta to
  • Odpowiedz
@ashwaganda: @KladzSie @Defined Był taki typ który na Twitterze z 2 tyg wrzucał o tym mapę gdzie pół Polski było wręcz na CZARNO i 42 stopnie xD Dokładnie właśnie 8 sierpnia to miało być :D Szukałem po paru profilach ale wykasował albo nie pamietem co to za "gwiazda" twittera była

FYI to lato jest nawet chłodniejsze niż poprzednie a już tamto było poniżej normy. Dla mnie mega praktyczne.
  • Odpowiedz
Rzeczywiście mega upał. Nic mnie tak nie denerwuje jak te czerwono czarne mapy, które mają powodować u nas wylew


@ashwaganda: A widzisz tam skalę? Tam według skali mogło być nawet 40°C, nie wiem co cię boli, kolory się zgadzają.

To prognoza, amerykanie którzy ją puścili zwyczajnie nie trafili. Na ich obronę jest to, że to prognoza długoterminowa, czyli bardziej taka wróżba.
  • Odpowiedz
Też mnie to wkurza. Jest to bezczelne robienie clickbaitów.


@Worm91: Za każdym je*anym razem: wchodzę na WP, widzę artykuł "NADCIĄGA ARMAGIEDON!!! NAWAŁNICE, TORNADA, TRĄBY POWIETRZNE, KATASTROFA, TOTALNA ANIHILACJA METEREOLOGICZNA!!!!!!", po czym wchodzę na Ventusky i widzę, że nadchodzi normalny, zwykły deszcz.
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo

> Co ciekawe zasze biora ten model GFS


@Kris1910: Bo to jest mało precyzyjny globalny model poglądowy raczej nastawiony na zerojedynkowe ciepło-zimno sucho-mokro, a nie precyzyjna prognoza dla Polski. Mamy swoje i europejskie nowcastingowe modele, też udostępniane za darmo, dużo bardziej precyzyjne - ale po co. ;)


Włączają maszynę losującą i biorą najwyższy wynik do artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ashwaganda: 40 stopni prognozowały jakieś pojedyncze wiązki prognozy numerycznej i to na termin +10 dni - czyli wróżenie z fusów. Nasze "media" mainstreamowe oczywiście szybko to podchwyciły, bo sezon ogórkowy jest i nie ma o czym pisać.

Takie prognozy raz się sprawdzą (np. 1.01.2023 z imponującym rekordem średniej obszarowej i całą masą rekordów lokalnych, w takiej Warszawie rekord stycznia został poprawiony o 5 stopni), a innym razem nie. W sumie
Antorus - @ashwaganda: 40 stopni prognozowały jakieś pojedyncze wiązki prognozy numer...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • Odpowiedz