Wpis z mikrobloga

Mieszkam w okolicy przedłużenia al. Solidarności #lublin i praktycznie codziennie kilka razy słyszę sygnały jak tajniaki z grupy speed zatrzymują tam ludzi. Ogólnie zrobili sobie tam idealne miejsce do łapania. (Dobra trasa i ograniczenia do 60 + miejscami teren zabudowany)
Piszę bo dzisiaj miałem przyjemność zobaczyć jak takie zatrzymanie wygląda na własne oczy. Jadąc w kierunku ronda "koło pniaka" widzę za mną sławne szare #bmw od razu pomyślałem że policja. Wjeżdżam w ograniczenie 60 gdzieś może miałem 65km/h i sobie powoli jadę a oni widząc że nie będzie ze mnie mandatu, depneli na gaz i myk na tym ograniczeniu mnie wyprzedzili (szacuje że spokojne 100km/h osiągnęli. No i jak już wjechali przede mnie to na celownik wzięli typa co jechał spokojne passatem z przodu. Tam dalej z ograniczenia 60 robi się teren zabudowany na chwilę. Nie wiem ile typ z przodu jechał ale ogólnie nie było szybko może 70km/h nie ogarnął i wjechał w teren za chwilę światła i typa zatrzymują i zjazd na rondo po mandat.

Ogólnie patologia takie polowanie na mandat. Jechaliśmy spokojnie i płynnie praktycznie zero zagrożenia. A i tak mandat dało się złapać.

Jak praktycznie codziennie wieczorami w nocy słyszę w okolicy młodych gniewnych w ich pierdzacych AMG którzy przekraczają normy zdecydowanie to nikt z tym nic nie robi. A tu spokojna jazda i cyk.

#policja #motoryzacja #gorzkiezale
TheSznikers - Mieszkam w okolicy przedłużenia al. Solidarności #lublin i praktycznie ...

źródło: temp_file6962883301064137210

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 541
@TheSznikers: silni wobec słabych, klasyka. Kiedyś jak mnie złapali bez odblasku w niezabudowanym (wiocha 5k mieszkańców, środek zimy), to powiedzieli mi że mają normy mandatów do wyrobienia i nie ma dyskusji
  • Odpowiedz
@TheSznikers

jechaliśmy spokojnie i płynnie praktycznie zero zagrożenia


to tak może każdy powiedzieć, prawda jest taka że przekraczaliście dopuszczalną prędkość czyli kwalifikujecie się do mandatu. Zdziwienie ze policjanci egzekwują prawo
  • Odpowiedz
@bb89: do jest droga 2+2 ale zrobiona tak, że przekraczane są limity głośności więc wymyślili, że zrobią tam ograniczenie do 60

o tak to wygląda jak na zdjęciu przez parę kilometrów, cały czas 60, jazda w takim "tunelu" z ekranami po obu stronach, żadnych chodników, ludzi, przejśc, czegokolwiek, dalej jest już tylko ekspresowa S17

i 60 km/h ¯\(ツ)/¯
SpalaczBenzyny - @bb89: do jest droga 2+2 ale zrobiona tak, że przekraczane są limity...

źródło: Screenshot_1

Pobierz
  • Odpowiedz
@TheSznikers: miałem podobną sytuację ale od Zamku stronę Makro/Witosa

też ich zawczasu wyhaczyłęm, jeszcze 2 razy zmieniłem pas "z dupy" dla pewności i oni za mną tak samo :D
i później jechaliśmy sobie 65 km/h do samego ronda przy makro, oni za mną na zderzaku, wszyscy nas wyprzedzali,
przed zjazdem do ronda wyprzedzili mnie i pojechali dalej
  • Odpowiedz
@TheSznikers: to patrz tutaj https://www.google.com/maps/@54.4621089,18.4595416,3a,75y,216.52h,93.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1scZ15ETibqFzp0IlBaxVkbQ!2e0!7i16384!8i8192?coh=205409&entry=ttu :)
Lecą sobie trzy pasy Trasy Kaszubskiej, po chwili ograniczenie do 70 km/h i bezkolizyjny zjazd, jeszcze zwężenie z trzech do dwóch pasów i 50 km/h. Oczywiście gdzie stają panowie z radarem? Na końcu kończącego się pasa i wyłapują tych co jadą szybciej. Jeżdżę tamtędy dosyć często i to co się dzieje kiedy kierowcy widząc policję gwałtownie hamują do 50 km/h zmieniając jednocześnie pasy to
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny

i później jechaliśmy sobie 65 km/h do samego ronda przy makro, oni za mną na zderzaku, wszyscy nas wyprzedzali,


A później jakiś Janusz siedzi komuś na zderzaku i myśli, że tym go popędzi, że będzie jechał szybciej. A to trzeba odwrotnie, zwolnić do ograniczenia, bo może policja xD
  • Odpowiedz
@TheSznikers Ehh, ta nasza policja. Jak oni sobie pięknie radzą jak trzeba komuś wlepić mandat za jazdę 62 km/h na 50. Co innego jak jakiś Patus jedzie po S2 ponad 200km/h i wrzuca to po raz kolejny do Internetu albo jak inny dzban ciśnie 140 km/h wąskimi dróżkami. Wtedy analiza musi trwać z 2 miesiące zanim cokolwiek ogarną. Chyba, że presją społeczna będzie duża i nagranie zyska mnóstwo wyświetleń. No ale
  • Odpowiedz
@TheSznikers: przecież to #!$%@? klasyg w tym mieście xD czaili się za mną na solidarity tak samo i 100 pykneli wyprzedzając mnie sami. Podjeżdżają pod dupe prowokując. A pt sob i niedziela sebki pod Agatą kręcą bączki i nikogo nie ma xDDD
  • Odpowiedz