Wpis z mikrobloga

@Badmanek @gorzki99
Śmieszne i nie śmieszne. Kiedyś w lokalnym sklepie (żadna sieciówka) zamówiliśmy do remontu mieszkania rodziców kafelki, kleje i farby. Fajny sklep, miła obsługa i dobre ceny. Dostawa oczywiście z wniesieniem na czwarte piętro bez windy. Poprosiliśmy o dwie trzy osoby do wnoszenia z chęcią dodatkowej zapłaty z naszej strony, bo kursów było ok. 20, wiemy co to jest samo wejście na czwarte 2-3 razy pod rząd.
Przysłali jednego
  • Odpowiedz
@Badmanek dlaczego w blokach bez windy każdy mieszka na czwartym piętrze? Ilu bym nie miał znajomych w blokach czteropiętrowych to wszyscy mieszkają na najwyższym. Tutaj dwie historie i w obu czwarte piętro. Sam też w takim mieszkałem na studiach i oczywiście na czwartym xD Te niższe to są tylko po to żeby dobić do czwartego?
  • Odpowiedz
  • 4
dlaczego w blokach bez windy każdy mieszka na czwartym piętrze? Ilu bym nie miał znajomych w blokach czteropiętrowych to wszyscy mieszkają na najwyższym. Tutaj dwie historie i w obu czwarte piętro. Sam też w takim mieszkałem na studiach i oczywiście na czwartym xD Te niższe to są tylko po to żeby dobić do czwartego?


@Eustachiusz Syndrom kobiety w ciąży. Zacząłeś zwracać na to uwagę.

Tak na marginesie - też mieszkałem w
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: bo starsi ludzie którzy te mieszkania kupowali jako pierwsi, najpierw wyprowadzają się z najwyższych pięter. U mnie jest identycznie, same górne piętra zajęte przez młodych, z 12 mieszkań tylko w 2 mieszkają jeszcze ludzie starsi.
Na 3 piętrze trochę lepiej bo w 4 mieszkają jeszcze oryginalni właściciele.

Blok budowany w latach 90.
  • Odpowiedz
@Badmanek: kumpel kiedyś zamówił sporo mebli do mieszkania z wniesieniem (4 piętro). Koło godziny 10 rano dzwoni kierowca z informacją że będzie o 15 i prosi o pomoc w wniesieniu bo ma kontuzję.
Kierowca przyjechał nie o 15, a prawie o północy i nie był po kontuzji tylko to jakiś prawie emeryt z kulą inwalidzką w dodatku sam. Przyjechał "dużym zestawem" tak że zablokował całą drogę i nie było opcji
  • Odpowiedz