Wpis z mikrobloga

W Polsce afera bo samorzad dał ogarnietej wojna Ukrainie stary wóz strażacki.
Gdy jednak Niemcy od dzisiecioleci daja parterskim polskim gminom wozy strażackie mimo, ze u nas nie ma wojny , bylismy wtedy może i w najlepszym okresie pod wzgledem gospodarki w historii panstwowosci to wtedy już wszystko było ok.
Tutaj przykład - Niemcy dali w 2019 kilkuletnia karetke i tylko ta jedna gmina w Polsce dostała z Niemiec już 9 aut - głownie wózów strażackich.

Ciekawe czy na niemieckim wykopie tez lamentowali, że ''przecięz ta karetka mogła nadal wozić niemieckie kinder - to co, że jest jeszcze inna, ale czasem jak jest duży wypadek to dwie potrzebne hur dur my im pomagamy a oni nas obrażajo w polnische tv''.

Powiat bialski dostał karetkę od partnerskiego powiatu Oberhavel w Niemczech. Ambulans trafi do szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Karetka marki Mercedes ma 7 lat i do tej pory służyła w jednej z klinik powiatu Oberhavel w Brandenburgii. – Już 15 lat współpracujemy z powiatem bialskim i staramy się wzajemnie wspierać – mówi Ludger Weskamp, starosta z Niemiec. – To klasyczna karetka z pełnym wyposażeniem, wyspecjalizowana do udzielania pierwszej pomocy – zaznacza Weskamp. Powiat bialski dostał ją za symboliczną złotówkę.

Jak dotąd samorząd otrzymał od Niemców już 9 pojazdów, większość z nich to wozy strażackie, które służą teraz ochotniczym strażom pożarnym. – Ta współpraca ma szerszy wymiar, a największą wartością jest chyba wymiana uczniów którzy mogą wyjeżdżać do Niemiec – podkreśla starosta Mariusz Filipiuk.


#ukraina #niemcy #neuropa
szurszur - W Polsce afera bo samorzad dał ogarnietej wojna Ukrainie stary wóz strażac...

źródło: Zrzut ekranu 2024-08-03 111805

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur:

Może afera jest dlatego, że mieli 2 wozy strażackie, a teraz będą mieć 1. A nie wiem jak to wygląda u Niemców, ale z doświadczenia pozwolę sobie założyć, że Niemcy mieli 10 karetek, po oddaniu 1 Polsce dalej będą mieć 10, bo w miejsce tej, którą oddali, dostają 1 nowiutką prosto z firmy.

Skoro strażacy mieli 2 wozy, tzn. że potrzebowali 2 wozy. Jeśli w miejsce tego wozu dostaną
  • Odpowiedz
@Thorrand Polecam poczytać o tej jednostek i całej reszcie. To nie jest wioska w Bieszczadach co miała 2 wozy na cały powiat. Polecam poczytać lokalne media, a nie Onet.

@szurszur moje rodzinne miasto w latach dziewięćdziesiątych dostało karetka od niemieckiego miasta partnerskiego.
Co z tego, że był to duzy stary Mercedes, bo był dużo lepszy od tych polonezów i innych wynalazków rodem z PRLu.

Już o remoncie sali operacyjnej, zbiórkach
  • Odpowiedz
Mieli dwa wozy, które w większości stały, jakiś mirek wrzucił info, że mieli 200 interwencji rocznie


@Damasweger:

Może jestem jakiś n---------y, ale ja mieszkam między jedną i drugą strażnicą (?) i z reguły wozy w 1 i w 2 stoją. A jadą gdy coś się
  • Odpowiedz
@Damasweger:

Więc skoro to jest niepotrzebne i do wyrzucenia, na śmietnik... PRZESZKADZA IM TEN WÓZ WRĘCZ, to mam dwa pytanka:

1) To skąd afera?

2) Skoro to taki śmieć, to dlaczego wyjeżdżał 19 razy?
  • Odpowiedz
Może afera jest dlatego, że mieli 2 wozy strażackie, a teraz będą mieć 1.


@Thorrand: No tak, na całe miasto.... a nie. To jedna mała jednostka OSP, gdzie jest jeszcze jednostka zawodowa.
  • Odpowiedz
@szurszur z drugiej strony jak p0lacy mają złożyć się na karetkę w internecie, to zbiorą 60k, a jak potrzeba na Cinquocento dla cwaniaka który wymyślił zorganizowanie zbiórki z doopy. to dają 300k...
  • Odpowiedz