Wpis z mikrobloga

Czasami dobre uczynki w bolesne uczynki mogą się obrócić. Dziadek lat 83 poprosił mnie bym ogarnął mu OC na Cinquecento 700. Przedłużenie w PZU dostał na 550zł i chciał coś taniej. Pomyślałem że tyle razy na Youtube widziałem reklamy tego Mubi więc spróbuję tam dziadkowi wykupić ubezpieczenie. No i faktycznie, najtaniej 350zł + cashback 200zł to daje nam 150zł. Zadzwoniłem do dziadka żeby mi podał wszelkie dane z popredniego OC i wykupie mu tą polisę.

Faktycznie z tego Mubi polisa przyszła, a po około 3 tygodnia przyszedł zwrot 200zł na konto. Pomyślałem że petarda, wnuczek zaoszczędził dziadkowi 400zł.

Po 2 miesiącach, dzwoni do mnie dziadek i mówi że jakiś list przyszedł w związku z ubezpieczeniem i jakimiś karami straszą. Pojechałem do dziadka, wziąłem ten list i powiedziałem mu, że to pomyłka i muszę im wysłać potwierdzoną polisę.

Listem tym, był list od UFG. Podczas wykupywania ubezpieczenia dziadek pomylił się, jak podawał mi datą zakończenia obecnego OC, i w wyniku tego powstała przerwa 1 dzień w ciągłości ubezpieczenia. Kara to jedynek 1700pln

I z dobrego uczynku, wyszło że muszę zapłacić 1700zł kary, bo nie powiem przecież dziadkowi co się zdarzyło naprawdę. Chyba by dostał zawału.

#motoryzacja #prawo #zalesie #samochody
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert tak się nie stało. Dostałem ofertę i miałem opłacić jak mi pasuję. Oplacilem, ale przelew payu nie przeszedł. O czym dowiedziałem się w poniedziałek, termin opłaty był do piątku. Pan na infolinii załatwił sprawę. Oc nie było bo widziałem to w apce obywatela.
  • Odpowiedz
@xspeditor: dla mnie ta przymusowa ciągłość to jest absurd, przykładowo opłacam OC za malucha który jest remontowany od 2015r. Wg mnie kary ok, ale nie jak się spóźnisz tylko jak cię złapie policja, i mogłyby być nie 5tys zl tylko 25tys zł. Auto ci stoi w garażu a ty masz karę za brak ciągłości, w żadnym kraju na zachodzie to tak nie działa. U nas tylko doją ile się da.
  • Odpowiedz
@xspeditor: Nie wiem co za system ma UFG, ale już nie raz udowodnili, że przy jakiejkolwiek zmianie dotyczącej danego samochodu szukają dziury w całym. Szwagier miał przypadek, że kupił samochód i od razu wykupił OC, bo kupił samochód bez OC. Sprzedawca mówił, że na dniach się skończyło. Po tygodniu do szwagra przyszło pismo, że ma 7 koła zapłacić za brak ubezpieczenia, gdy nie był jeszcze właścicielem samochodu. Musiał do UFG
  • Odpowiedz
Dostałem 2600 za jeden dzień bez OC busa. Taki ze mnie bandyta że takim mandatem zostałem ukarany.
Jaki jest sens u cel tak wysokich kar?
  • Odpowiedz
@xspeditor: Hehe Mubi. Sprawdzałem sobie polisę - 2000zł.
Parę dni później do mnie dzwoni Pani z banku z ofertą kredytów i...ubezpieczeniem. Pytam czy ma komunikacyjne - tak. Podaje dane...550zł...z Assistance holowanie po kraju w razie usterki 250KM i wyszło 650zł (1500km po EU i bezlimitu w PL to dopłata byłaby 300zł więcej). Wziąłem odrazu i jestem zadowolony.
Po paru dniach dzwoni do mnie gościu z Mubi..."czemu Pan się rozmyślił?" Mówię
  • Odpowiedz
@MateMizu: @karendt @nophp
Sens jest bardzo prosty, w Polsce kiedyś przed laty ludzie lecieli ostro w kulki z OC. A teraz patrz, jedziesz autem, masz wypadek, kasujesz komuś auto za 200 koła, 2 osoby trwały uszczerbek na zdrowiu, jeden trup. Kto za to zapłaci? Statystyczny Polak w życiu się nie wypłaci, przecież to są ogromne koszty. Tak wiem, nie mieliście wypadku, ja też nie. Ale takie rzeczy się
  • Odpowiedz
@xspeditor: za 1 dzień też mi przyszło te około 1500zł. Dzwoń od razu do ubezpieczalni i u mnie dobrą wolą jakiegoś tam decydenta, podpisał zmianę daty rozpoczęcia polisy. Przesłałem zaktualizowane OC do UFG i po problemie. Ale zgrzyt zębów po przeczytaniu jest xd
  • Odpowiedz
tak się nie stało. Dostałem ofertę i miałem opłacić jak mi pasuję. Oplacilem, ale przelew payu nie przeszedł. O czym dowiedziałem się w poniedziałek, termin opłaty był do piątku. Pan na infolinii załatwił sprawę. Oc nie było bo widziałem to w apce obywatela.


@dumpmuzgu: W apce mObywatel się po prostu nie odświeża i dlatego pokazywało ci, że nie masz OC - ale ubezpiecznie miałeś, bo OC przedłuża się automatycznie (o ile nie wypowiedziałeś albo nie jechałeś na ubezpieczeniu po poprzednim właścicielu). Opłacenie ubezpiecznie to osobna kwestia - za to ubezpieczyciel może ci naliczyć dodatkową opłatę, ale nie zmienia to statusu samego ubezpieczenia.

Wg mnie kary ok, ale nie jak się spóźnisz tylko jak cię złapie
  • Odpowiedz