Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 251
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To wszystko skutkowałoby większą ilością wypadków, ponieważ właśnie zmiana pasów na autostradach jest najczęstszą przyczyną wypadków.


@ziomus0812: Nie, nie jest. Tak właśnie wygląda prawidłowy ruch na autostradzie. Jakoś Niemcy tak właśnie ogarnęli temat i to oni mają autostrady bez limitu ;)

A wypadki to się dzieją przez zagapienie lub nietrzymanie dystansów. Co weekend na A2 można zobaczyć sceny jazdy 100km/h na autostradzie i z jakiegoś powodu wszyscy sobie na dupie siedzą. Ruch za dużo żeby jechać szybko, ale każdy w pozycji jakby miał zaraz zacząć wyprzedząć. Ja oczywiście robię sobie odstęp na tyle duży żeby było bezpiecznie ale żeby mi też nikt nie wjechał i potem obserwuje fale czerwonych świateł i coraz mocniej hamujących samochodów
  • Odpowiedz
@ultraknur3001: W Niemczech jest zasada 20 sekund, że jeśli autostrada ma 3 pasy, a Ty znajdujesz się na środkowym pasie po wykonanym manewrze wyprzedzania, to musisz zmienić na prawy jeśli da się nim jechać dłużej niż 20 sekund do kolejnego manewru wyprzedzania. I zdarza się, że nawet ktoś mrygnie światłami (ale w DE to rzadkość), bo są tacy co i środkowym jadą 160 km/h, więc ruch się odbywa co do
  • Odpowiedz
@cwlmod: czyli standardowo, gówno masz do powiedzenia, tylko sam sobie potakujesz, sam sobie ciulika obciągasz. Każde twoje wypociny na wykopie wyglądają tak samo:

Ktoś: cwlmod jest głupi
cwlmod: nie, ty jesteś głupi
cwlmod: ale cie pojechałem argumentami, ojojoj ale cie zaorałem, zobacz jak wygrałem!!1111oneone

#!$%@? się w łeb psycholu.
  • Odpowiedz
typek w Audi którego wyprzedziłem prawym przyspieszył i trzymał się blisko mnie na środkowym pasie gdy ja byłem na prawym, gdy zbliżałem się do ciężarówki i chciałem wyprzedzić środkowym na którym było Audi specjalnie trzymał się tak blisko mnie żebym nie mógł zmienić pasa i musiałem hamować


@MaxWalonkoo: jakbyś miał kamerkę to jest za to mandat dla debila ausi w wysokości 350 PLN + 1000 PLN za stworzenie niebezpieczeństwa w
  • Odpowiedz
@zielonkanazawsze69: bo potrafie rozpoznac i zrozumiec ludzkie zachowania na drodze? Ja nie jezdze srodkowym pasem, co nie znaczy ze nie potrafie zrozumiec tego zjawiska. To zjawisko nazywa sie troche odwrotnie nz bycie uposledzonym. Zreszta poszperalem sobie wlasnie troche i były badania na ten temat przeprowadzone przez amerykanski instytut bezpieczeniastwa drogowego, ktory wskazal ze:
1. Na prawym pasie jest najwiecej wypadkow ze wzgledu na wyjazdy i dojazdy oraz najwieksze zageszczenie ruchu.
  • Odpowiedz
@Horvath często widzę sieroty co myślą że nie można prawym wyprzedzać np na 3 pasmowej ekspresówce. Serio, weź ty lepiej się przesiądź do autobusu amatorze jak najprostszych przepisów nie znasz
  • Odpowiedz
@Camel665: A #!$%@?, napisałem powyżej, że się pomyliłem za co przeprosiłem a jesteś 50 osobą która musi mi wypomnieć. Wystaw mi mandat i odbierz prawko. Napisz na PW to ci dane podam.
  • Odpowiedz
@Pietter: Na obwodnicy trójmiasta to piekielnie proste. Prawym jadą tiry, jest wolny, nie chcesz jechać na nizszym limicie, a jeżeli nie znasz tracy nie chcesz być wepchniety w zjazd za lilka km. Na lewym pasie jadą debile i furiaci grubo ponad limit, strach tam skrecać. Wiec jazda stabilina predościa na środkowym pasie ma najwiecej sensu.
Mnie zastanawia dlaczego Ty musisz wyprzedzać prawym na pustej drodze? Nie da sie lewym? Czemu?
  • Odpowiedz
Mnie zastanawia dlaczego Ty musisz wyprzedzać prawym na pustej drodze? Nie da sie lewym? Czemu?


@topikPajak: bo jako jedyny mam resztki oleju w głowie i już wcześniej trzymałem się prawego to po jaką cholerę mam skakać 2 pasy żeby wyprzedzić kogoś lewym?
  • Odpowiedz
@topikPajak

@Pietter: Na obwodnicy trójmiasta to piekielnie proste. Prawym jadą tiry, jest wolny, nie chcesz jechać na nizszym limicie, a jeżeli nie znasz tracy nie chcesz być wepchniety w zjazd za lilka km. Na lewym pasie jadą debile i furiaci grubo ponad limit, strach tam skrecać. Wiec jazda stabilina predościa na środkowym pasie ma najwiecej sensu.

Mnie zastanawia dlaczego Ty musisz wyprzedzać prawym na pustej drodze? Nie da sie lewym? Czemu? Bo debile jada jeszcze szybciej od Ciebie? Czy da sie ale jakiś kompleks wymusza w tobie jazde na prawym, i wykonujesz absolutnie bez sensowym manewr bez zadnego uzasadnienia?


Wyprzedzam prawym
  • Odpowiedz