Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
bo przy dużych prędkościach to najbezpieczniejszy z pasów


@Kamael: Jakie to są "duże prędkości"? Czy występują przy nich problemy z utrzymaniem się w pasie ruchu? Może trzeba po prostu zwolnić. Dodatkowo, czemu to jest "najbezpieczniejszy z pasów", jak może być bezpieczny kiedy wyprzedzają Cię z prawej i lewej?
  • Odpowiedz
I jeszcze wyjaśnij, czemu w Polsce nie obowiązuje ruch prawostronny.


Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.


@saviola7: Warto zauważyć, że jest wprowadzone to drugie zdanie, bo ruch prawostronny sam w sobie jeszcze nie oznacza jazdy przy prawej krawędzi. Są kraje z ruchem prawostronnym, gdzie można zająć dowolny pas z tych, które są przeznaczone dla danego kierunku. I miszcz środkowego pasa narusza właśnie to drugie zdanie, a
  • Odpowiedz
fakty sa jedne i zapewniam cie ziom, ze to nie jest fakt. Zresszta, po co ja wchodze w dyskusje z dziecmi(,).


@Kamael: Sam jesteś dzieckiem i to jest fakt xD

Podalem wam powod takiego zachowania bo widze wzorce na drodze

Nie. Podałem TWÓJ głupi powód do takiej jazdy. Właśnie dzieci tak piszą, bo są za młode by doświadczyć realiów życia. Jeśli ktoś tak jak ty próbuje pouczać innych i pisze o problemie bez zwrócenia uwagi na specyfikę RÓŻNYCH sytuacji to znaczy, że albo
  • Odpowiedz
@Krazen: Juz spiesze z tłumaczeniem. Duze predkosci to takie ktore sa maksymalnie ustanowione prawnie, natomiast warunki na drodze moga w rozny sposob stwarzac niebezpieczne sytuacje jak, dziury lub nierownosci na drodze spowodowane zaniechaniem zarzadcy drogi, boczny wiatr, inni uczestnicy ruchu poruszajacy sie z nadmierna predkoscia ktorzy skacza po pasach. Wieksze szanse masz na wyratowanie sie z takiej sytuacji jesli masz wybor w prawo lub lewo. Dodatkowo cała masa nieoczekiwanych zdarzen
  • Odpowiedz
Duze predkosci to takie ktore sa maksymalnie ustanowione prawnie


@Kamael: No i my wcale nie stwierdziliśmy faktów, że jesteś miernotą drogową xD Jesteś lemmingiem który po 20 latach nie potrafi dojść do wniosku, że #!$%@? o wielkich prędkościach z ograniczeń to totalne bzdury xD

dziury lub nierownosci na drodze spowodowane zaniechaniem zarzadcy drogi, boczny wiatr

dziury i nierówno na drodze szybkiego ruchu i bez oznaczeń? Jak ty niby dzieciaku masz 20 lat doświadczenia skoro takich rzeczy ja jeszcze nie widziałem, ale dopuszczam że gdzieś kiedyś mogły
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Chylę czoło za brak nerwów przy odpisywaniu na takiej głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TIRy powinny tym środkowym pasem jechać, racja? no bo dlaczego nie skoro same zalety, nie ma wad, boczny wiatr i dziury, itd

Właśnie właśnie. Jeśli ja zaorałem @Kamael to ty zrobiłeś wylewkę i postawiłeś domek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@ultraknur3001 Po przeczytaniu komentarzy teraz zupełnie mnie nie dziwi, czemu kierowcy jadą te 90-100 km/h środkowym pasem mając PUSTY prawy.
Bo studzienki są na prawym. (na ekspresówce, autostradzie)
Bo tiry tam jadą. (tiry jadą 90, więc możesz jechać z nimi, a my mówimy o sytuacji, gdy jedynego tira to widać na horyzoncie)
Bo po co zmieniać ciągle pasy. (pewnie, prawostronny ruch was nie obowiązuje, jak Wam się nie chce zmieniać pasów,
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Ja w weekend dojeżdżam klocki i nankangi i czekam na nowe + serwis gwarancyjny. Odpuściłem temat nringu przez wibracje z półosi. Pomimo trackdayów dalej się trzymają, ale nie chce ryzykować tak kosztownego wyjazdu
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Wiesz co najczesciej sprawia ze ruch sie zagoeszcza na drodze i zwieksza niebezpieczenstwo? Jedziesz prawym pasem, przed toba sznur samochodow, srodkowy pas pusty, wiec wskakujesz zeby wyprzedzic samochody na prawym. Jedziesz, kilka samochodow dolacza do twojego srodkowego pasa przed toba, ale na tyle daleko ze nie masz z tym problemu. Nagle jeb, jakis debil postanawia wykonac manewr wyprzedzania kilka samochodow przed toba bo stwierdzil pomimo brakow mozliwosci, ze to
  • Odpowiedz
Bardzo często na prawym jadą tiry


@Marek_Licyniusz_Krassus: to brzmi jakbyś na przykład jadąc po pustej drodze w mieście zatrzymywał się na parę sekund co parę metrów, uzasadniając to tak że "tu bardzo często są korki". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz, tir jadący po autostradzie z reguły jest dość łatwy do dostrzeżenia dla jadącego za nim kierowcy, więc zamiast kierować się jakąś wiedzą ogólną o tym że
  • Odpowiedz