Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 251
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pietter: tacy ludzie jak ty zawsze maja jako jedyni olej w głowie.
Okey założmy że masz racje. Jedziesz prawym, mijasz ich bez problemowo, gdzie jest problem? W tym że jedziesz nie przepisowo szybko po prawym? W tym że czujesz że wyprzedzać powinno sie lewym, chociaż manewr prawym jest prawidłowy? Chodzi o ruch prawo strony? W jednym kraju mówią panie zmieniaj zawsze na prawy, w drugim, trzymaj sie jednego pasa bo
  • Odpowiedz
@topikPajak: po prostu denerwuje mnie ignorancja i głupota. ot tyle i aż tyle. Zamiast się kajać i przyznać że taka jazda jest bez sensu to się jeszcze wykłócacie o swoje widzimisię :D tak jak niegdyś szeryfowie lewego pasa w korkach.
  • Odpowiedz
inni uczestnicy ruchu poruszajacy sie z nadmierna predkoscia ktorzy skacza po pasach


@Kamael: muszą skakać po pasach bo środkiem jedzie jakiś idiota. Jakbyś jeździł prawym pasem to byś ich nawet nie zauważył

Wieksze szanse masz na wyratowanie sie z takiej sytuacji jesli masz wybor w prawo lub
  • Odpowiedz
@Pietter:Bez sensu to jest twoja argumentacja, #!$%@? nie przepisowo szybko na obwodnicy, Przestan jechać nie przepisowo szybko i problem ludzi jadących limit +/- 10 km, zniknie na zawsze z twojego życia.
  • Odpowiedz
czyli standardowo, gówno masz do powiedzenia, tylko sam sobie potakujesz


@jakucam: Nie ma to jak być takim dzbanem jak ty, który dokładnie zrobił to co mi zarzucasz xD

A twój język niech zostanie dla moderatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bo potrafie rozpoznac i zrozumiec ludzkie zachowania na drodze?


@Kamael: Nie potrafisz xD Jesteś ciemniakiem, który niczego nie rozumie i do końca życia będzie powtarzał te same bzdury. Patrz, leci kolejne zaoranie twojej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

badania na ten temat przeprowadzone przez amerykanski instytut bezpieczeniastwa drogowego

W stanach nie mają obowiązku jechać możliwie blisko prawej strony drogi, a ich kultura prowadzenia auta jest daleko
  • Odpowiedz
@Krazen: A jednak badania mówią co innego, polecam poczytać zamiast ufać chłopskiemu rozumowi. Ja do dzis i do czasu tej dyskusji nie wiedzialem ze takie badania istnieja. A poza tym co wy macie z tymi insynuacjami o jakims strachu do szybkiej jazdy? Macie jakeis kompleksy? Czy o co chodzi? Czy po prostu za*pierd*l*cie grubo ponad ograniczenia i probujecie zagluszyc swoje sumienie? Bo nie rozumiem. Czy tez to wasza jedyna umiejetnosc
  • Odpowiedz
@ultraknur3001 w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Na wielopasmówkach również. Środkowego i lewego pasa używamy tylko do wyprzedzania a potem zaraz grzecznie wracamy na prawy pas. EOT.
  • Odpowiedz
"prawy pas to lawa"?

dzisiaj 90% fur wyprzedzalem prawym
a juz najlepsze #!$%@? co jada lewym 120 bo za 2km beda wyprzedzac tira.

Potem walisz w jakis zlom i problem.
  • Odpowiedz
@Lohengrin: ja #!$%@?, napisałeś to dokładnie tak jak tłumaczy się większość tych którzy płaczą ze im nonstop każdy długimi miga. Więc nie brałem pod uwagę nawet sarkazmu. (,) a na dodatek jestem przewrażliwiony na punkcie głupoty na drodze, dlatego tak zareagowałem.
Wybacz.
  • Odpowiedz
Nie, nie jest. Tak właśnie wygląda prawidłowy ruch na autostradzie. Jakoś Niemcy tak właśnie ogarnęli temat i to oni mają autostrady bez limitu ;)


@cwlmod: a jak jechałbyś na zatłoczonej pięciopasmowej autostradzie? Też trzymałbyś się kurczowo prawego skrajnego pasa, na którym ciągle wjeżdżają i zjeżdżają samochody?
  • Odpowiedz