Wpis z mikrobloga

Auto pędzące 150km/h władowało się pod kombajn. Całe szczęście heder znajdował się tak jak powinno być, czyli na wózku. Wina kierowcy jest dość ewidentna, ale czy kombajnista uniknie nieprzyjemności prawnych? Nie jestem tego niestety pewien.

Otóż kombajn na zdjęciu to John Deere T660 (6 klawiszy). Jego szerokość nawet ze zdemontowanym hederem to ok. 3,8m. Ogólnie po drodze poruszać można się pojazdami <3m, natomiast po uzyskaniu specjalnego zezwolenia czasowego na przejazd od starosty możliwy jest przejazd pojazdem < 3,5m.

Ten kombajn obydwie te szerokości przekracza, więc obawiam się, że niestety, ale kombajnista może mieć problemy i tak.

I stąd właśnie np. w Niemczech tak popularne są kombajny 5 klawiszowe - są węższe i można się nimi poruszać po drogach publicznych legalnie, bo nie przekraczają 3,5m (JD T550 ma bodaj 3,49m).

#rolnictwo #wypadek #motoryzacja #polskiedrogi #traktorboners #smiertelnewypadki
Matheo780 - Auto pędzące 150km/h władowało się pod kombajn. Całe szczęście heder znaj...

źródło: IMG_3547

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W każdej możliwej konfiguracji kierowca tego samochodu był trupem gdy z naprzeciwka pojawiłby się jakikolwiek pojazd. Pytanie tylko ile osób zabrałby ze sobą do grobu, gdyby z przeciwka jechała osobówka, rodzina na rowerach lub motocykl.


@Thorrand: no właśnie nie.
  • Odpowiedz
Toż to oczywiste że to wina kombajnisty i kombajnu że Seba debil się w niego wkomponował...


@MordimerMadderdin: ja p------e, wykopki. Zacznijcie czytać ze zrozumieniem do c---a. Nigdzie nie napisałem tego co mi próbujecie wmówić. No k---a mać, przeczytaj powoli, bardzo powoli jak masz problem z czytaniem i dopiero się wypowiadaj.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Kolejny bardzo inteligentny wykopek. Czyli Jak ty się kiedyś wbijesz w kombajn jadąc 50 na zakręcie (bo srasz pod siebie na samą myśl o jeździe 90), to też będziesz mówił, że no to twoja wina, bo mogłeś tamtędy nie jechać? Przecież na zdjęciach widać, że ten kombajn zajmuje większość drogi, więc możliwe byłoby o niego zahaczyć przy odrobinie nie uwagi nawet przy niższej prędkości. A jakby jechał prawidłowo z
  • Odpowiedz
@CREATE_USER Sugerujesz że gdyby nie kombajn to Sebek by się w niego nie w----ł. Rozpatrujesz zdarzenie tylko z perspektywy tego, że śmiał tam jechać zbyt szeroki kombajn. Tak samo był broniony debil z Krakowa - gdyby nie pieszy to nie rozwaliłby swojego wozu na murku. Dawaj więcej fikołków, zobaczymy co jeszcze wymyślisz.
  • Odpowiedz
@Matheo780: Podstawowe pytanie w tej sytuacji brzmi czy szanse przeżycia tego debila byłyby jakkolwiek wyższe gdyby się władował w kombajn trzymetrowy. Obstawiam, że nie. Jeżeli biegły to potwierdzi, to przyczynienia się do wypadku nie było.
Kombajnista dostanie mandat za poruszanie się (tak jakby go złapali na samej jeździe bez żadnego wypadku) i tyle.
  • Odpowiedz
srasz pod siebie na samą myśl o jeździe 90


@CREATE_USER: kolejny patus, odpowiem w twoim stylu, bo widzę że główka nie dojeżdża tak szybko jak twój gruz 150km/h - wystarczy, że ty srasz pod siebie bez powodu. Usprawiedliwiając dzbana spod kombajnu wiedząc jakie były okoliczności jesteś jeszcze bardziej n---------y mózgowo niż papka, która z niego została.
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: Czyli sugerujesz, że gdyby zgodnie z przepisami które wskazuje OP, jechał taki kombajn z pilotem, to i tak by się ten samochód wbił pod kombajn i wtedy magicznie ten kombajn nie zajmował by większości drogi? To właśnie sugerujesz? Że tylko za szybko jadący pojazd miał tutaj swoją winę? Nie widzisz tego kombajnu który nie zostawia na drodze miejsca dla innego samochodu i jedzie bez pilota? Co ty k---a p--------z
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Nikogo nie usprawiedliwiam dzbanie, wskazuję tylko na to, że zachowanie kierowcy kombajnu mogło mieć duże znaczenie w tym jak zakończyło się ich spotkanie na drodze. I to jest k---a fakt. Według was, prędkości nie można przekraczać NIGDY, ale inne przepisy? Łeeee w------e po co łoneee kwiiii. Wykopowe jeżdżę wolno WIĘC bezpiecznie w pigułce xD Nie k---a, po coś to wymyślili, żeby szersze pojazdy miały pilota i jak widać w
  • Odpowiedz
K---a mać, patrząc po zdjęciach to równie dobrze mógłby jechać 90, a i tak albo by zahaczył o kombajn albo by musiał uciekać na pobocze


@CREATE_USER: No bardzo jestem ciekaw, skąd taki wniosek. Pokaż wyliczenia, na których się opierałeś - bo nie wymyśliłeś sobie tego z d--y, prawda?
  • Odpowiedz
@slawek887: No nie wiem, może spójrz na zdjęcie które dodał OP i na policyjnego opla corsę, który dla twojej wiadomości jest małym samochodem i wyobraź sobie jak się mija w tamtym miejscu z tym kombajnem. Odpowiem Ci, jest k---a ciasno. Przerasta Cię użycie wzroku i wyobraźni? To bardziej ty mi udowodnij, że tak nie jest.
  • Odpowiedz
zachowanie kierowcy kombajnu mogło mieć duże znaczenie


@CREATE_USER: czy do ciebie dociera, że typ kombajnem jechał literalnie 20-30km/h ciągnąc heder za sobą? xD Co twoim zdaniem miał kombajn zrobić? Teleportować się, bo PAN SZYBKI ALE BEZPIECZNY AKA BO JA LUBIE Z---------Ć jechał z prędkością niedopuszczalną nawet na autostradzie? xDDD Ty musisz być z tych, że jak widzą znak ograniczenie do 90 to z----------ą 90 choćby widoczność była na 2 metry
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Nie no ty naprawdę, nie ogarniasz życia chyba. Co miał zrobić? No nie wiem? Może poruszać się zgodnie z przepisami które sugeruje OP? Nieee niemożliwe, jak ja to wymyśliłem pod tym wpisem xD. Czy ty jesteś po udarze jakimś czy jak? Naprawdę nie łączysz podstawowych faktów o których tutaj dyskutujemy, a właściwie ja próbuję dyskutować, bo z drugiej strony jest ciężko z argumentami które coś wnoszą do rozmowy.
  • Odpowiedz
@slawek887: @MarteenVaanThomm Przepraszam, niepotrzebnie się uniosłem. Faktycznie na ten moment uważam, że macie rację. Wasze konstruktywne argumenty przekonały mnie o moim błędzie. Faktycznie, kombajn bez pilota, zajmujący większość drogi, nie miał tutaj żadnego znaczenia.
  • Odpowiedz