Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 254
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"prawy pas to lawa"


@ultraknur3001: czy ty jesteś mną? To samo mówię: prawy pas to lawa, prawy pas śmierdzi itd.
U mnie to najczęściej na południowej obwodnicy Warszawy, gdzie zazwyczaj nawet nie ma TIRów (bo one lecą DK50 i mają zakazy).
Pomijając nawet moją irytację, taka jazda często powoduje niebezpieczne
  • Odpowiedz
@cwlmod: ch*ja sobie zaorales tym teoretyzowaniem. Albo nie jezdzisz albo jezdzisz tylko po miescie i pierd*lisz glupoty. To co powoduje najwiecej wypadkow to nie jechanie jednostajna predkoscia srodkowym pasem, tylko proba wyprzedzenia tira i wskoczenie z prawego na srodkowy kiedy sie nie ma do tego mozliwosci. Wyprzedzanie, czyli zmiana pasa(!), oraz z tym niezmiennie zwiazane brak trzymania odleglosci powoduja wypadki. Chociaz zwykle to drugie powoduje karambol, bo poczatkowa przyczyna wypadku,
  • Odpowiedz
Jak są 3 pasy, to wolę żeby na środkowym sobie jechali te 110 i za bardzo nie zmieniali pasów, niż żeby co chwilę przeskakiwali z pasa na pas a bardzo często jest tak, że muszę hamować bo ktoś ci przed maskę wyjeżdża bo on hamować nie chce.


@Marek_Licyniusz_Krassus: chyba jedyny rozsądny komentarz w tej dyskusji.

Wykopki to potrafią się p-----------ć o jazdę środkowym pasem nawet gdy jest ogromny ruch. Ale to pokazuje, że raczej dalej niż poza granicą swojego powiatu nie
Krupier - >Jak są 3 pasy, to wolę żeby na środkowym sobie jechali te 110 i za bardzo ...
  • Odpowiedz
Jazda środkowym pasem gdy prawy jest pusty stwarza ogromne zagrożenie na drodze.


@Wygryw_z_wyboru: jeżdżę w 99% prawym pasem i nie czuję się w żaden sposób zagrożony przez jadących środkowym. Matko bosko, co powoduje, że tak się ich boisz? xd
  • Odpowiedz
@Kamael: tylko wiesz ze z Twoim podejsciem to cala korzysc z 3 pasmowej autostrady idzie sie j---c? K---a jest obowiazek jazdy prawym pasem a pozostale do wyprzedzania, to nie januszie kierownicy zawsze wiedza lepiej, podobnie na zwezeniach zamiast na suwak to trzeba jechac srodkiem ciezarowka 20kmh i uczyc sprawiedliwosci innych.

Banda baranow ktora nie dorosla do tego zeby korzystac z tak zaawansowanego wynalazku jak 3pasowa autostrada.

Po c--j w tym
  • Odpowiedz
@ultraknur3001 ci na środkowym pasie to jeszcze nic. Mnie najbardziej irytują podludzie którzy jadą cały czas lewym pasem. Ostatnio jechałem z Warszawy i od Łodzi do samego poznania jechał gość non stop lewym pasem. Wolniej ode mnie. Ja zjeżdżałem na prawy po wyprzedzaniu a on cały czas lewy pas. I żeby miał jeszcze czym wyprzedzić a miał corollę 120 koni xD takich to bym wysyłał do choroszczy
  • Odpowiedz
@larvaexotech: z jakim k*rwa podejsciem -_- ziom, ie razy jeszcze mam napisac ze jezdze przepisowo i przyklejony do prawego? Ja mowie o tym co stwarza wieksze zagroznie i jezdzac po drogach od 20 lat, moge smialo powiedziec co jest zwykle przyczyna wypadkow na ekspresówkach i autostradkach, co powoduje zakorkowywanie sie pasow itd. Ja rozumiem ze jest tu masa ludzi ktorzy beda rzucac k*rw*mi w momencie zobaczenia jednego samochodu na srodkowym
  • Odpowiedz
Zawsze trąbie na baranów co jeżdżą po szklarniach na S8 środkowym 60 km/h


@Knamga: czyli masz problem z tym, że ktoś rzekomo łamie prawo, ale jednocześnie sam je łamiesz?
  • Odpowiedz
ch*ja sobie zaorales tym teoretyzowaniem.


@Kamael: A wiec to tak kwiczysz po tym jak zostałeś zaorany. Teraz już wiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciemniaku, zarzuciłem ci głupie zachowanie, brak logicznego myślenia i nie wyciąganie wniosków. Wszystko poparłem argumentami. Odpowiadając w taki sposób jednoznacznie potwierdziłeś, że inteligencją to ty nie grzeszysz i wszystkie moje argumenty są prawidłowe.

Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@larvaexotech: Dokładnie, też uważam że "Banda baranow ktora nie dorosla do tego zeby korzystac z tak zaawansowanego wynalazku jak 3pasowa autostrada."
Zjeżdżasz na prawy bo masz jakieś 300m do tira i zostajesz zablokowany bo cebulowi amatorzy nie używają mózgu, bo skoro rozpędzili swoje TIPO 1.4 do zawrotnych 160km/h to nie mogą odpuścić choć na chwilę i wpuścić na środkowy pas bo stracą 20 km/h (już nie mówiąc o tym, żeby
  • Odpowiedz
Wykopki to potrafią się p-----------ć o jazdę środkowym pasem nawet gdy jest ogromny ruch. Ale to pokazuje, że raczej dalej niż poza granicą swojego powiatu nie byli.


@Krupier: OP pisał o sytuacji gdy wyprzedza PRAWYM pasem także, nie trafiłeś.

Poza tym gdyby wszyscy jechali z podobną prędkością to by nie było żadnego problemu z wyminięciem tirów. Niestety skoro miernoty drogowe nie potrafią nawet utrzymać normalnej prędkości 120km/h to o czym
  • Odpowiedz
Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?


@ultraknur3001: ja się nie dziwię, bo na prawym ciągle trzeba zjeżdżać i omijać tiry. Jeszcze rozumiem p----------ę jak jest full na drodze, ale jak jest luz to komu to przeszkadza. Ktoś jedzie szybciej to wyprzedzi lewym.
  • Odpowiedz