Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o życiu w Szwecji/Norwegii, ew. Finlandia? Od zawsze byłem nieco zajarany Skandynawią (+Fin) czy to przez seriale, książki czy relacje z podróży. Z drugiej strony z wykopu znam ciemną stronę Północy jak np. "Szwecja upada", imigranci, bezpieczeństwo, rasizm do Polaków.
Moje TL;DR - szukam czegoś nowego w życiu, może jakiegoś nowego startu, zmiany życia o 180 stopni; samotnik, raczej introwertyk, bez zobowiązań bo jednak trochę #przegryw. Znam angielski, trochę niemieckiego ale myślę że mam jakieś skille do języków. Niby introwertyk ale mam małe doświadczenie z zagranicy w nawiązywaniu kontaktów z lokalsami i imigrantami (obcokrajowcy). Jestem z tych co chcą się integrować (obca kultura) ale mam świadomość, że nigdy nie będzie "tutejszy" albo (jak mówią na wykopie), że wielu będzie patrzyło na mnie z góry.

#szwecja #norwegia #finlandia #skandynawia #emigracja #zycie #praca #zarobki #pracazdalna #szwedzki #norweski #finski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o życiu w Szwecji/Norwegii, ew. F...

źródło: 15975750291_b7dff4fb44_b

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): @DryfWiatrowZachodnich: Jeśli mam być szczery to według mnie Polska jest mega trudnym krajem pod kątem relacji czy nawet przyjaźni a nie jakaś Skandynawia, a zwiedziłem już trochę świata. Z moich doświadczeń, obserwacji oraz od innych ludzi, to w skrócie:
- w Polsce nadal jest dystans do innych, nie ma kultury small talku, mimo wszystko jesteśmy dosyć zamkniętym społeczeństwem (kiedyś efekt komuny, teraz efekt życia online)
- jeśli mowa o przyjaźniach to zazwyczaj też dotyczą tych z lat szkolnych, tudzież wychowani w tej samej okolicy
- milion razy słyszałem o znajomościach studenckich/szkolnych które szybko się skończyły
- w pracy znajomości trwają tyle co przerwa na obiad a i tak podejście jest żeby się nie spoufalać z innymi
- Polacy jak już wezmą ślub, mają dzieci to najczęściej odcinają się od innych znajomych (podtrzymują tylko relacje głównie w
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Jeżeli zależy ci na integracji z tubylcami - kierunek Europa Południowa. Południowcy są przyjaźni i otwarci. Jeżeli na zarobkach - kierunek Połnoc i Zachód. Rozważ Irlandię, Szkocję, Niemcy i Austrię. Zarobki zadowalające, tubylcy kontaktowi. Łatwiej o przyjaźń niż w Skandynawii.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz
Jeżeli na zarobkach - kierunek Połnoc i Zachód.


@mirko_anonim: zabrzmi to kontrowersyjnie, ale bardziej zachod. Tu trzeba usiasc na spokojnie i dokladnie policzyc, ale koszta zycia na polnocy poszly tak w gore ze odlozyc mozna mniej niz wiele lat temu, plus w porownaniu z zachodem wcale nie zarabia sie az tak szokujaco duzo
  • Odpowiedz